Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

dzika_roza 17:42, 14 sie 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
No to ja moje musze czesciej, insczej liscie smetnie zwisaja...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
KasiaBawaria 23:00, 14 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A rano nadal zwisaja?Czekaj do rana, jak sie podniosa to ok.Nie rozpieszczaj, bo inaczej za plytko sie ukorzeni.Nawet swoje ogrodowki, rosnace od 13 w sloncu podlewalam w tym roku rowniez dwa razy.Ale one juz 5 letnie.
____________________
Zapraszam na kawe
Basia_KRK 10:02, 15 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MarcinKRK napisał(a)
Co do zieleniejącej hortensji. Wydaje mi się, że mówisz o naturalnym procesie przekwitania. Hortensje mają taką właściwość, że ich kwiaty nie od razu brązowieją, ale mają jeszcze długą fazę przejściową, w której kolory blakną, czasem się zmieniają (o tej porze roku najlepiej to widać na H. arborescens, które z biało-kremowej barwy przechodzą w kolor zielony).

Mam w cieniu cały szpaler dwuletnich hortensji arborescens Strong Annabelle - pytanie, czy to normalne, że one kwitły mi na biało tylko jakieś 3 tygodnie (w lipcu)? Potem od razu stały się zielone i tak sobie są zielone już ok. 3 tygodnie Coś chyba poszło nie tak...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 10:09, 15 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Pytanie jeszcze o hortensje ogrodowe. Wiem, że się ich nie podcina, ale...
Gdzieś czytałam lub widziałam film (nie mogę teraz odnaleźć), że właśnie w okresie kwitnienia (teraz, lato), można przyciąć te pędy z liśćmi, które zasłaniają sąsiedni kwiat, żeby go odsłonić. Czy ktoś z Was tak robi? Mam olbrzymie krzewy ogrodowych, nawet sporo kwiatów jest, ale faktycznie z 70% jest zasłonięte przez sąsiednie pędy z liśćmi na których nie ma kwiatów. Dajcie znać

Aha, jeszcze jedno, jak rozpoznać, czy dany pęd zakończony grubym pąkiem (teraz), to pąk kwiatowy czy też liściowy? Jest na to jakaś metoda? Zaglądam do tych moich hortensji ogrodowych i praktycznie każdy pęd w środku ma taki pąk, ale nie wiem czy z tego będzie kwiat czy same liście?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 13:52, 15 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Basia, pokaz fotke tego pedu, gdzie podejrzewasz kwiat.
Nie przycinam zydnych pedow zaslaniajacych inne. Nie mam na to ochoty i czasu A moje annabelle sa nadal biale ale w tamtym roku chyba tez szybko zrobily sie zielone.Moze twoje mialy za sucho?
____________________
Zapraszam na kawe
Monika83 14:59, 15 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Mont Blanc
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ZbigniewG 11:11, 16 sie 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
To wiem czego mogę oczekiwać po mojej Mont Blanc , zakwitła ale ma góra 30cm taki mikroszkopek

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Monika83 20:55, 19 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
ZbigniewG napisał(a)
To wiem czego mogę oczekiwać po mojej Mont Blanc , zakwitła ale ma góra 30cm taki mikroszkopek

W przyszłości nie taki mały krzaczek z niej będzie
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:02, 19 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Annabelle zwykła i Strong Annabelle
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ZbigniewG 10:02, 20 sie 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Monika i na to liczę



Frisbee Petticoat



Miss Saori



Hayes Starburst


Magical Ruby Tuesday przekwitając z każdym dniem ciemnieje


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies