Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

ElzbietaFranka 12:25, 15 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
zawitka napisał(a)


Poklada sie wszystko co wyzsze a nawet rozchodniki .Może jeszcze słoneczko zaswieci .Idę zaraz sadzić tulipy bo wszystkie cebule czekają na posadzenie .




Ja w tym roku duzo tulipanów nie sądziłam więcej czosnków, narcyzów i hiacentow już posadzone. Tyle deszczu to mogą znowu zgnic. Jak nie urok to....
Pojadę jutro to zobaczę co tam się dzieje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 08:37, 16 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
ElzbietaFranka napisał(a)




Ja w tym roku duzo tulipanów nie sądziłam więcej czosnków, narcyzów i hiacentow już posadzone. Tyle deszczu to mogą znowu zgnic. Jak nie urok to....
Pojadę jutro to zobaczę co tam się dzieje.


Tulipanów dokupiłam tylko 20 i to jeszcze przed decyzją o usunięciu kostki.na przyszły rok to dosadzę dopiero więcej.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:45, 18 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052


Obie idą do ziemi a na wiosnę będą sadzonki .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gosika67 11:52, 18 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U nas też deszcz,jak nie leje to kropi. Teraz spokój, od czasu do czasu słoneczko wyjdzie. Ładne kolory chryzantem.
Podoba mi się ta rabata z żurawkami.Pozdrawiam i życzę zdrówka.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anabell 00:34, 19 paź 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Halinko!
myślisz że one przetrwają w ziemi.
kolory śliczne to z marketu?
Obiecuję sobie kupić na targu chryzantemę i zakopać, tylko zapominam że minęła sobota.

Chryzantema Red od Ciebie to jest zimująca? kolor jej jest cudny, zrobiłam sobie jeszcze kilka doniczek i też zakwitły.
nie znam nazwy i u mnie nazywa się 'Halinka'

coś mnie straszy Ela że nie przetrwa.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zawitka 09:47, 19 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
gosika67 napisał(a)
U nas też deszcz,jak nie leje to kropi. Teraz spokój, od czasu do czasu słoneczko wyjdzie. Ładne kolory chryzantem.
Podoba mi się ta rabata z żurawkami.Pozdrawiam i życzę zdrówka.


Dobrze ze ten deszczyk kropi bo ja bym pływała na 100 procent . Mam odstojnik przed piwnicą i wypompowuję wodę co jakieś 8 godzin a jak by lało to musiałabym stać i pompowac .

Zurawki u mnie zostały te który jest dobrze bo nie wszystkie chciały rosnąc .

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:59, 19 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Anabell napisał(a)
Halinko!
myślisz że one przetrwają w ziemi.
kolory śliczne to z marketu?
Obiecuję sobie kupić na targu chryzantemę i zakopać, tylko zapominam że minęła sobota.

Chryzantema Red od Ciebie to jest zimująca? kolor jej jest cudny, zrobiłam sobie jeszcze kilka doniczek i też zakwitły.
nie znam nazwy i u mnie nazywa się 'Halinka'

coś mnie straszy Ela że nie przetrwa.


Te które dostałaś ode mnie miały być zimujące i karłowe ale tylko Red ta czerwona spełniła w pierwszym roku te wymogi. Reszta jak wszystkie ruszyły do góry.

Ale jak do wiosny przetrwają to zrobię ten eksperyment ze skarlaniem tzn 2 razy przesadzić wtedy sa mniejsze .

Pokaż jaki ci kwitną to powiem co to chryzantema bo inaczej pomylę nazwy .Lecę zaraz do Ciebie.

Nie ma co straszyć bo nikt nie przewidzi jaka będzie zima .W te duże zimy zabierało się korzenie do piwnicy nie ogrzewanej i na wiosnę wynosiło się donice na słońce i były sadzonki .Ja w tym roku też nie wykopię korzeni a nakryję dobrze i już .Jak bEdzie duzy mróz to trudno .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:21, 19 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Nazwy chryzantem dla Hani .

Coral--jeszcze nie kwitnie w tym roku.

Greczynka tez nie kwitnie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:30, 19 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Cherry Red-----kwitnie jak szalona rozsadziłam jak distałam korzenie a potem w drugim roku zrobiłam sazonki 4 szt wszystkie kuliste pięknie kwitna.


Green----miaLa być niska a wyrosła na 130 cm ale kwiaty ma piękne .T eż jeszcze nie kwitnie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:39, 20 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Cornelia--nie wysoka pełna. Ta pomarańczowa

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies