Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:38, 01 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Kasiek napisał(a)


Dziekuje Zawitko, moja tez bedzie rosla w sloncu, ciekawa jestem czy w przyszlym roku zakwitnie.



Moja tw wyzsza zakwitła w tym roku jednym kwiatkiem w tym roku po 3 latach ale była przesadzana. Będzie rosła zobaczysz jak będzie piękna.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:41, 01 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Mirka napisał(a)
Ciężko powiedzieć czy to one. Na jednej po lewej widzę kropeczki . Halina zostaw je w spokoju do wiosny i zaznacz miejsce w którym są abyś nie wypieliła



Dobrze zostawię je w spokoju. Miejsce maja dobre bo dobrze osłonięte i zaznaczone opielone .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:46, 01 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja miałam jednego bukszpana i w tym roku ćma zzarla. Jutro usunę Spale aby jaja,larwy nie przeżyły.

Astry, chryzantemy to wszystko sztucznie pędzone, lub skarlone. Kupujesz małe za to ok 1 metra. Trzeba się z tym liczyć że nawet w szkółkach kłamią. Nie raz się z tym spotkałam jak klientom wmawiają.

Dostałam od Anabell Hani w zeszłym roku Chryzantemy ona też niektóre dostała od Zoji może pamiętacie.
Nie mogę narzekać dla mnie wysokość obojętna może być wyższa. Trochę późno w tym roku pąki się rozwijają więc nie pokazuje. Będę je przesadzać w na lepsze miejsce.
Piękny kolor mają te zawilce.




Elu wiem dużo o chryzantemach bo je hodowałam na sprzedaż ale te dziwne odmiany to nowość i próbuję drogą własnego doświadczenia dojść do pewnych rzeczy .Wiem że to nie zawsze się udaje ale spróbować mozna.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:49, 01 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
ElzbietaFranka napisał(a)
Zawitka mam dużo młodych siewek gaury jutro zrobię fotki to wstawię u ciebie i sobie porównasz.
Zrobię fotkę liści.
Te nakropienia na listkach to nie czarne tylko bordowe plamki.
Zresztą zobaczysz jutro.


No dzięki .Próbuję odłożyć 2 gałązki zobaczę co będzie. Wiem napewno że z odkładóe to wszystko lepiej rośnie A no eksperyment.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 18:44, 01 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
zawitka napisał(a)



No jak mi powiesz ze to nie one !!!!!!

Kropki na nich są te co sa schowane pod kwiatkami mają je białe ale jak sie dobrze przyjrzysz to są i czarne .Nawet próbowałam żeby je usunąc bo myślałam ze to ziemiaale nie to kropeczki czarne .No to co z nimi robić zostawić w ziemi czy hodować w domu?????




To białe to rosa



Poniżej widać te bordowe kropki. Zresztą na tych młodych też widać. Już jesień i się zmieniaja Powyżej sadzonki z tego roku poniżej z zeszłego roku.
Wg mnie twoje to są młode siewki gaury z tego roku. Popatrz na brzegi liści jakie podobne. Nie usuwaj ich. Nie spiesz się też wiosna z pieleniem co najmniej metr od krzaczka matki.

U mnie jeszcze fotki są.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:51, 01 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Przepis za pół godziny będzie na priv
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:07, 02 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
ElzbietaFranka napisał(a)
Przepis za pół godziny będzie na priv[/quot


Ha ha ha mam to s a one na pewno tylko moje są malutkie mają tez takie ciemne i jasne białe kropki. Dzięki za przepis---odpisalam .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 12:33, 02 lis 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Więc się plamkami nie przejmuj. Będą w przyszłym roku.
Te z plamkami to 2-wu laty
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:21, 03 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
ElzbietaFranka napisał(a)
Więc się plamkami nie przejmuj. Będą w przyszłym roku.
Te z plamkami to 2-wu laty


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:44, 04 lis 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Jesień ma swoje uroki

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies