Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 08:15, 04 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasya 08:55, 04 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41852
zawitka napisał(a)


Tez tak myślałam ale czekając na odpowiedzi posmarowałam ją porządnie i czekam bo gałąż jest ładna nic z nią się nie dzieje. i szkoda mi jej.

Moim zdaniem to tylko pęknięcie
/widziałam na żywo/
Zalepić ubytek maścią -sztuczną korą i powinno być ok jesli nic więcej się nie dzieje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zawitka 08:35, 05 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Tak zrobiłam już i czekam .Podwiążę jeszcze obie gałęzie tak żeby się nie rozszczepiały .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
eda 11:07, 05 lip 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Też kocham derenie z resztą wszystko kocham haaa też trzymam kciuki
Kwiecie podziwiam pięknie kwitnie cieszy oko uściski zostawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
zawitka 08:27, 06 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
eda napisał(a)
Też kocham derenie z resztą wszystko kocham haaa też trzymam kciuki
Kwiecie podziwiam pięknie kwitnie cieszy oko uściski zostawiam



Cieszę się za zajrzałaś .Teraz czas wszystkiego co kochamy.Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 08:23, 13 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Halinko trzymam kciuki za derenia.
Masz rację teraz jest czas wszystkiego co kochamy.
Mnóstwo kwiecia.
Piękny letni czas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:22, 16 lip 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Halinko podaje ci linka odnoście ran na drzewach. Każda ranę trzeba to jest konieczność zasmarowania farba emulsyjna i dodać preparatu grzybobójczego.
Lub możesz kupić maść ogrodnicza jest w ogrodniczych sklepach która jest antybakteryjna. Posmaruj tego derenia.

Nie wiem jak on wygląda, ale bym przywiązała odlamana gałązkę i też posmarowała. Chyba, że usycha to nic się nie da zrobić.
Właśnie na takich rozgałęzieniach trzeba dbać aby się woda tam nie dostawała. Ja w tych miejscach zawsze zamalowuje jesienią. Farba uszczelnia wszelkie dziurki.

Maluje kazda ranke i każde drzewko przetrwało i ma się dobrze.
Nie słuchaj kocopolow.
W linku możesz początek pominąć ewentualnie też może ci sie przydać.

https://youtu.be/bRCEX72DGAc

Halinko u siebie wstawiłam hortensje o których pisałaś, że niższe piętra u ciebie nie kwitły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 21:06, 16 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Byłam widziałam hotrkę. Dzięki za linka obejrzałam ,Zaraz jak zobaczyłam co się dzieje to przyszła do mnie Kasia /Kasya/ i powiedziała o maści ogrodniczej pobiegłam kupiłam i oczyściłam posmarowałam. Związałam rajstopą te 2 gałązki żeby się nie rozdzielały tak no i obserwuję . ale czuje ze będę musiała uciąć ę jedną .Liście i cała góra jest piękna zielona i dlatego mi szkoda ucinać.

Z drugiej strony z biegiem lat i tak pewnie będę musiała to zrobić to po co czekać .Jutro obejrzę jeszcze raz i zdecyduję .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 21:11, 16 lip 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
anabuko1 napisał(a)
Halinko trzymam kciuki za derenia.
Masz rację teraz jest czas wszystkiego co kochamy.
Mnóstwo kwiecia.
Piękny letni czas [/quot

Ratuje go jak mogę bo mi go szkoda ma piękne kwiaty różowe. Tak to jest jak się kupi drzewko chore choć tego nie było jak kupowałam ale miał grzyba i taniej mi go sprzedała sąsiadka .

Kurcze przez ten upała nie mam siły zachwycać się ogrodem bo nie cierpię upałów a najchętniej siedzę w piwnicy .

Piękny ale gorący ha ha !!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Alija 21:59, 16 lip 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Halinko, też trzymam kciuki za derenia, mam nadzieję, że wydobrzeje. Miałam już podobne przypadki, m.in. z jałowcem, któremu rozłamaną gałąź po prostu owinęłam mocno bandażem i udało się.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies