Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Betonowy płot sąsiada a za nim leszczyny potrzeba siły przebicia ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Betonowy płot sąsiada a za nim leszczyny potrzeba siły przebicia ;-)

Limka 14:32, 07 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Jak w temacie. Sąsiad ma betonowy płot, wzdłuż płotu rosną już ponad 6 metrowe leszczyny. Próbuję czymś ten płot zasłonić, bo szpeci. Najpierw posadziłam bluszcz, potem winorośl, pnącza te siedzą i nie rosną pod tymi leszczynami. Dereń też jest bardzo mizerny (mam porównanie z tymi roślinami które posadziłam w innych częściach ogrodu. Nie wiem, czy to korzenie leszczyn sąsiada zabierają wszystkie dobra z ziemi? Tam gdzie ma inne rośliny wszystko mi normalnie i dobrze rośnie. Co posadzić, żeby zasłonić, żeby rosło i miało się dobrze. Płot jest na linii pd/płn. Mój ogród od wschodu czyli słońce do południa. Pomóżcie.
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 15:50, 07 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmm - skoro nic nie chce rosnąć to myślę, że albo powinnaś wybrać dużo ziemi i nawieźć dobrej, albo zrobić rabatę podwyższoną - z murkiem oporowym
http://www.ogrodowisko.pl/watek/302-murki-oporowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 16:18, 07 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Jak wsypię tam znowu dobrej ziemi, to znowu te korzenie z leszczyn sie w niej zadomowią. Ale może to przemyślę jeszcze. Myślałam, że może jest coś co lubi sąsiedztwo leszczyn, cień i ma jakieś korzenie może głęboko, że wyciągnie co dobre z głębi (albo na innej głębokości niż leszczyna). A murki oporowe z podwyższoną rabatą może i dobry pomysł ale wolę uniknąć, bo mam już 3 w ogrodzie. Kiedyś tam kopaliśmy, jest pełno korzeni z tych leszczyn. (Myślimy też o wkopaniu głęboko jakiejś blachy może... - ale to już ostateczność).
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 16:19, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Daj zdjęcie tego miejsca, popatrzymy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annka 16:53, 07 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Z leszczyną jest podobnie jak z brzozą wyciąga wszystkie soki i minerały z ziemi. W przypadku brzóz która bardzo wyjaławia jedynym co dobrze sobie pod nią radzi jest jałowiec. Ale dziwnie że derenie masz zapyziałe. One nie są wymagające i rosną jak szalone często trzeba je ciąć żeby ujarzmić.
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 19:13, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze mikrobiota syberyjska, posadziłam pod cisem u Babci Jasi, ale po latach zapyziała jest.
Trzeba dolewać rośliny w pierwszym roku po posadzeniu w dołki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 11:21, 08 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dolewać w dołki gnojówkami?
Zdjęcie zrobię. Tam jest sporo miejsca żeby zasadzić. Próbowałam tymi pnączami, szkoda mi marnować inne rośliny, jakby też miały tam tylko siedzieć żeby przetrwać jakiś czas. Dlatego chcę jakieś pewniaki, żeby ich nie zmarnować.
____________________
Nasadzenia przed domem
annka 11:30, 08 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
A rdest Auberta lub powojnik tangucki to są pnącza o szybkim wzroście. Oba bardzo ekspansywne.
____________________
Funkiowe zacisze
Limka 12:00, 08 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Rdest mnie jakoś przeraża ze taki ekspansywny. Zresztą jak widzę winorośl w innych częściach naszego ogrodu, to teraz zaczynam żałować. Ciągle przycinam a on szaleje Pisząc pewniaki miałam na myśli pewniaki którym sąsiedztwo leszczyn nie przeszkodzi ale skłaniam się ku roślinom zimozielonym - to jest blisko domu i ten beton brzydki jak cholera Rzeczywiście próbowałam z pnączami liczac na szybki efekt... ale namieszałam. Zrobię po południu zdjęcia tak będzie lepiej.
Annka ale masz piękne funkiowe zacisze! Widać serce do ogrodu! Białystok to miasto wojewódzkie z mojego dzieciństwa, za mężem poszłam do centrum Polski ale do Hajnówki i mojej rodziny uwielbiam jeździć zawsze. Inne powietrze... no i mamusia
____________________
Nasadzenia przed domem
annka 12:21, 08 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
co tam powietrze jak człowiek żyje miłością
____________________
Funkiowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies