Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 09:16, 17 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
16 01 2022 szaro ale ciepło wróciłam z 2 godzinnego spaceru z kijami iiiiii wzięłam się do pracy choć to niedziela .Zgrabiłam wszystkie igły z trawy.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malgorzataka... 09:26, 17 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Sprawnie Ci poszło --może mi byś pomogła u mnie jest tego trochę--nie Ty jedna wczoraj grabiłaś--u nas wiatr tak wytrzepał sosny że aż świecą-ale ja się cieszę wygrabi się i będzie git.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
zawitka 09:54, 18 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
malgorzatakarpacz napisał(a)
Sprawnie Ci poszło --może mi byś pomogła u mnie jest tego trochę--nie Ty jedna wczoraj grabiłaś--u nas wiatr tak wytrzepał sosny że aż świecą-ale ja się cieszę wygrabi się i będzie git.


To akurat nie moje igły a sąsiadki leżące na trawie u mnie trawę posiałam jesienią i szkoda mi żeby to zniszczyć więc grabie 3-4 razy do roku

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 11:19, 22 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Tulipany z 2017 r powspominam



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
basia3012 13:46, 29 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Halinko, przyszłam obejrzeć te 3 Nove Zemble u Ciebie. Szukałam ich ale jakoś nie znalazłam. Za to widziałam piękne azalie japońskie w 2019 na wiosnę. Przepiękne. Ja też je mam ale moje to mizeroty. Czy swoje okrywasz na zimę? I jeszcze zapytam, czy dawałaś im torf do dołka?
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 20:50, 30 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
basia3012 napisał(a)
Halinko, przyszłam obejrzeć te 3 Nove Zemble u Ciebie. Szukałam ich ale jakoś nie znalazłam. Za to widziałam piękne azalie japońskie w 2019 na wiosnę. Przepiękne. Ja też je mam ale moje to mizeroty. Czy swoje okrywasz na zimę? I jeszcze zapytam, czy dawałaś im torf do dołka?
Pozdrawiam ciepło.


Zrobię jutro zdjęcie Ty zebibom jak siedzą w jednym rzędzie . Azalie mam 4 ty rok rosną fajnie i powiem Ci że u mnie im dobrze bo na wiosnę kwitną jak szalone .jedne mam kupione a inne ,, dostanięte ,,czyli dostałam np na imieniny czy urodziny to jak przekwitły poszły do ogrodu .

żadnych azalek nie okrywam. Jak wsadzam do ziemi kopię dużo większy dołek daję kwaśny torf ,mieszam z ziemią i bez nawozu wsadzam rośliny. Nawóz daje w drugim roku po posadzeniu. Pozdrówka ślę.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:40, 31 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
basia3012 napisał(a)
Halinko, przyszłam obejrzeć te 3 Nove Zemble u Ciebie. Szukałam ich ale jakoś nie znalazłam. Za to widziałam piękne azalie japońskie w 2019 na wiosnę. Przepiękne. Ja też je mam ale moje to mizeroty. Czy swoje okrywasz na zimę? I jeszcze zapytam, czy dawałaś im torf do dołka?
Pozdrawiam ciepło.




Tę środkową na pewno w tym roku przesadzę. Rosną jak głupiutkie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
basia3012 13:22, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
zawitka napisał(a)


Zrobię jutro zdjęcie Ty zebibom jak siedzą w jednym rzędzie . Azalie mam 4 ty rok rosną fajnie i powiem Ci że u mnie im dobrze bo na wiosnę kwitną jak szalone .jedne mam kupione a inne ,, dostanięte ,,czyli dostałam np na imieniny czy urodziny to jak przekwitły poszły do ogrodu .

żadnych azalek nie okrywam. Jak wsadzam do ziemi kopię dużo większy dołek daję kwaśny torf ,mieszam z ziemią i bez nawozu wsadzam rośliny. Nawóz daje w drugim roku po posadzeniu. Pozdrówka ślę.


OK, rozumiem. Ja moje azalie wykopię w tym roku po kwitnieniu i poprawię im ziemię. Może będą lepiej rosły. Bo one ani przyrastają ani kwitną. No jedna sprawuje się ok, Ledikanense. Ale już kilka mi uschło. Tam był torf więc wydawało mi się, że jest dobrze i nic nie dokładałam a przecież ten torf mógł być odkwaszony.
O dodaniu garści nawozu do dołka to czytałam u jednego sprzedającego rh. Jak się wykopie dla rh duży dół 1mx1m i głęboki na, no nie wiem 50cm? to ta garść nawozu pewnie nie ma znaczenia.

Dzięki Halinko za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:26, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
zawitka napisał(a)




Tę środkową na pewno w tym roku przesadzę. Rosną jak głupiutkie.


Duże są, ile lat mają? To zdjęcie chyba z góry robione to też inaczej je widać.
Dzięki Halinko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 09:46, 01 lut 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
basia3012 napisał(a)


Duże są, ile lat mają? To zdjęcie chyba z góry robione to też inaczej je widać.
Dzięki Halinko.[/quote

One będa 4 ty sezon i były 2 razy przesadzane przez ha ha moją głupotę

Zdjęcie musiałam tak zrobić bo nie miałam dojścia.poniżej dam zdjęcie innego rodka dla porównania wielkości one takie były.Ten ma wysokosć 20 cm.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies