Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

LIDKA 09:14, 28 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Cześć, ja początkujaca. Nasadzilam rodków bez wiedzy. I pierwszy rok dobrze wyglądaly natomiast w 2 już nie.
Podlewalam kilka razy tzw miksturą Bogdzi czyli zmieszanymi nawozami.
Ale chyba najlepiej im zrobiła z substrala magiczna siła nawóż interwencyjny do rododendronów. To proszek, łyżeczka na konewke i od maja po kwitnięciu do września lałam po liściach co 2 tyg.
Wtym roku ponowie procedure a 2 szt spróbóje też przyciąć.

Pozdrawiam.
O rodki mozna zapytać też Irenkę z Miłkowa bo ma cudne
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mirka 09:39, 28 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Halinko ja w sprawie rodków nie pomogę nie mam ani jednego
Zapytaj Moniki ona ma dużo rodków.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11275-ogrod-hortensjowo-rozanecznikowy
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 09:40, 01 mar 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
LIDKA napisał(a)
Cześć, ja początkujaca. Nasadzilam rodków bez wiedzy. I pierwszy rok dobrze wyglądaly natomiast w 2 już nie.
Podlewalam kilka razy tzw miksturą Bogdzi czyli zmieszanymi nawozami.
Ale chyba najlepiej im zrobiła z substrala magiczna siła nawóż interwencyjny do rododendronów. To proszek, łyżeczka na konewke i od maja po kwitnięciu do września lałam po liściach co 2 tyg.
Wtym roku ponowie procedure a 2 szt spróbóje też przyciąć.

Pozdrawiam.
O rodki mozna zapytać też Irenkę z Miłkowa bo ma cudne

Ddzięki musze poszukać interwencyjnego do rodków może to coś da. Siedział u mnie pare lat i było dobrze a od 2 lat zamiera ;d

Przywlokłam jakiegoś gada i nie chce go opuścić .lecę czytać Bogdzię i Miłkę może tam znajdę co mu jest ;d;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewa777 14:18, 01 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Z rododendronami też mam co chwilę kłopoty. Piękne są, ale już nie kupię więcej. Widać moja ziemia im nie służy. Co któryś sezon wykopuję egzemplarze, które zaczynaja chorować. Wcześniej próbowałam je ratować, ale to nic nie pomaga.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Monika83 15:03, 01 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
zawitka napisał(a)
Tak wygląda mój rodoek progres .leczę go już drugi sezon a on raz lepiej raz gorzej wygląda . W tą zimę to już przesadził .Co zrobić ??????/

. Oj na chorobach rodków to ja się nie znam, najprędzej Bogdzia będzie wiedziała i Mirka z wątku wszystkiego po trochu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 23:24, 01 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
zawitka napisał(a)
Tak wygląda mój rodoek progres .leczę go już drugi sezon a on raz lepiej raz gorzej wygląda . W tą zimę to już przesadził .Co zrobić ??????/



Zaniedbany tzn nie dobrze nawożony. Widać, że brakuje mu dużo mikroelementów.

Moim zdaniem jest to fytoftoroza. Przyciąć porażone gałązki podlać i opryskać preparatem Previcur. Następnie nawieźć magiczna siła do rododendronów.

Niżej podaje link

https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/najczesciej-wystepujace-choroby-rododendronow
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 07:58, 02 mar 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
ElzbietaFranka napisał(a)


Zaniedbany tzn nie dobrze nawożony. Widać, że brakuje mu dużo mikroelementów.

Moim zdaniem jest to fytoftoroza. Przyciąć porażone gałązki podlać i opryskać preparatem Previcur. Następnie nawieźć magiczna siła do rododendronów.

Niżej podaje link

https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/najczesciej-wystepujace-choroby-rododendronow


Ela co ciekawego o wszystkie dbam raczej tak jak trzeba dodaję nawozy do rodków zakwaszacze do rodków bo np w zeszłym roku to było sucho i lałam wode z kranu dodaję torf kwasny .Wszystkie do tej pory rosły pieknie a tan jeden ciągle się wyłamuje .Czekam na ciepłejsze dni i wyciągnę go zobacze co w korzeniach .

Dzięki za link ,polecę dziś poszukać tego interwencyjnego do rodków może coś pomoże . Już go mocno podkopałam i dałam ziemię do borówek .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:00, 02 mar 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ewa777 napisał(a)
Z rododendronami też mam co chwilę kłopoty. Piękne są, ale już nie kupię więcej. Widać moja ziemia im nie służy. Co któryś sezon wykopuję egzemplarze, które zaczynaja chorować. Wcześniej próbowałam je ratować, ale to nic nie pomaga.


Do tej pory nie miałam z nimi kłopotów i dalej nie mam tylko temu jednemu coś nie przypasowało i tak walczy ze mną .Jeszcze powalczę o niego zobaczymy kto wygra.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 06:51, 05 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)


Zaniedbany tzn nie dobrze nawożony. Widać, że brakuje mu dużo mikroelementów.

Moim zdaniem jest to fytoftoroza. Przyciąć porażone gałązki podlać i opryskać preparatem Previcur. Następnie nawieźć magiczna siła do rododendronów.

Niżej podaje link

https://www.lovethegarden.com/pl-pl/artykul/najczesciej-wystepujace-choroby-rododendronow

Stwierdzam to samo, co Ela. Zrób to i będzie lepiej, chyba że coś siedzi w korzeniach i wtedy na nic wysiłki.
Ja sporo rodków wywaliłam, głównie z braku zadbania. Kolejny do wywalenia, choc jeszcze w pąkach, może go przesadze i dam szansę. Na ich miejsce sadzę laurowiśnie. To jednak wymagające rośliny.
Na głównej rabacie rodkowej tnę rodki i te najlepiej mi się zagęszczają i wyglądają, nie łysieją od dołu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:52, 05 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zawitka napisał(a)
Zdjęcie dla grazynki /Gogo/



Tu widać takie kuleczki to chyba nasiona?????? Boję się żeby nie zmarzły.

Wspaniały okaz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies