Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Klamber 22:28, 01 cze 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Ten kremowy to rodek?
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
zawitka 08:39, 02 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Klamber napisał(a)
Ten kremowy to rodek?[/quote

Tak to nowy rodek nowy nabytek Gold Krone. Jest jeszcze mały a juz kwitnie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
mirkaka 16:43, 02 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
zawitka napisał(a)


Halinko, jak pielęgnujesz cesarskie korony? Kupiłam sobie w zeszłym roku żółte, kwitnące, zostawiłam na zimę w ziemi, nie zakwitły w tym roku, tylko jedna maślana .
Jaką masz dla nich ziemię, czym nawozisz, wykopujesz?
Rododendrony masz bardzo ładne, dąbrówka też stworzyła dywanik
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Alija 20:41, 02 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
zawitka napisał(a)


Śliczny ten różanecznik, piękne kwiaty i ładne, zdrowe liście.
Podziwiam korony cesarskie, próbowałam z nimi, ale nie wyszło, raz coś zjadło liście,
potem coś wyrosło, ale bez kwiatów i w końcu całkiem znikły.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
zawitka 07:34, 03 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
mirkaka napisał(a)


Halinko, jak pielęgnujesz cesarskie korony? Kupiłam sobie w zeszłym roku żółte, kwitnące, zostawiłam na zimę w ziemi, nie zakwitły w tym roku, tylko jedna maślana .
Jaką masz dla nich ziemię, czym nawozisz, wykopujesz?
Rododendrony masz bardzo ładne, dąbrówka też stworzyła dywanik


Tak naprawdę to nic z nią nic nie robię ale ja wszystkie cebulowe wykopuję na zimę żeby odpoczęły i jak mi nie zjedzą ogrodnicy spod ziemi to kwitną co roku.

Fakt ze ziemia u mnie jest dobra czarna i lekka .Na wiosnę rozsypuje trochę azaofoski a co 3 lata z idzie złoto z odpadów i trawy .

Dąbrówka w tym roku jakoś krótko kwitła ale była mało podlewana .Pozdrawiam i lecę dalej .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:04, 03 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Alija napisał(a)


Śliczny ten różanecznik, piękne kwiaty i ładne, zdrowe liście.
Podziwiam korony cesarskie, próbowałam z nimi, ale nie wyszło, raz coś zjadło liście,
potem coś wyrosło, ale bez kwiatów i w końcu całkiem znikły.
[/quote

Tak jak napisałam wyżej o cesarskiej koronie nic nie robięale wykopuję jak przekwitnie i na jesień wsadzam znowu .;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Klamber 08:35, 03 cze 2023


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Halinko oglądałem gold krone w necie, wiedziałem że rośnie nie duży bo ma małe listki. Jesteś szczęściarą że masz taką ziemię. Na mojej działce stoi woda to rodki odpadają a tu gdzie mieszkam mieszkam żółty piasek. Patrzyłem i ten maleńki który odbił mi z korzenia to właśnie gold krone pokazałem go u siebie. Cieszę się że odbił ,będzie ozdobą mojego ogródka.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Kasya 11:42, 03 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Miałam gold crone w donicy i padł
Za to azalie mi pieknie rosną w donicach
Nadmiarowe siewki werbeny chętnie wezmę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zawitka 07:50, 04 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Klamber napisał(a)
Halinko oglądałem gold krone w necie, wiedziałem że rośnie nie duży bo ma małe listki. Jesteś szczęściarą że masz taką ziemię. Na mojej działce stoi woda to rodki odpadają a tu gdzie mieszkam mieszkam żółty piasek. Patrzyłem i ten maleńki który odbił mi z korzenia to właśnie gold krone pokazałem go u siebie. Cieszę się że odbił ,będzie ozdobą mojego ogródka.



Ten rodek to maleństwo ale ja zawsze wolę sama hodować rosliny .Mam jeszcze takiego małego białego całkiem kwitnie pierwszy rok u mnie .

To też będzie ładny rododendron tylko niech urośnie.

Coś mi komp szaleje.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:53, 04 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Kasya napisał(a)
Miałam gold crone w donicy i padł
Za to azalie mi pieknie rosną w donicach
Nadmiarowe siewki werbeny chętnie wezmę



Czy trzymasz je w donicy na zimę .Nie ma sprawy z werbeną muszę ją podlewać i ogarnąć nieco bo zielcho już rusza.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies