Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Salvia - szałwia

Pokaż wątki Pokaż posty

Salvia - szałwia

joanna36b 12:47, 27 cze 2018

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 16
Witam. Jestem tu nowa. Zarejestrowałam się bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Czy szałwie omszoną można rozmnażać przez sadzonki zielne?
Elka50 23:29, 14 lip 2018

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12

Witam,
Kupiłam dzisiaj taką piękność bez nazwy. Powiedziałabym, że to szałwia gdyby nie te liście. Może ktoś pomoże mi rozpoznać co to za bylina ? Byłabym bardzo wdzięczna.
Elka

MirellaB 00:03, 15 lip 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
violaskom 11:01, 15 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Elka50 napisał(a)

Witam,
Kupiłam dzisiaj taką piękność bez nazwy. Powiedziałabym, że to szałwia gdyby nie te liście. Może ktoś pomoże mi rozpoznać co to za bylina ? Byłabym bardzo wdzięczna.
Elka


Salvia farinacea - szałwia omączona - jednoroczna
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gardenarium 14:30, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
joanna36b napisał(a)
Witam. Jestem tu nowa. Zarejestrowałam się bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Czy szałwie omszoną można rozmnażać przez sadzonki zielne?


Na wiosnę, gdy dopiero wyrastają, odetnij i ukorzeniaj.Tym sposobem (sadzonki odziomkowe) robiłam z floksów, z szałwii zapewne też się da. Teraz ewentualnie gdy przytniesz szałwie po kwitnieniu i zaczną wybijać nowe pędy, też się da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka50 19:39, 15 lip 2018

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Bardzo dziękuję Violaskom . Szkoda, bo urzekła mnie. Zwłaszcza swoją fioletową łodyżką nawet poniżej kwiatów .
Kupiłam ją w Castoramie jako byliny mix i przeszukałam w necie wszystkie szałwie wieloletnie. Nie przyszło mi do głowy szukać wśród zdjęć jednorocznych.
Pozdrawiam,
Elka
joanna36b 11:43, 23 lip 2018

Dołączył: 27 cze 2018
Posty: 16
Gardenarium napisał(a)


Na wiosnę, gdy dopiero wyrastają, odetnij i ukorzeniaj.Tym sposobem (sadzonki odziomkowe) robiłam z floksów, z szałwii zapewne też się da. Teraz ewentualnie gdy przytniesz szałwie po kwitnieniu i zaczną wybijać nowe pędy, też się da.


Dziękuję, będę próbowała teraz.
Gardenarium 14:38, 23 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tylko pędy nie mogą być zbyt delikatne, niech złapią trochę słoneczka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mw116 16:26, 23 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Macie jakieś doświadczenia w rozmnażaniu odmian szałwii z nasion? Czy powtarza cechy rośliny matecznej, czy jednak rośliny z nasion będą dziedziczyć cechy rośliny wyjściowej? Śmiem wątpić, ale warto zapytać?

Mam nasiona S. 'Caradonna' w zasadzie już siewki i zastanawiam się czy jest sens rozsadzać je na rabaty czy będą to po prostu zwykłe Szałwie omszone?

PS. W sumie jeśli łodygi odbarwią sie na ciemny kolor znaczy to, że będzie roślina odmianowa, a jeśli będą zielone to forma podstawowa...
Wiolka5_7 16:47, 23 lip 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
mw116 napisał(a)
Macie jakieś doświadczenia w rozmnażaniu odmian szałwii z nasion? Czy powtarza cechy rośliny matecznej, czy jednak rośliny z nasion będą dziedziczyć cechy rośliny wyjściowej? Śmiem wątpić, ale warto zapytać?

Mam nasiona S. 'Caradonna' w zasadzie już siewki i zastanawiam się czy jest sens rozsadzać je na rabaty czy będą to po prostu zwykłe Szałwie omszone?

PS. W sumie jeśli łodygi odbarwią sie na ciemny kolor znaczy to, że będzie roślina odmianowa, a jeśli będą zielone to forma podstawowa...

U mnie szałwia New dimension blue sieje się jak głupia...miałam pełno siewek...oczywiście powtórzyła wszystkie cechy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies