Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Budleja Dawida (omżyn)

Pokaż wątki Pokaż posty

Budleja Dawida (omżyn)

Gardenarium 10:11, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Budleję dodatkowo przycinam w fazie kwitnienia..wycinam przekwitnięte kwiatostany w środku, wtedy te poniżej, z boczku szybciej zakwitają i krzew nie ma brzydkich, brązowych badyli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:56, 22 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Moje budleje są niebieskie i białe bo to moje ulubione kolory.
Te sadzonki, które mam są niejako puste na środku bo łodygi odchylają się na zewnątrz, a ja wolałabym prowadzić je w bardziej zwartej formie. A zatem co zrobić (zapewne przyciąć) i kiedy? wiosną ostro wyciąć niektóre łodygi? a może podwiązać jak hortensje? ......
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 20:45, 23 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
KasiaWB napisał(a)
Moje budleje są niebieskie i białe bo to moje ulubione kolory.
Te sadzonki, które mam są niejako puste na środku bo łodygi odchylają się na zewnątrz, a ja wolałabym prowadzić je w bardziej zwartej formie. A zatem co zrobić (zapewne przyciąć) i kiedy? wiosną ostro wyciąć niektóre łodygi? a może podwiązać jak hortensje? ......


Lepiej je przytnij wiosną - zagęszczą się i będą lepiej wyglądać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 18:48, 28 wrz 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Po zimie okaże się pewnie, że musisz przyciąć przy ziemi (chyba, że mieszkasz w cieplejszej części Polski). U mnie budleja przemarza, tne nisko na kilkanaście cm. Krzew jest zwarty i niezbyt wysoki. Duże znaczenie ma też gleba. Moja słaba i piaszczysta - budleja nie rośnie zbyt intensywnie; im żyźniejsza tym rozwój bujniejszy.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Gardenarium 12:53, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak miałam bubleje w ogrodach które pielęgnowałam to sypaliśmy w listopadzie kopczyki z kory dość spore.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 20:53, 24 lis 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
a ja lubię bardzo budleję... lubię jej kwiaty lekko pachnące, roje motyli zlatujących się do niej...
ale tak, zaraz po przekwitnięciu, nawet częściowym, każdego kwiatostanu - wycinam go ...
na zimę też okrywam, robię kopczyki, ale i tak nieraz mi przemarznie... lecz zawsze odbija od korzeni

____________________
marzena O....!
Jagna 09:11, 01 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Powiedzcie mi czy Budleja powinna juz pokazać jakieś oznaki życia? Dostałam 3 duże rośliny w zeszłym roku i siedzą cicho boję sie że przemarzły.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
magos 16:11, 01 kwi 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Ja lubię budleje, głównie za to ,że tyle motyli przyciąga.danusiu a możesz pokazać zały krzew budlei, tak ładnie przyciety?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
moni 13:49, 02 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Dla mnie budleje dawida są piękne może jestem tutaj jedyna która tak uważa
____________________
Mona
Gardenarium 20:22, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magos napisał(a)
Ja lubię budleje, głównie za to ,że tyle motyli przyciąga.danusiu a możesz pokazać zały krzew budlei, tak ładnie przyciety?


Nie mam, ale tnij krótko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies