Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 10:01, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
inka74 napisał(a)
Bożenka kiedyś pisała, że lepiej kupić kwitnącego już derenia bo na niektóre okazy to i 7 lat na kwiaty trzeba czekać. Ja czekam już 5 rok i nic, nadal tylko zielony mój kousa ma pokrój jak twój pierwszy. Ten drugi rzeczywiście inny - a jakie on ma listki?



No więc ja kupiłam z kuleczkami i nie wiedziałam co to bo kupowałam na jesieni Już prawie opadły liście ale jeszcze na tych ostatnich miał mączniaka a że był ostatni to opuszczono z ceny i mam gwarancję że jak padnie przez zimę to zwrócą mi pieniądze albo co innego wezmą sobie.Jak do tej pory stoi fajnie pąki lekko się rozwijają .Zobaczymy jak zakwitnie .Reszta nie kwitnie to czekam cierpliwie.;d

Jak wygląda jak ten pierwszy to być może że jest kousem ale powiem Ci jak zakwitnie. Jakie ma listki to nie powiem bo go kupiłam na jesieni ale na pewno ma inny kształt jak ten drugi,ten pierwszy ma takie bardziej zielone i bardziej mięciste .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 10:09, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Nowa12 napisał(a)
Mój kousa którego mam 3 sezony też jeszcze nie kwitł. Nie licząc 1 kwiatka w zeszłym roku. Trochę jestem zła bo to dość drogie rośliny a efekt mizerny.
Zauważyłam że większość czeka kilka lat na pierwsze kwitnienie ale o tym jakoś nie mówią szkółkarze. A ja też nie byłam tego świadoma bo bym go nie kupiła na pewno.


Jeśli miał choć jeden kwiatek to ponoć będzie kwitł co roku .Pokaż go jak wygląda dziś ????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Nowa12 11:58, 10 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nie chcę ci zaśmiecać wątku ale wrzucę w takim razie zdjęcia z dzisiaj. Nie umiem bardziej wyraźnego zrobić .





A to jedyny kwiatek z zeszłego roku . Ledwo go było widać.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zawitka 12:04, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
No nie chcę Cię straszyć ale on wygląda jak moje te 3 proste gałązki a ten rozpoznany przez Bożenkę ma powyginane gałązki ,ale czekamy jak zakwitnie ten powyginany bo ma już pąki to wrócimy do porównań..Liście też takie same jak u tego z trzech a na którego się zeżliłam w zeszłym roku że nie kwitł to go ciachnęłam żeby rósł na jednej nodze i zmężniał.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gosika67 12:21, 10 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Halinko-też mam kousa, kupiłam w biedrze, słabo rośnie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
zawitka 12:29, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
gosika67 napisał(a)
Witaj Halinko-też mam kousa, kupiłam w biedrze, słabo rośnie.



No to też lecę zobaczyć pokaż zdjęcie .!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gosika67 12:31, 10 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Nie mam fotki, jest mały, niepozorny , jak listki wypuści to cyknę.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
zawitka 12:32, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060


Takie listki ma już czarny bez.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 12:33, 10 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Trzmielina rośnie nawet nie okrywałam ale siedziała przez zimę w suchej trawie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gosika67 13:03, 10 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U mnie trzmielina też niezmordowana, a 2 derenie ( mam ich tylko tyle) nie mają jeszcze listków. Bez czarny zawsze mi się podobał , nie mam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies