Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

ElzbietaFranka 00:01, 03 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Zawitka wszystkiego dobrego w 2020 roku zdrowia i spokoju.

Ja swoich roślin nie pokazuje też u mnie zielono. Byliny wypuszczają nowe pędy zielone, to jakieś szaleństwo. Jak przyjdzie mróz to wszystko pomarznie.
Wczoraj złamałam gałązkę brzozy dla sprawdzenia i sok pociekl.
Już taka zima raz była 3 brzozy mi poszły przyszedł gwałtowny mróz i to wysoki

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 20:29, 03 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Milka napisał(a)
I ja mam ketmie do przesadzenia, ale ogromny krzak, splatany korzeniami z innymi i nie wiem, jak ruszyć, powodzenia w nowym roku


Oj to może być faktycznie kłopot trzeba podkopywać prawie ręcznie .A musisz go ruszać .Moją dlatego zeby się nie posplatała właśnie przesadzam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 20:31, 03 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
hankaandrus_44 napisał(a)
Plany na przesadzanie? U mnie też co nieco, ale ja nie planuję, tylko z doskoku realizuję. Szkoda nerwów tracić. Pierwsza myśl, widły i do dzieła.
Realizacji planów w Nowym roku!


Robię plany i czekam na czas na przesadzanie bo roboty będę miała w tym roku .Mam nadzieję że dam radę choć zdrowie już nie takie

Pomyślności i dziękuję ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 20:36, 03 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
ElzbietaFranka napisał(a)
Zawitka wszystkiego dobrego w 2020 roku zdrowia i spokoju.

Ja swoich roślin nie pokazuje też u mnie zielono. Byliny wypuszczają nowe pędy zielone, to jakieś szaleństwo. Jak przyjdzie mróz to wszystko pomarznie.
Wczoraj złamałam gałązkę brzozy dla sprawdzenia i sok pociekl.
Już taka zima raz była 3 brzozy mi poszły przyszedł gwałtowny mróz i to wysoki

Pozdrawiam


Takie są obawy wszystkich Ogrodników ale nie mamy wpływu na to co będzie .Ja też mam sosnę która na wysokości 2,5 m pękła na wiosnę ,kilka lat temu do dziś ją leczę jeszcze soki na samym dole potrafią poleciec.Kleję to zatykam ale nic nie daje. Sosna na razie rośnie ale mocno osłabiona.

Wszystkiego dobrego!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:16, 07 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Dziś szykuję ziemię do rozsady i muszę rozgrabić /to wazne bo ziemia nie zamarznięta/ wapno.Pozbierać igły te wielkie.Pogoda akurat do pracy .Jak się pogrzebie to zaraz inaczej człowiek się rusza.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:35, 07 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Halinko. U mnie mokro, nie da się, i za daleko na wypad całodniowy. A Tobie zazdroszczę tego ruchu w ogrodzie, Nie forsuj się zbytnio.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gardenarium 09:35, 07 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My dzisiaj robimy prace ziemne...zapowiadają ciepło, może koparka się nie zakopie

No i czekam na 2 tys. sadzonek cisów, będę sadzić...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 09:46, 08 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
hankaandrus_44 napisał(a)
Halinko. U mnie mokro, nie da się, i za daleko na wypad całodniowy. A Tobie zazdroszczę tego ruchu w ogrodzie, Nie forsuj się zbytnio.


Tak fajnie nawet wyjść i przejść po ogrodzie z kubkiem kawy gorącej .Teraz jest tak ciepło i ziemia nie zamarznięta że można nawet pokopać .To sama przyjemność .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:51, 08 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Gardenarium napisał(a)
My dzisiaj robimy prace ziemne...zapowiadają ciepło, może koparka się nie zakopie

No i czekam na 2 tys. sadzonek cisów, będę sadzić...


Dziękuję że zajrzałaś do mnie .A wiesz że był u mnie facet który robi ogrody /a był po deski u Syna/i mówił ze jak jest ziemia nie zamarznięta to można większe rośliny przesadzać ale ja się boję .Mam do przesadzenia rododendrony i to duże ---będę czekać bliżej wiosny Pozdrawiam cieplutko
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gogo 12:38, 08 sty 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Czytam o planach ogrodowych, będziesz mieć dużo roboty
Halinko, wiem, że będziesz robić sadzonki chryzantem.
Jeśli miałabyś za dużo, to się uśmiecham o nawet najmniejsze dla mnie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies