Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

ElzbietaFranka 12:55, 19 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Hryzantymy bardzo ladne koralowa i wrzosowa tez. Szkoda, że tak późno teraz przyszedł mróz i pewnie zmarzną.

Jeżeli chodzi o grudnia u mnie każdego roku kwitnie ok świat Bożego Narodzenia i w kwietniu ok Wielkiej nocy.
Nie mam z nimi problemu nie można dużo podlewać. Niewolni ich też obracać muszą stać w jednym miejscu i skierowany na południe to na południe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:12, 20 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Mirka napisał(a)


Dla tego koloru go kupiłam .Taki inny majteczkowy, Drugi czerwony tez zaczyna kwitnąc ale duzo mniejszy jest.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:14, 20 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Rumianka napisał(a)
Ale piękny okaz...moje jakieś zabiedzone w tym roku...


Podlej go wodą z pokrojoną skórką banana. Pójdzie do góry.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:53, 20 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033



No i takie tam .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:45, 23 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033



Lubię te trawki.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Pszczelarnia 18:16, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zawitko, czy te chryzantemy wielkokwiatowe da się uprawiać amatorsko (bez ogrzewanej szklarni), jeśli tak, to jak?


Jesień jeszcze ciągle ma swoje uroki ze złocieniami w roli głównej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rumianka 11:30, 24 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Mnie zachwyciła ta biała trawka...co to za nazwa?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
zawitka 09:16, 25 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Pszczelarnia napisał(a)
Zawitko, czy te chryzantemy wielkokwiatowe da się uprawiać amatorsko (bez ogrzewanej szklarni), jeśli tak, to jak?


Jesień jeszcze ciągle ma swoje uroki ze złocieniami w roli głównej.



Da się . Jeżeli korzenie chryzantemy przechowasz przez zimę tak żeby nie zmarzły np w piwnicy słabo podlewane .
Jezeli w szklarni to trzeba dobrze zabezpieczyć przed mrozem.

Na wiosnę jak ciepło wyjąć ,odsłonić podlać i czekać na azdzonki.Jak urosną ok 5-6 cm odrywamy sadzonkę moczymy w ukorzeniaczu i czekamy aż zacznie rosnąć .

I to cały tok postępowania z sadzonkami. W szklarni nigdy nie przechowywałam ale w ogrzewanej piwnicy tak nisko przy drzwiach a sadzonki to sadziłam tylko w szklarni .Powodzenia warto spróbować. Jak co to pytaj.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:32, 25 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Rumianka napisał(a)
Mnie zachwyciła ta biała trawka...co to za nazwa?



To mozga trzcinowata .Nie bardzo ją lubię bo się pokłada a nie daj boże ktoś ją dotknie to zaraz leży. a u mnie koty hasają i to cudze to brzydko wygląda .Na wiosnę ją ogarnę przesadzę i zabezpieczę przed kotami it zobaczę jak będzie wyglądać . jak brzydko to aut.

Tak wygladała w doniczce. Fakt że ładnie rozświetla kącik ciemny.Ma też rozłogi czego nie lubię.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Rumianka 12:40, 25 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Dzięki Halinko. Mam też mozgę trzcinowatą, ale zielono- różowo- białą...natomiast Twoje jest raczej biało- zielona... dlatego mnie tak zainteresowała. Mam jedno miejsce przy świerkach, gdzie rośnie w gruncie i rozłazi się rozłogami, tam może. Mam również w donicy i ta jest taka różowawa.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies