Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Laur

Pokaż wątki Pokaż posty

Laur

Gardenarium 18:41, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
piotr_przybylkiewicz napisał(a)
Dziękuję Wam za porady.

Ok, co do zdjęć - nie wiedziałem, przepraszam . Btw. linki obciążają serwer mniej niż wklejenie zdjęcia - znam się na tym .

Dobra, więc tak, liście które są suche obcinam (będą do zupy) a krzaczek podlewam, stawiam na oknie i czekam na efekt. Podlewać częściej niż dwa razy w tygodniu?


Duże zdjęcia obciążają serwer, linki nie - masz rację, ale linki utrudniają nam porady, zdjęcia 640x480 ułatwiają Kurs wklejania mozna zaliczyć Testowe dodawanie zdjęć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:48, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
piotr_przybylkiewicz napisał(a)
Dziękuję Wam za porady.


Podlewać częściej niż dwa razy w tygodniu?


To jest złe pytanie, nieprecyzyjnie zadane

- Podlewaj tak żeby na razie ziemia była wilgotna, niech laur coś wypuści zanim go znowu zasuszysz.

- Podlewaj na tyle żeby przesiąkła cała ziemia w doniczce, a nie tylko 3 cm na wierzchu.

- Podlewaj wtedy gdy ziemia wyschnie, macaj palcem, patrz oczami, a nawet wyjmij bryłę z doniczki.

Nie ma przepisu na podlewanie raz czy dwa w tygodniu, bo wysychanie bryły zależy od temperatury w pokoju, przewiewności gleby i nawet wiatru (jeśli na dworze by to było) no i operowania promieni słonecznych, a nawet wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Tego musisz się nauczyć, rozpoznawania czy trzeba podlać czy nie trzeba i ile podlać.

Jak roślina jest w dobrej formie i rośnie, wtedy podlewanie zależy od jej wymagań co do wilgotności, ale ona (roślina) musi żyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 11:24, 08 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Kupiłam jesienią na wyprzedaży taki krzaczek laura wysokości 30cm.
Widzę, że jest to wiele sadzonek w jednej doniczce.
Jak go najładniej ukształtować? W stożek?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 22:06, 09 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
On służy do pobierania liści do potraw. Stożka to ja tu nie widzę Za dużo roślin w jednej doniczce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 22:26, 09 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Trudno, będę go skubać, myślałam, żeby go nawet podzielić na dwa bo faktycznie dużo upchnęli tych sadzonek w jednej doniczce.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Joanna___ 18:04, 10 gru 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Podziel go nawet na cztery.Wyjmij z doniczki i ciachnij ostrym nożem.Też miałam taką sadzonkę na wiosnę a teraz mam całą skrzynkę balkonową.W dodatku po rozsadzeniu wyrastają mega wielkie liście (nie daję nawozów).Robię też sadzonki z pędów bocznych.Urywam z piętką,wtykam w ziemię,przykrywam słoikiem i "zapominam".Rozmnażam go teraz,żeby na wiosnę było duuuużo.Polecam
____________________
Joanna___ 18:15, 10 gru 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
z komórki,więc...
____________________
Gardenarium 20:21, 11 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten sposób uprawy i sprzedaży laurów nie jest jako roślina do ogrodu, a jako zioła..
dlatego tak dużo w jednej doniczce. Kup pojedynczy egzemplarz, masywny i taki formuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 21:28, 11 gru 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6682
Gardenarium napisał(a)
Ten sposób uprawy i sprzedaży laurów nie jest jako roślina do ogrodu, a jako zioła..
dlatego tak dużo w jednej doniczce. Kup pojedynczy egzemplarz, masywny i talki formuj.

Dziękuję Danusiu, czytałam o Kropce, bardzo współczuję, wiem, jaki to ból po odejściu kochanego zwierzaczka, trzymaj się.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 22:41, 19 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel1976 napisał(a)
Witam,
Mam pytanie, moze ktos z Was zna skuteczna metode na pozbycie sie maczniaka z lisci laurusa (downy powdery mildew)? Jestem ogrodnikiem, pracujacym w Irlandii I szczerze mowiac stosowalem rozne dostepne na tutejszym rynku preparaty ale nic nie dziala. Moze ktos z Was w Polsce mial podobny problem ktory skutecznie przezwyciezyl?
Z gory dziekuje.
Pawel


Co masz na myśli pisząc "laurusy"?? Czy Prunus laurocerasus (laurowiśnia), czy Laurus nobilis - wawrzyn szlachetny (laur)?

Także zamieść zdjęcia, bo bez tego ani rusz. To wcale nie musi być mączniak, może to wełnowce ? albo coś innego.

Skoro nie działa to może diagnoza jest nieprawidłowa?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies