Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

ZbigniewG 13:22, 11 wrz 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Diamant Rouge
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 10:50, 12 wrz 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
NN i limka - moje najstarsze wiechowate nie licząc Grandiflory która była tą pierwszą






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Monika83 20:46, 12 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Wims Red
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 20:53, 12 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Phantom
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 08:32, 19 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Endless Summer przekwitnięta
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:55, 20 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
You&Me Inspire
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
KasiaBawaria 09:13, 21 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Endless Summer

Magical revolution
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 11:46, 22 wrz 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900

babcia Endless Summer kupiona chyba 6 może 7 lat temu gdy nazywano ją tak bez dodatków
i jej wnuczka Summer Love

oczywiście zakup zupełnie przypadkowy bo chciałem kupić nektarynę






Polar Bear

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
a_bo_tak 22:46, 23 wrz 2020

Dołączył: 23 wrz 2020
Posty: 3
Kochani, przepraszam jeśli źle zamieściłam pytanie, ale jestem na tym forum pierwszy raz a w wyszukiwarce nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Otóż marzy mi się szpaler z hortensji. Póki co jestem na etapie wyrównywania gruntu w otoczeniu domu i sadzenie czegokolwiek planowałam raczej na wiosnę, ale ostatnio będąc na targu wdałam się w rozmowę z pewnym sprzedawcą roślinek i masz! Niewiele myśląc przywlokłam do domu 8 x Limelight i 4 x Polar Bear (chociaż na etykiecie jest Phantom -dziwne). Skubany szybko mnie przekonał, że jeśli chcę w przyszłym sezonie cieszyć oko kwitnącymi pod płotem hortensjami, to koniecznie muszę je posadzić jeszcze w tym roku. No ale w temacie jestem kompletnie zielona tzn. czytam namiętnie od kilku dni co i jak, że ma być kwaśne podłoże, podlewanie oraz cięcie na wiosnę (sprzedawca z resztą to samo mi powiedział, że na pewno sobie poradzę). I siedzę teraz z bólem głowy, bo muszę roślinki NATYCHMIAST wsadzić w grunt (i tak boję się czy zdążą się ukorzenić przed zimą) więc w pierwszej kolejności chciałabym dać im jak najlepszy start.
Moje pytanie brzmi: co kupić do podłoża i w jakich proporcjach wymieszać składniki, ile litrów przygotowanego podłoża wsypać do każdego dołka? Niestety gleba na moim podwórku generalnie słaba, raczej piaszczysto-gliniasta, a w okresach suszy skała, że szpadla nie wbijesz. Naturalnego obornika nie mam skąd pozyskać (może prędzej na wiosnę), więc myślałam zamówić na Allegro taki w workach bydlęcy przekompostowany niegranulowany lub granulowany, kompost ogrodowy i ziemię do roślin kwaśnolubnych i wymieszać to po trochu z rodzimym podłożem tylko nie mam pojęcia w jakich proporcjach. Sprzedawca mówił tylko o zakupieniu ziemi do hortensji i wymieszaniu jej z glebą. Na wierzchu chcę przykryć grubszą warstwą kory.
Będzie coś za tego czy za bardzo kombinuję? Liczę na Waszą pomoc. Prezentujecie tutaj takie piękne okazy...
KasiaBawaria 08:00, 24 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez mam glebe piaszczysto gliniasta i swoim wymieszalam ziemie z kompostem, plus kompost lisciowy i ziemia dla azalii. Nie patrzylam szczerze mowiac ile czego daje, ale dolki spore i najwiecej ziemi lisciowej i ziemi do azalii.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies