Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:32, 19 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Gosiu ------zaczyna się kwitnienie to piekna pora.


Aniu --- tak to tegoroczna kwitnie pierwsza juZ od tygodnia.Mnie jakoś ten kolor nie leży ale nawazniejsze że z nią nie ma kłopotów.Inne mi trochę przymarzły

Zmarzły mi pąki rododendrona i to takiego schowanego .


Haniu------azalie Mariuszki to i u mnie są w pąkach no i te wysokie jeszcze się poczeka.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 11:48, 19 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41983
Halinko, a co się stało z jarząbem ? Niemożliwe żeby zmarzł... kiedy był posadzony ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zawitka 08:23, 20 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Kasya napisał(a)
Halinko, a co się stało z jarząbem ? Niemożliwe żeby zmarzł... kiedy był posadzony ?



To pewnie moja wina bo go przesadzałam .Zaczął w zeszłym roku rosnąć a po zimie wydawało mi się że na malutkie pąki ale nie zrobiły się suche. Taką metodą straciłam 3 hortki .No trudno więcej reęce nie będą mi swędzieć na przesadzanie w marcu ha ha .Będą nowe .Jarząba to muszę odkupić bo mi się podobał.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:50, 21 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
No i czas rodków.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 21:45, 22 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Halinko wszystko ładnie kwitnie.
Odnośnie ciemiernikow czytałam że lubią wapienna ziemię. Zobacz czy nie za kwaśna ziemię nie mają.
Ja w tym roku kupiłam w melinie 4 sztuki białe. Posadziłam w złym miejscu bo na słońcu a one wola półcień i pod drzewami. Jeszcze kupiłam jakieś inne korzenie na 6 szt wyszły 4 sz. U Hani też wyzebralam małe sadzonki.
Zajrzyj na priv

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anabell 22:48, 22 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)
Halinko wszystko ładnie kwitnie.
Odnośnie ciemiernikow czytałam że lubią wapienna ziemię. Zobacz czy nie za kwaśna ziemię nie mają.
Ja w tym roku kupiłam w melinie 4 sztuki białe. Posadziłam w złym miejscu bo na słońcu a one wola półcień i pod drzewami. Jeszcze kupiłam jakieś inne korzenie na 6 szt wyszły 4 sz. U Hani też wyzebralam małe sadzonki.
Zajrzyj na priv

Miłej niedzieli


Elu!

nie wyżebrałaś tylko dostałaś.

Ja wczoraj resztę przesadziłam dalej pod cisy.

Zbieram skorupki z jaj mielę je w maszynce i podsypuję pod ciemierniki.

Halinko! oszalałam z chryzantemą, mam mateczniki skubię odbicia i ukorzeniam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zawitka 07:36, 23 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
ElzbietaFranka napisał(a)
Halinko wszystko ładnie kwitnie.
Odnośnie ciemiernikow czytałam że lubią wapienna ziemię. Zobacz czy nie za kwaśna ziemię nie mają.
Ja w tym roku kupiłam w melinie 4 sztuki białe. Posadziłam w złym miejscu bo na słońcu a one wola półcień i pod drzewami. Jeszcze kupiłam jakieś inne korzenie na 6 szt wyszły 4 sz. U Hani też wyzebralam małe sadzonki.
Zajrzyj na priv

Miłej niedzieli


Widziałam trawki ładne sa .Ciemierniki swoje przesadziłam w zeszłym roku w inne miejsce zobaczę jak będą rosły na razie siedzą i zastanawiają się czy rosnąc .Jedne białe przesadziłam w drugi koniec ogrodu i tam mają się lepiej Zobaczymy .

Pozdrawiam .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:40, 23 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Anabell napisał(a)


Elu!

nie wyżebrałaś tylko dostałaś.

Ja wczoraj resztę przesadziłam dalej pod cisy.

Zbieram skorupki z jaj mielę je w maszynce i podsypuję pod ciemierniki.

Halinko! oszalałam z chryzantemą, mam mateczniki skubię odbicia i ukorzeniam.


o widzisz muszę zadbać o te swoje ciemierniki. Dzięki za podpowiedż.

Cieszę się Haniu ze Ci dobrze idzie ukorzenianie. One są wdzięczne i łatwe w ukorzenianiu. to lepsze zielsko jak ja to mówię .Lecę do Ciebie popatrzeć na piękności.

Piszesz u siebie o siatce pod lilie czy ta plastikowa czy musi być metalowa ?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 12:38, 23 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
zawitka napisał(a)
No i czas rodków.




Ależ cudne.
Jak większe rodki to i pięknie wyglądają.
Mój jeden kwitł. A 2 inne w pąkach.
Pozdrawiam cieplutko Halinko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 13:37, 24 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
zawitka napisał(a)
Gosiu ------zaczyna się kwitnienie to piekna pora.


Aniu --- tak to tegoroczna kwitnie pierwsza juZ od tygodnia.Mnie jakoś ten kolor nie leży ale nawazniejsze że z nią nie ma kłopotów.Inne mi trochę przymarzły

Zmarzły mi pąki rododendrona i to takiego schowanego .


Haniu------azalie Mariuszki to i u mnie są w pąkach no i te wysokie jeszcze się poczeka.




Oj Halinko to chyba nie zamarznięcie. To jest choroba grzybicza zanik pækow o niej kiedyś czytałam. Zaraz poszukam. U mnie też coś takiego się dzieje pak że olkly a już młode pędy wyrastają. Azalie 5 krzaków wogole nie nawiązały jesienią pąków.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies