Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu wsi

Agulina_Em 10:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
waldek727 napisał(a)

Witaj Aga.
Napisałaś na wstępie, że planujesz mieć ogród w stylu nowoczesnym. Z powyższego planu wynika, że będzie to ogród w stylu formalnym, a i tak jeszcze nie do końca. Nowoczesność w ogrodzie wprowadza przede wszystkim architektura, użyte do jej budowy materiały i nietuzinkowe nasadzenia roślin oraz ich kompozycje. U Ciebie tego wszystkiego brakuje.


Waldku,

dziękuję Ci bardzo, że nie odpowiedziałeś na moje wątpliwości ale przede wszystkim skupiłeś się na tym, jakich elementów w moim ogrodzie BRAKUJE Nie byłam w ogóle tych braków świadoma Jak to dobrze, że są na świecie ludzie, którzy potrafią tak pięknie uświadomić nam, że błądzimy i pokazać drogę Przecież z mojego szkicu zrobionego na kolanie tak łatwo wywnioskować, że nie będzie tam nietuzinkowych roślin oraz kompozycji

Przeglądając Twój wątek, liczyłam raczej na rady dotyczące problemów z trawnikiem (ale chyba się przeliczyłam Może jednak powinnam czekać na poradę, jakie firanki czy żaluzje powinnam zamontować w oknach -tyle się u Ciebie dzieje

Ciepłe pozdrowienia z mojego ogrodu, który w przyszłości będzie nowoczesny (możesz mi wierzyć lub nie - ale to już nie mój problem
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 13:43, 17 lip 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Gdyby ktoś pamiętał - miałam problemy z pleśnią (bądź grzybem) na trawniku. W związku z tym, że nie otrzymałam żadnych rad, jesienią posypałam pleśń popiołem z kominka (palimy drewnem z drzew liściastych) Na wiosnę w tych miejscach pojawiła się piękna gęsta trawa i problem znikł

Zamieszczam kilka aktualnych zdjęć.
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 14:09, 17 lip 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
A to ostatnio mój ulubiony kącik w ogrodzie - pod sosnami. Przesadzone funkie z mocno nasłonecznionego miejsca oraz paprocie. Dokupiłam też kilka maleństw i rośliny okrywowe. Pod korą położyłam kartony.
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
AgataM 19:22, 17 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Aga Już wcześniej poznałam Twój ogród Świetnie go zagospodarowujesz . Jestem pod wrażeniem kompozycji doniczkowych Są przepiękne
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Agulina_Em 19:32, 17 lip 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
AgataM napisał(a)
Witaj Aga Już wcześniej poznałam Twój ogród Świetnie go zagospodarowujesz . Jestem pod wrażeniem kompozycji doniczkowych Są przepiękne


Dziękuję Agatko!
Donice są w permanentnym cieniu więc na razie testuję rośliny, które mogą tam rosnąć. Trawa Vertigo bardzo słabo rośnie ale na razie się nie przejmuję

Piękne są Twoje Perovskie - marzę od nich od zeszłego roku
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
anabuko1 20:20, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Agulina_Em napisał(a)
Gdyby ktoś pamiętał - miałam problemy z pleśnią (bądź grzybem) na trawniku. W związku z tym, że nie otrzymałam żadnych rad, jesienią posypałam pleśń popiołem z kominka (palimy drewnem z drzew liściastych) Na wiosnę w tych miejscach pojawiła się piękna gęsta trawa i problem znikł

Zamieszczam kilka aktualnych zdjęć.

Bardzo ciekawa rada.
I bardzo ładne kompozycje doniczkowe.
Ta ciemna trawa to Verigo ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agi2006 22:53, 17 lip 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ja tez jestem zaskoczona kompozycjami w donicach. Bardzo nietuzinkowo! Urocze! Zakątek leśny tez mi się podoba. Widzę że masz ten sam winobluszcz co ja. U Ciebie zielony a u mnie zbordowial mimo że podlewany. A i ciekawa jestem jak tam inne części ogrodu.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agulina_Em 23:11, 17 lip 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Agi2006 napisał(a)
Ja tez jestem zaskoczona kompozycjami w donicach. Bardzo nietuzinkowo! Urocze! Zakątek leśny tez mi się podoba. Widzę że masz ten sam winobluszcz co ja. U Ciebie zielony a u mnie zbordowial mimo że podlewany. A i ciekawa jestem jak tam inne części ogrodu.


Hej Agi!

inne części ogrodu nadal się tworzą. Jestem całkiem zadowolona jednak na zdjęciach, mam wrażenie, nie wygląda to aż tak dobrze (jutro wrzucę kilka zdjęć). Planuję trochę zmian na przyszłą wiosnę bo chyba coraz bardziej wiem na czym mi zależy

U nas winobluszcz bordowy robi się dopiero na jesieni. A może macie jakąś inną odmianę?
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
Agulina_Em 23:27, 17 lip 2019


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ciekawa rada.
I bardzo ładne kompozycje doniczkowe.
Ta ciemna trawa to Verigo ??


Tak, to Vertigo, ale jest cały czas w cieniu i prawie nie ruszyła. Zastanawiam się czy nie wynieść donicy trochę na słońce ale ciężka jest więc nie spieszy mi się z tą robotą

A co do rad, to mogę podzielić się jeszcze jedną Wiosną na świerkach mieliśmy szkodniki (takie brązowe kuleczki) Poczytałam, że to świerkowiec i słabo który preparat na to działa. Dla testów popryskałam rozcieńczoną gnojówką, którą zrobiłam z pokrzywy. Dwa dni i po szkodnikach ani śladu
____________________
Aga--Ogród na końcu wsi
anabuko1 22:36, 19 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Agulina_Em napisał(a)


Tak, to Vertigo, ale jest cały czas w cieniu i prawie nie ruszyła. Zastanawiam się czy nie wynieść donicy trochę na słońce ale ciężka jest więc nie spieszy mi się z tą robotą

A co do rad, to mogę podzielić się jeszcze jedną Wiosną na świerkach mieliśmy szkodniki (takie brązowe kuleczki) Poczytałam, że to świerkowiec i słabo który preparat na to działa. Dla testów popryskałam rozcieńczoną gnojówką, którą zrobiłam z pokrzywy. Dwa dni i po szkodnikach ani śladu

Vertigo piękna. Szkoda tylko, że nie zimuje.
Ciekawe doświadczenie z walką ze szkodnikiem.
A widzisz ja mam jakiegoś szkodnika na tujach -jalowcach i nie mogę się go pozbyć. Ale i gnojowki z pokrzywy już nie mam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies