Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Basia_KRK 13:56, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MarcinKRK napisał(a)
@Basia_KRK
Trochę mylące jest to, że piszesz o "odmianie" fioletowej. Diva Fiore to jedna odmiana. Po prostu w procesie produkcji sadzonek dodaje się różne ilości związków glinu i do sprzedaży kieruje trzy wersje kolorystyczne tej samej odmiany (różowa, fioletowa, niebieska).

Fakt, mylące, nie ma odmiany fioletowej, w sprzedaży Diva Fiore widnieje po prostu w trzech wersjach kolorystycznych. Mnie zmyliła etykieta na której wyraźnie jest napisane Violet. Kupiłam nową sadzonkę, rośnie póki co w oryginalnej donicy, więc tak też myślałam, że wyjdzie kolorystycznie

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 14:02, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Strong Annabelle, ślimaki pozjadały im liście i kwiaty okrutnie w tym roku

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 08:17, 26 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jeszcze nie wyglada tak zle. Moja w tym roku definitiwnie pprzesadzila- osiagnela 130 cm jak nie wiecej.

____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 23:05, 26 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Kasiu, co to za hortensja?
U mnie giganty hortensje kosmate / aspera mają ponad 2 metry wysokości i 2 metry szerokości!


Mam pytanie, która hortensja (ogrodowa/bukietowa?) najlepiej sobie poradzi w cieniu, prawdziwym cieniu, czy jest w ogóle taka?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 08:25, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To strong annabelle. Ma 140cm.Do prawdziwego cienia nie dawalabym nic. Hortensje rosna najlepiej jak maja troszke slonca, wtedy nie choruja bo liscie sa osuszane z wilgoci. W calkowitym cieniu beda sie wyciagac i slabo kwitnac.
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 10:17, 27 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziękuję za odpowiedź Kasiu, szkoda

Ślicznie Ci wyrosła Strong Annabelle, moje SA mają dopiero dwa lata, malizny
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 15:13, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale jak masz ten cien?Bo miejsce, gdzie nie dochodzi slonce, ale jasne, na pewno nadalo by sie Byle gesto nie sadzic.Np.u mnie mam takie miejsce za domem, w jego cieniu i jest w porzadku.
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 15:23, 27 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
No właśnie cały czas się zastanawiam czy jednak nie zaryzykować z hortensją. W tym cieniu jest naprawdę mało słońca, myślę, że ok. 1 - 1,5h dziennie, koło południa, w dodatku nie bezpośrednie, tylko takie przesiane. To cień pod wielkimi chyba 60-letnimi tujami. W tym miejscu nic niskiego nie chce mi rosnąć, żurawki, hosty, astilbe, paprocie, wszystko wyginęło. Były też młode sadzonki różaneczników - też nie przetrwały. Podejrzewam, że musi być coś wyższego, niskie piętro nie ma szans, bo do niego już w ogóle nie dociera żaden promyk światła i nadziei
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 22:09, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale jezeli nawet hosty nie daly rady- a one nie sa wrazliwe na susze czy przerosnieta ziemie, to raczej hortensji tam nie widze...A pokat to miejsce.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 17:05, 28 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
anabelka powinna dać radę

Shikoku Flash




NN (skleroza)


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies