Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Budleja Dawida (omżyn)

Pokaż wątki Pokaż posty

Budleja Dawida (omżyn)

moni 21:27, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
odmiana " Adonis Blue" jest piękna.
____________________
Mona
Milka 21:32, 10 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mieszkam w regionie, który był uważany za ciepły, chociaż ostatnio to się nie sprawdza. Budleje rosły u mnie olbrzymie, al na zime przemarzały i odbijały na nowo z korzenia. Jedna zanim całkowicie wymarzła, posiała się w zupełnie innym miejscu, zacisznym i jakby na bradziej sklaistym i piaszczystym miejscu. Tu co roku odbija i kwitnie i tworzy nowe sadzonki. Natomiast budleja skrętnolistna inaczej musi byc prowadzona, Zakwita na zeszłorocznych pędach, wiec tej nie przycinam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anetanka 09:59, 16 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Posadziłam budleję tę fioletową 3 lata temu. To była prawdziwa fascynacja, wiecie, taka miłość od pierwszego spojrzenia I te motyle!!! W zeszłym roku przemarzła doszczętnie. W ubiegłym tygodniu pojechała m kupić nową, identyczną i jestem w stanie kożuchem bądź innym ciepłym czymś okryć ją na zimę w tym roku, byle była
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
magos 10:11, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
U mnie też jest dość zimno, bo teren nie osłoniety.Budleje mi przemarzaja prawie do gruntu, ale później odbijają.Ale budzą się dość późno.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magja_ 10:13, 16 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Irenko - jakże Ci zazdroszczę tej skrętolistnej - ja właśnie swoją wykopałam z wielkim bólem serca;(. Zmarzła w zeszłym roku - miała wyprowadzony pień, była piękna i duża. Zmarzła do gruntu, coś tam próbowała wypuszczać od dołu - dałam jej jeszcze szansę , ale niestety jak tak co roku miałoby być to widać nie miejsce dla niej. Zajmie jej miejsce śliwa wiśniowa Nigra - ulubienica Danusi Czy moja też będzie ? - narazie ma ciężkie zadanie, bo tamtą budlejkę wszyscy kofali A jak Twoja przeżyła tą bezśnieżną i mroźną zimę?
____________________
Milka 10:24, 16 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Szczerze powiem, że sama jestem zdziwiona, bo tam gdzie ją posadziłam jest chłodniej i jakby mniej słońca; mrozy były solidne, śniegu w ogóle, a ona wbrew wszystkiemu żyje, puszcza listki naprawdę mnie zaskoczyła i teraz czekam na dalszy rozwój i kwiaty; część przekwitłych kwiatostanów zostawię, to może ta też gdzieś się posieje
A z nowych budlei, dokupiłam miniaturową chyba nazwa Blue Chic; jestem jej bardzo ciekawa, widziałam u naszej szefowej Danusi, miała cudne kwiaty, takie gęste
Wiśnia też piękna, ale z budleją poczekaj, bo one naprawdę potrafią zaskoczyć trzymam kciuki!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
magja_ 10:39, 16 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Irenko - już ją wykopałam, męczyła się od zeszłej zimy. To co puściła w ubiegłym sezonie - pęd 30 cm od dołu tej zimy też zmarzł. A sterczał mi całe lato suchy wiecheć - cała góra, chodziłam go zaklinać ale nic... Może dawida odrastają szybko, ta jak widać nie. A ja w tym miejscu muszę mieć coś pewniejszego. Wszystkim gościom tłumaczyłam się w ubiegłe wakacje z tego performancu
A pasowało mi w niej wszystko- i kolor liści, i pokrój, termin kwitnienia, motyle... ech... A czy Ty masz odmianę argentea? - srebrne listki, czy tą zwykłą?
____________________
Milka 11:41, 16 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I teraz ubij zabij! nie wiem jaka odmiana, ale listki są srebrne poszukam wieczorkiem w notatkach, to dam znać budleja lubi suche podłoże, takie jakby wapienne i wtedy kwitnie oszałamiająco; jutro wrzucę foto, ale będzie zeskanowane, bo straciłam wszystkie stare zdjęcia
Szkoda twojej, bo ta skrętnolistna, to jednak jakiś unikat i gościom żal
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
magja_ 15:06, 16 kwi 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
nie wrzucaj Irenko bo będę ryczeć ;(
____________________
Milka 15:12, 16 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Oj tam może siewka sie zrobi, a takie mocniejsze są, to ci wyślę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies