Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Budleja Dawida (omżyn)

Milo

Dodany 08:53, 26 maj 2017
Witam,
Jakim preparatem mozna wspomoc i wzmocnic wzrost budleji? Czy nawoz do hortensji florovit lub substral magiczna sila beda tez sie nadawaly?

Pozdrawiam
Ania
effka
Original  1

Dodany 10:58, 20 lip 2017
Milo napisał(a)
Witam,
Jakim preparatem mozna wspomoc i wzmocnic wzrost budleji? Czy nawoz do hortensji florovit lub substral magiczna sila beda tez sie nadawaly?

Pozdrawiam
Ania

Myślę że uniwersalny Florovit się nada, nawóz do hortensji zwieksza kwasowość podłoża a budleja lubi środowisko obojętne.
Moja budleja kwitnie jak szalona w sumie bez żanych nawozów ale jest w pełnym słońcu większa cześć dnia i podlewam ją regularnie.
Pozdrawiam

Dodany 09:15, 30 maj 2018
Witam, info dla potomnych: moje budleje, (strefa 6b, wietrznie), obudziły się dopiero po 20 maja ... Właściwie to miałam je już wykopać, ale nie zdążyłam i naprawdę się zdziwiłam, jak zobaczyłam, że puszczają nowe pędy

Dodany 22:23, 09 paź 2019
Odświeżę wątek. Moja budleja jest spora, rozłożysta i zasłania ładego miskanta. Chciałbym przyciąć na zimę ale wszędzie jest info że na wiosne się ścina. Czy jeżeli teraz przytnę nie będzie wypuszczać nowych odrostów? Może ktoś już tak przycinał?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies