Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Salvia - szałwia

Pokaż wątki Pokaż posty

Salvia - szałwia

mw116 16:56, 23 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Wiolka5_7 napisał(a)

U mnie szałwia New dimension blue sieje się jak głupia...miałam pełno siewek...oczywiście powtórzyła wszystkie cechy


O to ciekawe. Przekonam się za kilka dni bo kilka siewek jest sporych i zaraz zaczną rosnąć do góry, więc jeśli łodygi będą ciemne wówczas to znaczy, że powtórzy cechy odmiany

Dzięki!
violaskom 17:45, 23 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
U mnie szałwia Caradonna rośnie czwarty rok i w tym czasie naprodukowała masę siewek. W tym roku siewki były na tyle duże, że mogę je porównać z rośliną mateczną. Siewki nie są identyczne, ale bardzo zbliżone do oryginału. Są tylko trochę niższe i łany troszeczkę jakby grubsze. Zresztą porównajcie sami.
To jest siewka Caradonny

Na pierwszym planie siewka, na dalszym planie oryginał.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
mw116 18:03, 23 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Super! Jestem mimo wszystko zaskoczony bo nie spodziewałem się ze coś z tego bedzie. Tak więc mogę pełen nadziej zastąpić zwykłą Sz. omszoną roślinami wysianymi. Niestety zwykły gatunek paskudnie się pokłada więc nie bardzo się sprawdza na rabatach.

Dzięki za pomoc
violaskom 09:40, 24 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
mw116 napisał(a)
Super! Jestem mimo wszystko zaskoczony bo nie spodziewałem się ze coś z tego bedzie. Tak więc mogę pełen nadziej zastąpić zwykłą Sz. omszoną roślinami wysianymi. Niestety zwykły gatunek paskudnie się pokłada więc nie bardzo się sprawdza na rabatach.

Dzięki za pomoc

Jaki gatunek się pokłada? Caradonna? U mnie ona stoi prosto jak świeca, jej siewki też. Może masz jakiś inny rodzaj szałwii?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
mw116 11:06, 24 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Zwykła Salvia nemorosa. Właśnie dlatego wysiałem Caradonna bo jest niezawodna jeśli chodzi o pokrój
violaskom 11:34, 24 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
mw116 napisał(a)
Zwykła Salvia nemorosa. Właśnie dlatego wysiałem Caradonna bo jest niezawodna jeśli chodzi o pokrój

Wszystko jasne!
Pozdrawiam
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Wiolka5_7 12:22, 24 lip 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
O fajnie wiedzieć,że Caradonna sztywno stoi, bo planuję zakup
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
violaskom 13:00, 24 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Wiolka5_7 napisał(a)
O fajnie wiedzieć,że Caradonna sztywno stoi, bo planuję zakup

Szałwie sztywniaki- Caradonna wysoka; Sensation - niska
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Wiolka5_7 13:21, 24 lip 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
violaskom napisał(a)

Szałwie sztywniaki- Caradonna wysoka; Sensation - niska

Właśnie chcę Caradonne, bo wysoka jest
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 23:15, 22 sie 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Szałwia omszona u mnie się nie sprawdza. Szybko przekwita, liście ciągle są brzydkie, łapią jakiegoś grzyba. Efekt jest tylko przez chwilę fajny. Ja w każdym razie nie umiem o nią zadbać.

Za to w tym roku kupiłam jednoroczną szałwię omączoną i to jest ten efekt, o który mi chodziło. Pięknie się rozrasta, kwitnie na fioletowo od wiosny. Mamy koniec sierpnia i nadal jest piękna. Z 5 pojedynczych "badylków" zrobiła się duża kępa. Nawet pędy ma fioletowe a kwiatuszki utrzymują się bardzo długo na pędach w przeciwieństwie do szałwii omszonej.

Pewnie nie przezimuje ale i tak ją kupię w przyszłym roku bo jest cudna.
Nawet nie usuwam jej przekwitłych kwiatostanów a i tak jest cały czas fioletowa.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies