Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 07:45, 08 sie 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@AnnaB
Niewiele widać na zdjęciu, ale zdaje się, że to tegoroczne sadzonki, jeszcze z bardzo wątłymi pędami. Dodatkowo pewnie przetrzymywane w sporym ścisku w szkółce. Jeśli to Limelight, to w przyszłym roku powinny zakwitnąć.
MarcinKRK 07:48, 08 sie 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
dzisiejszy poranek:

H. macrophylla Blue Heaven


H. macrophylla Souvenir de Mme E. Chautard


H. macrophylla Hopcorn
MarcinKRK 07:51, 08 sie 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
H. macrophylla Magical Marble


H. macrophylla Magical Ocean


H. sikokiana


H. sargentiana
MarcinKRK 07:58, 08 sie 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
H. macrophylla Izu no hana


H. macrophylla Jogasaki


H. macrophylla Kardinal


H. macrophylla Rotschwanz
KasiaBawaria 11:21, 09 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
MarcinKRK napisał(a)
dzisiejszy poranek:

H. macrophylla Blue Heaven

Cudna jest
____________________
Zapraszam na kawe
Wiaan 13:01, 09 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
MarcinKRK napisał(a)
dzisiejszy poranek:

H. macrophylla Blue Heaven


H. macrophylla Souvenir de Mme E. Chautard


H. macrophylla Hopcorn

Twoje hortensje są przepiękne te kolory jak z bajki... czy o e rosną w półcieniu? czy okrywasz na zimę? mistrz w sprawie hortek pozdrawiam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MarcinKRK 13:28, 10 sie 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@KasiaBawaria

Kolor rzeczywiście świetny, bardzo głęboki, ale chyba nie polecałbym tej odmiany. Buduje wprawdzie bardzo grube pędy, ale krzew jest bardzo nieregularny (no chyba, że zostanie posadzony w dużej ilości traw, np. Hakonechloa, które złagodzą te nieregularności).

@Wiaan
Dziękuję za miłe słowa, ale nie poczuwam się do bycia mistrzem

Jeśli chodzi o jakość zdjęć: mała podpowiedź - poza przyzwoitym aparatem z dobrym obiektywem najlepsze zdjęcia wychodzą gdy robimy je kwiatostanom w cieniu - barwy są wtedy bardzo wyraziste (trzeba oczywiście jeszcze ustawić odpowiedni balans bieli, żeby kolory nie były zbyt sino-niebieskie).

Co do samej uprawy - wszystkie moje hortensje rosną w częściowym zacienieniu, część H. serrata (piłkowane) w pełnym cieniu. Przy takich zimach ja ostatnia (do -10 stopni) nie okrywam w ogóle, natomiast poniżej -15-20 okrywam te mniejsze. Większych niestety w moim przypadku nie ma sensu okrywać - nie dałbym rady, mam już ich ponad 200
Basilikum 14:40, 10 sie 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kupilam hortensje bukietowa w takim malym sklepiku ogrodniczym i pani nie znala nazwy, pomozecie?

Hortensja pachnie przecudnie

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Wiaan 09:13, 13 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
MarcinKRK ponad 200 hortensji, rany no to musisz być expertem
Mam pytanie co jest przyczyną, że kwiat ogrodowych z koloru fioletowego robi się zielony. Wiem, że kolor zależy od kwasowości gleby, ale ta zmiana o czym świadczy i co zrobić aby utrzymać taki piękny fiolet?
Podpowiedz jeszcze proszę, czy jeśli ogrodowe posadziłabym w miejscu, gdzie słońce jest do 15.00 czy jest szansa, ze się nie popalą, czy jest jakaś odmiana, która wytrzyma słońce bez cienia do 15.00 Będę wdzięczna za poradę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
KasiaBawaria 08:23, 14 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
wiaan- nie sadzilabym hortensje w takim miejscu. Beda popalone i liscie i wkiaty a sam krzew ciagle bedzie mial zwisajace liscie. Mam jedna rabate, na ktorej slonce jest popoludniem i nawet tam hortensje cierpia.Na wschodnio-polnocnej rabacie maja sie najlepiej.
Magical moonlight


'Blueberry Cheesecake'


strong annabelle
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies