Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Budleja Dawida (omżyn)

Pokaż wątki Pokaż posty

Budleja Dawida (omżyn)

Gardenarium 09:27, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Budleje na płocie to niezbyt dobry pomysł, po pierwsze późno puszczają, będzie łyso i śmieciowato wiosną, mogą przemarznąć więc nic nie będzie. Daj je pod dom, niech będzie tłem dla nićh, albo na tle żywopłotu. Tutaj kiepsko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 11:05, 27 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dziękuję Danusiu za radę
Tak czułam, że nie powinnam sama bawić się w nasadzenia , ale nie mogłam powstrzymać się jak zobaczyłam kwitnące budleje w ogrodniczym. Zastanowię się gdzie je przesadzić. Żywopłotu nie mam, a pod domem szykują się jeszcze roboty brukarskie.
Tylko co zamiast budlei, bo póki roślinki małe jest tam dość pusto? Może białe malwy lub jakiś powój?
____________________
Ogród dla moich synków
Gardenarium 19:37, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Białe malwy i biały powój? Nie, zupełnie to nie moja bajka. Malwy to rośliny dwuletnie ,powój jednoroczna. Póki co skoro jest pusto niech zostaną. Ale potem zrób żywopłot i budleje przed nim posadź. Ja nie przepadam za budlejami. Mało ozdobne są, bardzo trzeba pilnować i wycinać przekwitnięte kwiatostany. To w sumie wielkie krzewy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 22:59, 27 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
To sobie przysporzyłam roboty W takim razie zostawię je do przyszłego roku, zobaczę jak mi idzie utrzymywanie krzaków w ryzach i wtedy postanowię co dalej. Bardzo dziękuję Danusiu za odpowiedz. Pozdrawiam.
____________________
Ogród dla moich synków
Gardenarium 07:24, 28 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na wiosnę przytnij mocno. Bo będą wielkie jak nie wymarzną oczywiście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_stemp... 12:12, 28 wrz 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Marga napisał(a)
Dziękuję Danusiu za radę
Tak czułam, że nie powinnam sama bawić się w nasadzenia , ale nie mogłam powstrzymać się jak zobaczyłam kwitnące budleje w ogrodniczym. Zastanowię się gdzie je przesadzić. Żywopłotu nie mam, a pod domem szykują się jeszcze roboty brukarskie.
Tylko co zamiast budlei, bo póki roślinki małe jest tam dość pusto? Może białe malwy lub jakiś powój?


Polecam rdest auberta (szybko rośline i kwitnie na biało), coś z powojników z grupy tangutica (np. Bill Mackezie) lub winobluszcz pięciolistkowy (szybko roślnie i ładnie przebarwia się na jesień). Te wszystkie rośliny można puścić na płot.
____________________
Sepolia9 15:54, 18 gru 2015

Dołączył: 18 gru 2015
Posty: 25
Budleja jest przepiękna. Znajduje się na mojej wymarzonej liście do ogrodu
Gardenarium 19:21, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bozena_smialek napisał(a)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 12:31, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Czy budzą się już w czyimś ogrodzie budleje? Mam 7 sztuk w dwóch częściach ogrodu i 3 sztuki już się budzą( posadzone w ubiegłym roku)a 4 sztuki sadzone 3 lata temu wyglądają jak martwe. Wszystkie już przycięte...i nic
Jak jest u was?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Marga 13:40, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Malgol, u mnie z 6-ciu tylko jedna ma listki. Wszystkie przycięte.
One mogą wymarzać tak jak Danusia pisała wyżej. Poczekam cierpliwie i zobaczę czy coś z nich będzie.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies