Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Laur

Gardenarium
 mg 1135

Dodany 18:32, 27 paź 2012
No ale nie ma innej opcji
Joku
Dsc02767

Dodany 11:29, 07 kwi 2013
Właśnie wczoraj nabyłam niewielki okaz, bo przypomniało mi się twoje Szefowo dodawanie do potraw. Ja spróbuję ze swojego zrobić stożek. Ciekawe czy wyjdzie? Skoro gotować za bardzo nie lubię to może mi się uda.

Dodany 12:24, 07 kwi 2013
Joku napisał(a)
Właśnie wczoraj nabyłam niewielki okaz, bo przypomniało mi się twoje Szefowo dodawanie do potraw. Ja spróbuję ze swojego zrobić stożek. Ciekawe czy wyjdzie? Skoro gotować za bardzo nie lubię to może mi się uda.

Na pewno się uda. Laur lubi cięcie
Joku
Dsc02767

Dodany 22:27, 07 kwi 2013
Madżenko, ucieszyła mnie twoja informacja. Nie mam tylko takiej oranżerii jak ty. Ale jakiś chłodniejszy parapet znajdę.

Dodany 11:07, 10 kwi 2013
U mnie pierwsza zima i świetnie przetrwał w chłodnej piwnicy, nawet światła nie było zbyt wiele.

Dodany 17:42, 27 sty 2015
Witam

To mój pierwszy post tutaj. Na roślinkach znam się jak szczerbaty na sucharach, więc wybaczcie proszę brak specjalistycznej wiedzy.

Dostałem krzaczek liścia laurowego w doniczce. Stał sobie na parapecie od świąt, podlewałem zgodnie z zaleceniem które znalazłem gdzieś na forum, co dwa tygodnie (bo niby lubi sucho). Wczoraj wychodziłem do pracy, kapnąłem mu trochę wody, wracam - krzaczek jakby cały zeschnięty. W jakieś 10 godzin z krzaczek jakby całkiem usechł.

Czy ktoś ma pomysł co mogło się z nim stać? Roślinka stoi niedaleko drzwi balkonowych - otworzyłem je na jakieś parę sekund, mogło go "zawiać"?

Dodany 18:57, 27 sty 2015
Jeśli był żywy od świąt to bardzo dziwne że padł w jeden dzień.
To roślina tarasowa, w cieplejszych rejonach Europy rośnie w gruncie, wytrzymuje nawet spadki temperatur poniżej zera.

Możliwe przyczyny:

rósł w cieple i był wydelikacony chociaż też nie przewiduję że mróz go zawiał i mu zaszkodził (niemożliwe w jeden dzień)

mróz raczej mu przez sekundę nie zaszkodził - to nie storczyk, tylko przecież roślina o skórzastych liściach

podlałeś gorącą wodą z kranu ??

susza totalna od długiego czasu, kapnięcie wody to nie jest wyjście, podlewa się obficie, żeby woda dotarła do dna doniczki, ale dość rzadko i utrzymuje najlepiej bardzo niską temperaturę dla laura około 5 stopni.
piotr_przyby...

Dodany 09:47, 28 sty 2015
Dziękuję za odpowiedź.

Podlałem normalną wodą (zimną) która stała na parapecie w konewce. Może źle go podlewałem. Wyniosłem go do chłodniejszego pokoju (18 stopni). Problem w tym, że nie mam w domu nasłonecznionego i chłodnego miejsca. Czy masz jakieś porady co z nim zrobić, żeby przetrwał do lata?

Dodany 15:00, 28 sty 2015
Pokaż jego zdjęcie, czy z kącików liściowych ma pączki? bo skoro usechł to nie wiem czy da się coś zrobić.
piotr_przyby...

Dodany 15:10, 28 sty 2015 , edytowany o 19:34, 28 sty 2015
Wrzucę dziś po pracy. Co to są "kąciki liściowe"?

Edit:
Tak wygląda mój laur a raczej jego smutny koniec

Zdjęcia mogą być dość duże (2,5 mb). Będę wdzięczny za pomoc.