Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Aurelllia 08:26, 08 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja wczoraj popracowałam, bo pogoda w miarę była Niwaka stworzylam.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
zawitka 07:30, 09 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Aurelllia napisał(a)
Ja wczoraj popracowałam, bo pogoda w miarę była Niwaka stworzylam.



Lecę zobaczyć
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
frezja 08:48, 09 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Nie mam ręki do dereni Kousa. Miałam 2 i coś słabo z mojej strony, bo nie mam już . Masz Halinko jakieś doświadczenia z nimi?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
zawitka 10:51, 09 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Ja zaczynam z nimi przygodę i już mam przechery bo z 4 ch sztuk to pewnikiem 1 okaał się Kousem .To tenna 14 stej str 2gi od dołu .Reszta ma taki pokrój gałęzi jak ten ostatni z 14 str,
.Jednego z tej trójki to mam już 3ci rok i nie kwitnie więc go w tym roku przycięłam i zrobię z niego drzewko .Zobaczę czy mi się uda.Rosną mi dobrze .tego z pżkami okręciłam na zimę i jak na razie ładnie stoi .Jesienią po posadzeniu mocno podlewałam .To takie tylko moje doświadczenie z nimi .Zaden z tych 3 nie miał pąków i nie kwitł mi .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
frezja 11:12, 09 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zawitka napisał(a)
Ja zaczynam z nimi przygodę i już mam przechery bo z 4 ch sztuk to pewnikiem 1 okaał się Kousem .To tenna 14 stej str 2gi od dołu .Reszta ma taki pokrój gałęzi jak ten ostatni z 14 str,
.Jednego z tej trójki to mam już 3ci rok i nie kwitnie więc go w tym roku przycięłam i zrobię z niego drzewko .Zobaczę czy mi się uda.Rosną mi dobrze .tego z pżkami okręciłam na zimę i jak na razie ładnie stoi .Jesienią po posadzeniu mocno podlewałam .To takie tylko moje doświadczenie z nimi .Zaden z tych 3 nie miał pąków i nie kwitł mi .
To szkoda. Dla tych kwiatów człowiek kupuje i widać, to nie takie proste uzyskać efekt. Jeszcze kiedyś zaryzykuję i posadzę. Lubię wyzwania, ale nie przeadzam w tym temacie; szkoda kasy na nieudane eksperymenty. W tym roku zakupiłam agapanta, ciekawe jak z nim mi pójdzie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Aurelllia 12:10, 09 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Takiego derenia nie mam Podziwiam u Ciebie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
zawitka 09:28, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
frezja napisał(a)
To szkoda. Dla tych kwiatów człowiek kupuje i widać, to nie takie proste uzyskać efekt. Jeszcze kiedyś zaryzykuję i posadzę. Lubię wyzwania, ale nie przeadzam w tym temacie; szkoda kasy na nieudane eksperymenty. W tym roku zakupiłam agapanta, ciekawe jak z nim mi pójdzie.



Oczywiście masz rację że jak coś się nie udaje to szkoda zachodu i najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestać kupować .

Agapanta mam pierwszy rok .Nie wiem na co go stać ---zobaczymy .Natomiast ładnie mi kwitła kamasja też niebieska .czekam na kwiaty w tym roku po rozsadzeniu

Pójdzie do dóry i zakwitnie daj trochę pokrzywki i poleci że hej









____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 09:44, 10 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bożenka kiedyś pisała, że lepiej kupić kwitnącego już derenia bo na niektóre okazy to i 7 lat na kwiaty trzeba czekać. Ja czekam już 5 rok i nic, nadal tylko zielony mój kousa ma pokrój jak twój pierwszy. Ten drugi rzeczywiście inny - a jakie on ma listki?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 09:51, 10 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mój kousa którego mam 3 sezony też jeszcze nie kwitł. Nie licząc 1 kwiatka w zeszłym roku. Trochę jestem zła bo to dość drogie rośliny a efekt mizerny.
Zauważyłam że większość czeka kilka lat na pierwsze kwitnienie ale o tym jakoś nie mówią szkółkarze. A ja też nie byłam tego świadoma bo bym go nie kupiła na pewno.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zawitka 09:55, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Aurelllia napisał(a)
Takiego derenia nie mam Podziwiam u Ciebie


Poczekaj jak zakwitnie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies