Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Margoth

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Margoth

nika 15:11, 25 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Sebek napisał(a)
Tak bardzo Cię proszę - wywal tą czarną szmatę !!!!
Ona zaszkodzi tym roślinkom. Obejrzyj sobie ten wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=1


Sebek ma rację.
Ja też miałam zamiar położyć to gdzie się da, ale po lekturze tego wątku i nie tylko przekonałam się, że nie warto i całkowicie z tego pomysłu zrezygnowałam.
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Joanka 16:11, 25 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Małgosiu na forum

Nie martw się, przy pomocy Ogrodowiska doprowadzisz swój ogród do porządku
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
MarekW 16:50, 25 sie 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
I ja witam i zachęcam do wyrzucenia "tej czarnej szmaty" jak napisał Sebek
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Pwl 20:37, 25 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Margoth napisał(a)






Niesamowity projekt I jak będziesz wsadzała na stałe iglaki i poszczególne rośliny jak radzi Seba
wywal 'szmate" haha co za tekst korzenie idą pod powierzchnie i rośliny marnieją w oczach. Pod
matą skrapla się parująca woda z gleby przez co zwabia korzenie na powierzchnie co jest w ogóle
sprzeczne z naturą, bo powinny iść głęboko w dół i dzięki temu potem wytrzymywać niedostatek
wody oraz czerpać składniki mineralne. To jest tylko dobry sposób na wytyczenie rabat i pozbycie
się zielska, które rosłoby pod spodem a poza tym raczej pożytku z niej nie ma, same szkody.
____________________
paweł
Gardenarium 20:43, 25 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Jak patrzę na projekt rzut z góry, to zupełnie co innego niż na wizualizacji. Czy tam przypadkiem nie ma mniej roślin? Żeby ładniej wyglądało?

Wizualizacje często "oszukują" a ogród wygląda w realu źle, a na wizualizacji wspaniale.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ell 21:29, 25 sie 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
I chyba skala coś nie taka jak potrzeba. Wydaje się, że masz hektary a nie ary - no chyba , że się mylę

Witam serdecznie!!!
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ell 21:30, 25 sie 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Wrzuć kilka zdjęć ogólnych działki. Czekamy.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Margoth 21:41, 25 sie 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Dziękuję, kochani, za wszystkie rady! I za takie zainteresowanie moim ogródkiem.

Gabrielo, lubię skalniaki w ogrodzie, ale tylko rośliny. Nie lubię sztucznych górek ziemi obłożonych otoczakami, tak nienaturalnie wyglądają. Podobają mi się alpinaria, skalniaki naturalne, tj. na naturalnych zboczach.

Co do maty: mam ją na razie tylko w niektórych miejscach (róg działki i kawałek przy domu). Jeśli to taka zaraza, to na reszcie miejsca pod rośliny nie będę jej kładła. Będę miała porównanie, co, jak i gdzie rośnie. W razie czego zawsze będę mogła usunąć geowłókninę.

Danusiu, ten projekt to knot, poza inspiracją nie nadaje się do użytku. Tylko zwróc, proszę, uwagę, że rzut z kolorowymi kółkami pokazuje działkę w ten sposób, że jej dolna granica to front. A wizualizacja pokazuje tę samą granicę, tyle że widzianą z domu. Może na tym polega różnica.

Jutro wrzucę zestaw roślin z prośbą o ocenę. Muszę się także rozejrzeć po Waszych ogrodach.

Dobranoc!
____________________
Ogród Margoth
Margoth 21:42, 25 sie 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Elu, działka ma 908 m kw. (ok. 30 na ok. 30 m).
____________________
Ogród Margoth
Margoth 19:52, 27 sie 2011

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Dzisiaj przedstawiam zdjęcia przyszłego ogrodu:


____________________
Ogród Margoth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies