Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Ana 21:33, 10 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
gardenarium napisał(a)
Pokazuj co masz i jakie ogrody najbardziej wpadły Ci w oko


Danusiu - myslę, że jak nam wszystkim -bukszpanowy przede wszystkim
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
MarekW 22:18, 10 sie 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Witaj czekamy na zdjęcia i coś zaradzimy
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
monteverde 22:43, 10 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
hej, witam, pokaż to swoje "nic"
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
nika 22:50, 10 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Wiedziałam, że tu spotkam fantastycznych i miłych ludzi, ale nie spodziewałam się tak szybkiego odzewu dziękuję i jeszcze raz witam wszystkich serdecznie
justi - dziękuję za ciepłe powitanie
Ana - pewnie mi nie uwierzysz, ale to Twój wątek przeczytałam od początku do końca jako pierwszy i jest mi bardzo miło, że jako jedna z pierwszych do mnie napisałaś
Sebek - lubię ludzi z poczuciem humoru
GabiK - ja też się cieszę, razem zawsze raźniej
gardenarium - ten piach to oczywiście nasza polska bałtycka plaża, ale doskonale oddaje obecny stan mojego ogrodu

A teraz kilka zdjęć...



To jest oczywiście front budynku i jednocześnie strona północno-zachodnia.



I przód widziany od strony wjazdu.



Widok od strony drogi na zachodnią część działki i zachodnią część tarasu (jest w kształcie litery L).



W tym rogu myślę o placu zabaw dla dzieci (jest dobrze widoczny z okna w kuchni jak i salonu czy tarasu). Zdecydowałam się na drewniany płot, by zasłonić wątpliwie przyjemny widok na kurnik sąsiada Jednocześnie chciałam też mieć jakąś osłonę od strony drogi, przy której znajduje się działka.



I widok od strony południowej.

Więc, jak sami widzicie, nie zmyślałam, pisząc, że nie ma nic i szczerze mówiąc, nie wiem od czego zacząć...










____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
hanka_andrus 23:01, 10 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Już zaczęłaś! Sama myśl o tym, że chcesz roślinność w swoim otoczeniu jest budująca, a ogród buduje się latami......
Teraz jest dobry czas do nasadzeń, do wysiewu traw,bylin,sadzenia krzewów. Musisz tylko zdecydować,czy chcesz ciągle kosić trawę, czy jeszcze wąchać kwiatki, albo żywiczne zapachy z iglaków. I gdzie swoje wymarzone roślinki chcesz mieć.
Witam na forum, i życzę pomyślnych rozwiązań!

Z pomocą naszą, oczywiście!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
justi 23:10, 10 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ładnie to ujęłaś Haniu. A po decyzji trzeba się trzymać wyznaczonego planu.
Nie mając jeszcze nic w ogrodzie, najpierw zrobiłabym listę roślin, które lubię i chcę mieć.
Nika a tak w ogóle jaki typ ogrodów Ci się podoba?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ana 23:44, 10 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Nika - bardzo mi miło, że do mnie zaglądnęłaś
Wiem, jak bardzo budujące jest wsparcie na samym początku - ja tez bardzo go potrzebowalam, a potem pomysły rodzą się same, pomocników masz, będziemy mysleć

Dzialkę masz super, jest duza i przez to stwarza duże pole do popisu

Dobranoc!!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 22:15, 11 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bardzo fajne masz to pole do popisu, widzę, że na szczęście dbacie o to co już jest i zasialiście trawnik - a jeśli nie to ja bym to zrobił, żeby było już zielono
Z chęcią pomożemy zaplanować i pomóc w doborze roślin, ale musisz nam napisać jak sama to widzisz i co chcesz mieć w ogrodzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nika 08:48, 16 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Sebek napisał(a)
Bardzo fajne masz to pole do popisu, widzę, że na szczęście dbacie o to co już jest i zasialiście trawnik - a jeśli nie to ja bym to zrobił, żeby było już zielono


Sebek, oczywiście, że trawa posiana Czekamy, aż wzejdzie Mojemu P. by to wystarczyło, tzn. sama trawa, ale ja wiem, że chcę czegoś więcej!

Bardzo podoba mi się to, co Danusia zrobiła w ogrodzie w Kozłowie Biskupim (http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/99-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-5-modernizacja-starego-lub-zaniedbanego-ogrodu) i chętnie coś podobnego widziałabym u siebie.
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 08:58, 16 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Ana napisał(a)


Dzialkę masz super, jest duza i przez to stwarza duże pole do popisu.


To prawda, ale ogrom prac czasem mnie przeraża
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies