Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

anabuko1 06:29, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Hortensja dębolistna zaczyna kwitnąć



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AgaCzek 10:57, 29 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Śliczna jest
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MarcinKRK 10:58, 29 cze 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Basia_KRK
A może to nie kwestia cienia, tylko braku wilgoci. Gatunki, o których wspomniałaś w cieniu powinny dawać sobie radę. Co do hortensji do cienia - ja spróbowałbym H. serrata (h. piłkowana) i H. hirta (h. owłosiona), które w naturze rosną w lasach.
MarcinKRK 11:20, 29 cze 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
dzisiejszy poranek

H. serrata Iyo Temari


H. serrata Akishino Temari


H. aspera Farrell


H. quercifolia Snowflake
Basia_KRK 10:33, 30 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
KasiaBawaria napisał(a)
Ale jezeli nawet hosty nie daly rady- a one nie sa wrazliwe na susze czy przerosnieta ziemie, to raczej hortensji tam nie widze...A pokat to miejsce.


MarcinKRK napisał(a)
@Basia_KRK
A może to nie kwestia cienia, tylko braku wilgoci. Gatunki, o których wspomniałaś w cieniu powinny dawać sobie radę. Co do hortensji do cienia - ja spróbowałbym H. serrata (h. piłkowana) i H. hirta (h. owłosiona), które w naturze rosną w lasach.


Już się właśnie ostatnio zastanawiałam czy to nie kwestia wilgoci, sama już nie wiem, nie mam w tym miejscu nawodnienia.

Wrzucam zdjęcie tej miejscówki, alejka od zachodniej strony domu, ale olbrzymie tuje i jodła robią cień.




To jest ta chwila, gdy jest światło, czyli mniej więcej godz. 10.30 - 12.30 I tyle go tam dociera:
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 08:12, 01 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moi poprzednicy maja racje- to pewnie przerosnieta ziemia i kwiestia braku wody- drzewa wszystko wypijaja. Jakas podniesiona rabata by tu pomogla.Ale fakt, ciemno tam.
____________________
Zapraszam na kawe
Wiaan 10:06, 02 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Powiedzcie proszę jak często nawozicie hortensje zarówno bukietowe jak i ogrodowe.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MarcinKRK 11:38, 02 lip 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Ja robię to od paru lat tylko raz do roku na początku sezonu nawozem o przedłużonym działaniu.
Nelaa94 19:42, 02 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 41
Madzenka napisał(a)
Znawcą hortensji nie jestem ale z moich obserwacji wynika, że bukietowe już w drugim roku są wielkie a ogrodowe potrzebują około dwóch lat aby się rozkrzewić i wzmocnić. Oczywiście dodatkowym czynniikiem dla ogrodowych jest zima i jakość okrycia. Tegoroczna zima była u mnie wyjatkowo łaskawa dla ogrodowych.
Moja incrediball jest w moim avatarku, w drugim roku zachwyciła mnie kwiatami. Doradźcie jednak jak ją wiosną ciąć? Przycięlam tak jak limelight nad 3 oczkiem. Limka i magical moonligt jest wielka i sztywna w drugim sezonie a lincrediball się pokłada. Nie odważe się jednka jej przyciąć nad pierwszym oczkiem jak zwykłą anabell a może powinnam?

Incrediball i ogrodowe w drugim sezonie



Jak daleko od sebe jsou prosím zasazené ty hortenzie Incrediball? děkuji
____________________
* Začínáme plánovat zahradu *
Monika83 22:16, 04 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
White Delight.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies