Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Betonowy płot sąsiada a za nim leszczyny potrzeba siły przebicia ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Betonowy płot sąsiada a za nim leszczyny potrzeba siły przebicia ;-)

Gardenarium 09:47, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz tutaj, znalazłam stare zdjęcia w trakcie i po posadzeniu







Te przy stawie tnę górą



Ważne żby wybrać ładne egzemplarze i jak największe. Ja miałąm cięte, dziędzi czemu nie byłu bardzo rzadkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 09:58, 16 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Danusiu a w jakiej odległości sadzić je od siatki sąsiada ? (siatka jest jego i jak dotyka gałązka to zaraz jest huk ! )
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 10:03, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli jest mało miejsca to blisko, ale powinno się sadzić żeby był swobodny przepływ powietrza.

Nie nie było huku, gałązki dotykały, Wszystko zależy od sąsiada.
Teraz moją sąsiadką jest Anula i to do niej należy ten garaż

Sąsiad ma prawo uciąć gałęzie, które wystają na jego stronę. Natomiast nie ma jednolitych przepisów na całą Polskę odnośnie sadzenia roślin w ogrodzie. Kiedyś był taki artykuł w Muratorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 10:07, 16 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
gardenarium napisał(a)
Nie nie było huku, gałązki dotykały, Wszystko zależy od sąsiada.
Teraz moją sąsiadką jest Anula i to do niej należy ten garaż

Sąsiad ma prawo uciąć gałęzie, które wystają na jego stronę.


E no Anula to jest aniołek natomiast moja sąsiadka to ........... Muszę czymś zasłonić ten jej bałagan .Nie idzie nawet zrobić zdjęcia .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 10:25, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zasłoń albo tujami Smaragd -cienkie są i wlezą na sąsiadkę""
Albo jak ja świerkami serbskimi. Mnie też denerwują różne brzydkie widoki i ciagle zasłaniam, bo wzrok niestety biegnie zawsze tam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:26, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A gdzie Ty masz brzydko Zbysiu? Za domem i tarasem ? Co tam masz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 10:44, 16 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
gardenarium napisał(a)
Limka posadż sreby, popatrz w moim ogrodzie. mam je wszędzie jako przegrody zasłaniające brzydkie mury i zabudowania, rosną blisko przy murze, są wąskie, można je strzyc nawet, żeby rółno wyglądały. Wjednym miejscu mam nawet blisko pod wielki tulipanowcem i dają radę. Nie ogałacają się, mają fioletowe szyszki, same zalety. Popatrz u mnie

Podlewanie mam automatyczne, ale wiadomo, nic z początku nie bedzie rosło, jak nie dasz do dołka dobrej ziemi i nie będziesz podlewać. Wychodzę z założenia, że rośliny w naszych ogrodach mają od nas pomoc, więc nie zostawiamy ich na pastwę losu, żeby "same rosły". Trzeba ywrąbac porządne doły, zaprawić je ważne - nie kwaśną glebą - to wyjątek.
Posadzić jakby na górce, nie głęboko - bo nie lubią.


Danusiu, wytłumacz - tak łopatologicznie- jak je posadzić na tej górce, please
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
zbigniew_gazda 10:48, 16 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
gardenarium napisał(a)
A gdzie Ty masz brzydko Zbysiu? Za domem i tarasem ? Co tam masz?


Wklejam Danusiu na godzinkę zdjęcie abyś zobaczyła i zaraz go usuwam.Przed naszymi oknami zrobiony skład - i to rodzina !!!

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 10:55, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie usuwaj, to żaden wstyd, a posłuży innym.

Zrób tak Przy płocie żywopłot z krzewów jakich chcesz Nawet może być dalej berberys.

A jak się kończy ten istniejący berberys, posadź drzewo liściaste na wysokim pniu, żeby korona drzewa zasłoniła Wam ten widok Jakieś bardziej kolumnowe np. buk, wiąz Wredei, grab Fastigiata, dąb kolumnowy, żeby gałęzie nie właziły na działkę sąsiada i już. Listę drzew sobie zobaczysz w internecie, albo wybierz w szkółce i po kłopocie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:13, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tłumaczę:

Kopiemy dół, wymierzamy patykiem wysokość bryły bez doniczki, sypiemy dobrą ziemię, depczemy, mierzymy wysokość żeby bryła nieco wystawała ponad poziom gruntu.
Wstawiamy świerka, obsypujemy w dołku, depczemy, dosypujemy wokół łagodne wzniesienie i obręcz do podlewania obsypujemy.

Chodzi głównie o to, żeby świerk nie wpadł do dołu i nie zasypać mu szyjki korzeniowej (miejsce - granica korzenie-pień)






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies