Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margoth

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margoth

Marcin89 01:32, 09 lut 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
Muszę jeszcze raz rzucić okiem na zdjęcia...ale nie czuję się ekspertem. Też się dopiero uczę

A o najważniejszym zapomniałem. Pieris japoński to roślina wrzosowata, podobnie jak różaneczniki, więc wymaga podłoża o odczynie kwaśnym. Jeśli posadzony jest w glebie zasadowej lub obojętnej to może mieć zaburzony wzrost. Zależy w czym był posadzony i jak dużo kwaśnego torfu dostał
Tak samo jeśli chodzi o nasłonecznienie to i pieris i różanecznik wymagają stanowiska półcienistego lub cienistego, tam czują się lepiej. Warto to przemyśleć.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 01:59, 09 lut 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
Margoth napisał(a)
Marcin, witaj w klubie! Dziękuję za uwagi, są bardzo cenne.

Ad. 1. Mi też te okrągłe rabatki jakoś nie pasują. Nie wiem, czy je polączyć, czy jakoś rozszerzyć?

Ad. 2. Chyba to nie są odmiany karłowe: jałowiec chiński Stricta i tuja wschodnia Ivonne. Myślisz, że wylezą poza krawężnik? Kurcze, wydawało mi się, że mają tyle miejsca... Coś będę musiała z nimi zrobić, może mocno ciąć? Albo przesadzić, a w ich miejsce bardziej kolumnowe.

Ad. 3. Dzięki za prawidłową nazwę.


Ja bym je całkowicie usunął, a rośliny przesadził, bo nie lubię spontanicznych "wysp" na trawniku Ale to tylko moja opinia, a każdy ma własny gust. W głowie mam już 2 pomysły na ten kawałek ogrodu. Ale to może innym razem

Co do frontu - teraz znając odmiany jestem w stanie napisać coś więcej. Poszukałem info i wygląda na to, że obydwa gatunki osiągają średnicę 100 cm - więc na oko spokojnie tam się zmieszczą. A jak nie to można je spokojnie ciąć. I po problemie.
Ciekawi mnie opinia innnych forumowiczów, śmiało.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
adom1206 10:44, 14 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Jałowiec stricta,gęsty stożkowy wolnorosnący.w wieku 10 lat ok.2. metry.Z nazwą ivonne to mi się cyprysik lawsona kojarzy-on w miarę szybko rośnie i też jest o pokroju stożkowym tak do 2,5 m w wieku 10 lat.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Margoth 09:16, 18 lut 2013

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Już tak mi się tęskni za wiosną, że dzisiaj pobawię się w inspiracje, które - mam nadzieję - zostaną wprowadzone w życie w najbliższym roku.
Na początek pergola z japońską winoroślą. Nie wiem jeszcze, czy będzie z boku garażu, przy wejściu na tył ogrodu, czy zupełnie z tyłu, za płotkiem okalającym taras.



Nie wiem, co zrobię, jeśli w tej pergoli zalęgną się pająki. Na pewno nie będę pod nią przechodzić wieczorami i nocą, bo wiem, jakie okazy mieszkają w płocie przy tarasie.
____________________
Ogród Margoth
Margoth 09:25, 18 lut 2013

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Bardzo podobają mi się suche strumienie w ogrodzie, coś w tym rodzaju:



Nie do końca to jest to, co bym chciała u siebie, ale akurat nie mogę znaleźć innego zdjęcia.

Najlepiej, jak by był z takim mostkiem:



____________________
Ogród Margoth
Margoth 09:46, 18 lut 2013

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Poza tym chciałabym mieć kamienie w ogrodzie, ale żeby wyglądały, jakby były tam od zawsze, a nie, jakby człowiek je tam ułożył. Np.:







____________________
Ogród Margoth
Marcin89 22:50, 18 lut 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2385
To już wiadomo jaki styl Pani lubi. Od razu widać, że japoński!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Margoth 10:43, 21 mar 2013

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Straciłam cały sens urządzania ogrodu. 13 marca zmarła moja ukochana Mama. To dla Niej chciałam pielęgnować ogród, żeby mogła w nim odpoczywać, pić kawę na tarasie i czytać książki w cieniu. To dla Niej mieliśmy przedłużyć zadaszenie tarasu, żeby mogła w czasie deszczu bawić się z wnukami. Już nie pomoże mi sadzić pelargonii w skrzynki, nie usiądzie na ławce i nie będzie patrzeć, jak pielę grządki. Jest mi tak bardzo smutno, przykro i mam taki straszny żal, że Ją straciłam. Nie mogę się pozbierać.
____________________
Ogród Margoth
agatanowa 01:17, 27 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Margoth, pomyśl, jaką radość sprawisz jej ciesząc się swoim życiem, swoimi dziećmi, a jej wnukami, odzyskując werwę, chęć działania, urządzając wspaniały ogród dla Was. Ona to widzi. Dla niej to ważne. Dla niej Twoje szczęście zawsze było najwyższą wartością. Pielęnuj to, nie zaprzepaszczaj, idź do przodu. Taka kolej rzeczy.
Kiedyś się spotkacie, a ona puknie Cię w głowę, przytuli i powie: Kochanie, ja tu zawsze byłam, patrzyłam, czekałam, zawsze byłam i jestem z Tobą, jesteś przecież częścią mnie, Twoje radości - to moje radości, smutki - są moją udręką, rozpaczą. Głuptasie, dlaczego tego nie rozumiałaś? Taka jest kolej rzeczy: jedni odchodzą, drudzy się rodzą, krąg życia. I Ty tu do mnie przyszłaś. Tak tęskniłam za Tobą, trzymałam za Ciebie kciuki, modliłam się.
Margoth, nie smuć się. Nie ustawaj. Kiedyś będziecie razem, spraw jej radość, niech śmieje się do Ciebie tam, z wysoka.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Margoth 01:21, 27 paź 2013

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Agatko, dziękuję Ci za mądre słowa.
____________________
Ogród Margoth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies