Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu wsi

Agi2006 13:41, 23 paź 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witam sie i ja. Początki ogrodowe tez sa fajne a jak masz jeszcze dobre duszyczki obok siebie wspierajace i dopingujące to już jest początek sukcesu. Domyślam się, że masz cudny nowoczesny domek w moim stylu. Pokazesz coś więcej? Za bukszpanami wzdłuz podjazdu posadziłabym rozplenice w szpalerze. U siebie tak zrobiłam i bardzo mi się podoba. brakuje mi tylko zielonej obwódki przed nimi. Zaraz wrzuce Ci też linka do ogrodu,który bardzo mi się podoba z uwagi na nasadzenia typu żywopłoty .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 14:25, 23 paź 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
https://new-house.com.pl/realizations/house/379
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Kasiolaaa 15:14, 23 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Hej kochana skad jestes dokladnie ja z Bialegostoku ale mieszkam kilka lat w Hajnowce fajnie miec kogos z okolo Bialegostoku
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Agulina_Em 19:34, 26 paź 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Agi2006 napisał(a)
Witam sie i ja. Początki ogrodowe tez sa fajne a jak masz jeszcze dobre duszyczki obok siebie wspierajace i dopingujące to już jest początek sukcesu. Domyślam się, że masz cudny nowoczesny domek w moim stylu. Pokazesz coś więcej? Za bukszpanami wzdłuz podjazdu posadziłabym rozplenice w szpalerze. U siebie tak zrobiłam i bardzo mi się podoba. brakuje mi tylko zielonej obwódki przed nimi. Zaraz wrzuce Ci też linka do ogrodu,który bardzo mi się podoba z uwagi na nasadzenia typu żywopłoty .


Dziękuję Agi! Byłam juz w Twoim ogrodzie i jestem oczarowana! (domem też!) Nasz dom jest stary (ma jakieś 12 lat, ale w zeszłym roku zrobiliśmy małą rozbudowę, co spowodowało, że ma nieco nowocześniejszy wygląd ale wszystkiego zmienić się nie dało
Już pytałam u Ciebie, ale tutaj też zapytam: jakieś rozplenice konkretnie polecasz?

PS. piękny ogród (i dom!) w linku, który wysłałaś!

Pozdrawiam bardzo ciepło i na pewno będę w Twoim ogrodzie stałym gościem

____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Figielka 08:43, 03 lis 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
koliber napisał(a)


Aga co to jest? Dobrze widzę, że tam jest poukładane drewno???
A czy mogłabyś strzelić fotkę tego w przybliżeniu?



Witam,
Mnie także zaintrygowała drewutnia.Bardzo fajny pomysł. Nowoczesna i wydaje się praktyczna.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Agulina_Em 00:28, 10 lis 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Witajcie po małej przerwie.
W naszym ogrodzie trochę się dzieje (już poniosłam kilka porażek :/)
1) Na nowym trawniku pojawiła się okropna biała pleśń (najpierw w kilku miejscach, teraz jest jej coraz więcej) Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Trawnik bardzo blisko lasu, jest duża wilgoć...

2) Zamówiłam ozdobny żwirek ... dwa razy więcej niż potrzebowaliśmy... nie wiem jak to możliwe i co zrobić z dodatkową toną żwirku Poza tym mam wrażenie, że lawenda jest jakoś przygnieciona kamyczkami i nie jestem przekonana czy będzie jej tam dobrze...

3) Tak bardzo chciałam mieć już rozplenice, że kupiłam je nocą po ciemku, są maleńkie i marne a zapłaciłam za nie jak za zboże :/

Uczę się na błędach... Po pierwsze cierpliwość i nie ulegać szybkim pokusom tylko sprawdzić!

Tutaj rozsadzony stary rozchodnik, z którego zrobiłam 6 nowych


Maleńkie rozplenice Hameln. Zastanawiam się ile czasu potrzebują, by utworzyć piękny szpaler. Sadziłam je co 1 metr.


Za rozplenicami chciałabym posadzić trzcinnik Karl Forester. Jestem nim zachwycona. Nie jestem natomiast pewna czy będzie on dobrze wyglądał z tymi iglakami w tle. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 00:50, 10 lis 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
waldek727 01:09, 10 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Agulina_Em napisał(a)

Witaj Aga.
Napisałaś na wstępie, że planujesz mieć ogród w stylu nowoczesnym. Z powyższego planu wynika, że będzie to ogród w stylu formalnym, a i tak jescze nie do końca. Nowoczesność w ogrodzie wprowadza przede wszystkim architektura, użyte do jej budowy materiały i nietuzinkowe nasadzenia roślin oraz ich kompozycje. U Ciebie tego wszystkiego brakuje.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Anda 07:59, 10 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Hej Ago, witam się na Twoim wątku.

Widzę że czeka Cię niemałe zadanie do wykonania. Z planu wynika, że trzeba wiele nasadzeń uporządkować. Danusia proponowała Ci projekt na początku. Może weź to pod uwagę

Czy mieszkasz na terenach leśnych? Widzę w tle dość dużo sosen chyba.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Karlach 20:52, 11 mar 2019

Dołączył: 14 lut 2018
Posty: 25
Witam się również ja. Uwielbiam ogrody w których rządzą proste linie, dlatego obiecuję iż będę bacznie przyglądać się twoim ogrodowym poczynaniom. Z pewnością efekt będzie bardzo ciekawy więc czekam na jak najszybsze zdjęcia z realizacji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies