Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 09:23, 22 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo ładne chryzantemki


Dobre lato na nie było no i jesień wilgotna więc rosną .Dzięki .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:33, 23 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
JoannA napisał(a)
Halinko, a w jakim miesiącu robisz te sadzonki?



Ja to robię póżno jak stwardnieją trochę gałązki czerwiec lipiec . Jak mam ukorzenione bo wsadzałam to Ci wyślę ale na wiosnę .Musisz tylko przypomnieć .Pozdrawiam .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
JoannA 10:42, 23 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
zawitka napisał(a)



Ja to robię póżno jak stwardnieją trochę gałązki czerwiec lipiec . Jak mam ukorzenione bo wsadzałam to Ci wyślę ale na wiosnę .Musisz tylko przypomnieć .Pozdrawiam .

Halinko,
Będę próbowała ze swoich ukorzenić tylko muszę się trochę doedukować i stąd moje pytanie.
Dziękuję Halinko.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zawitka 10:44, 23 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
JoannA napisał(a)

Halinko,
Będę próbowała ze swoich ukorzenić tylko muszę się trochę doedukować i stąd moje pytanie.
Dziękuję Halinko.


No to powodzenia .Wsadz więcej bo jak zawsze nie wszystkie czasami się przyjmują
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 11:05, 23 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 12:05, 23 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
zawitka napisał(a)


Robię to jak już są galązki lekko stwardziała ucinam np 15 cm dół galązki w ukorzeniacz górę ze 2 cm scinam i do ziemi tak z 5 cm i dję spokój całe lato .Rocię to koniec czerwca i lipiec .




Kiedyś Bacowa jak była jeszcze na ogrodowisku rozmnażala Perowska na potege. Tak jej się te suche łodygi ścięte wiosna ukorzenialy, że łany miala.
Robiłam tak jak mówiła, ale patyki usychaly.

To co wyczytałam to Perowska się dobrze rozsiewa. Musi przejść stratyfikację. Wschodzi późno być moze, że często siewki młode usuwamy. Tak było u mnie z werbena patagońska jak się wcześnie pospieszylam z pieleniem nigdy nie miałam siewek bo myślałam, że to chwast.

Mam zamiar pod Perowska rozsypać ziemi ponieważ rośnie w żwirze i wytrzepać nasiona do ziemi zobaczymy co z eksperymentu wyjdzie.
Można też przyginac kilka gałązek przymocować kółkiem.

Jestem teraz na etapie czytania o rozmnazaniu i szczepie różnych krzaków, drzew i róż. Można eksperymentować. Można woreczek z ziemią przywiązać na łodydze i korzenie odbija.

Coś prawdy w tym jest mam 3 siewki już wyższe że swojej Perowskiej 2 wysadzilam i ładnie rosną jedna rośnie w obwódce między kamieniami nie ruszam jej.

Rozpisalam się - pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
BasiaLT 21:27, 23 paź 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Piękne chryzantemy. Muszę w końcu zebrać się w sobie i też zakupić sadzonki. Na jesieni to najpiękniejsza ozdoba ogrodu.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zawitka 08:39, 24 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
ElzbietaFranka napisał(a)




Kiedyś Bacowa jak była jeszcze na ogrodowisku rozmnażala Perowska na potege. Tak jej się te suche łodygi ścięte wiosna ukorzenialy, że łany miala.
Robiłam tak jak mówiła, ale patyki usychaly.

To co wyczytałam to Perowska się dobrze rozsiewa. Musi przejść stratyfikację. Wschodzi późno być moze, że często siewki młode usuwamy. Tak było u mnie z werbena patagońska jak się wcześnie pospieszylam z pieleniem nigdy nie miałam siewek bo myślałam, że to chwast.

Mam zamiar pod Perowska rozsypać ziemi ponieważ rośnie w żwirze i wytrzepać nasiona do ziemi zobaczymy co z eksperymentu wyjdzie.
Można też przyginac kilka gałązek przymocować kółkiem.

Jestem teraz na etapie czytania o rozmnazaniu i szczepie różnych krzaków, drzew i róż. Można eksperymentować. Można woreczek z ziemią przywiązać na łodydze i korzenie odbijały




Coś prawdy w tym jest mam 3 siewki już wyższe że swojej Perowskiej 2 wysadzilam i ładnie rosną jedna rośnie w obwódce między kamieniami nie ruszam jej.

Rozpisalam się - pozdrawiam[/quot


Nie robiłam eksperymentów z perowski ale wiem ze jak potrzebuję to utnę patyka wsadzę i rośnie . .Z nasionami to pewnie tak jest z nią bo faktycznie póżno wschodzi .Zaraz zobaczę czy ma nasiona to zerwę wsieję od razu do ziemi sama .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:42, 24 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
BasiaLT napisał(a)
Piękne chryzantemy. Muszę w końcu zebrać się w sobie i też zakupić sadzonki. Na jesieni to najpiękniejsza ozdoba ogrodu. [/quo

Tak chryzantemy sa piękne i wcale nie ma przy nich dużo pracy a przy dobrej pogodzie to pięknie zdobią ogród.



Dla Ciebie Basiu.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:02, 28 paź 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies