Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margoth

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margoth

Margoth 22:51, 31 sie 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Na koniec środowej wieczornej sesji foto mam pytanie: co to za sosna? Pani w sklepie powiedziała, że górska, ale wg mnie to austriacka albo czarna. Czy mogę ją już wsadzić do ziemi?









To tyle na dziś, idę spać, bo jutro idę do szkoły z moim siedmiolatkiem )
____________________
Ogród Margoth
KasiaWB 23:13, 31 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Gosia mamy podobną działkę do Twojej pod względem wielkości ale również po wybudowaniu domu (jeszcze wszystko przed nami) wjazd będzie od południa, dlatego będę podglądać z zainteresowaniem Twoje pomysły i działania ogrodowe Powodzenia!

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
goniak 08:39, 01 wrz 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Margoth napisał(a)
C.d.:

Widok z południowo-zachodniego rogu:


Sorki, że się wtrącam ale wydaje mi się, że w tym oczku jest za bardzo kamiennie. Roślinki zdają się być przytłoczone przez kamień a chyba nie o taki efekt chodzi.
Jest to oczywiście tylko moja, subiektywna opinia ale takie odniosłam wrażenie patrząc na to zdjęcie.
____________________
Małgosia mój zielony świat
kaisog1 08:57, 01 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Popieram Gosię. WYwal te kamienie i kostkę.... podsadź czerwonymi lub kremowymi(karmelowymi) żurawkami. Będzie lżej a rabata będzie wyglądała na skończoną
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 13:58, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszędzie włóknina i granit - według mnie za dużo go też na tym oczku

Kształt rabat bardzo mi się podoba, ale jednak nie pasują mi tam te dwie wysepki. Kosodrzewinę jeszcze możesz zostawić, ale tego świerka weź stamtąd.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Margoth 22:05, 01 wrz 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Danusiu, będę zdjęcia robić komórką, albo zmienię rozdzielczość w aparacie fot.

Małgosie dwie - zgadzam się, że tam jest za dużo kamieni, ale one leżą tymczasowo, po prostu mamy za dużo kostki granitowej, która czeka na właściwe jej zagospodarowanie (ścieżka, podbudowa pod drewutnię itp.). Kamienie też stamtąd zabiorę (przerzucę na rabaty z tyłu domu, jak będą gotowe).

Sebek - czy mogę bez problemu przesadzić tego iglaka? To jodła posadzona rok temu. Jak głęboko i szeroko kopać, aby nie uszkodzić korzeni?

Dziękuję za zainteresowanie.

Dzisiaj kupiliśmy kolejne 4 szmaragdy. Trochę ubolewam, że znowu tuje, ale cóż - szybko rosną, więc jakoś je przełknę. Chcę koniecznie uniknąć efektu równego żywopłotu, bardzo chcialabym osiągnąć coś na kształt:



Nikt nie rozwiąże sosnowej zagadki? A, sorry, nie ma nagród
____________________
Ogród Margoth
Sebek 22:33, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba sama rozwiązałaś zagadkę, bo ausriacka a czarna to jest to samo, hehe


Iglaczek na pewno nie zdążył wypuścić dużo korzeni - myślę, że możecie śmiało kopać na szerokości około 10 cm od gałązek - teraz jest dobry czas na przesadzanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:33, 01 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A zdjęcie z ŁOB?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Margoth 22:38, 01 wrz 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Sebek napisał(a)
A zdjęcie z ŁOB?


że co? Nie kumam...
____________________
Ogród Margoth
zbigniew_gazda 22:39, 01 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
To jest czarna sosna. Miałem ją 15 lat i przyszła na nią kryska. Wywaliłem - zrobiła się brzydka .Cały środek był brązowy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies