Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:01, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664




Koniec
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:05, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mirka napisał(a)

Sylwia na pierwszym i na ostatnim zdjęciu to co tak ładnie się przebarwia.?
Koniecznie musisz podpisywać te większe już rośliny i drzewa. Masz tak dużo roślin i można u ciebie podpatrzeć jak na jesieni wyglądają .
Fota na pulpicie mega

Na pierwszym zdjęciu pomarańczowa żarówa to dereń jadalny, na ostatnim kalina koralowa Podpisuję, ale jak pokazuję coś któryś już raz z rzędu to nie wiem czy jest sens znowu podpisywać.... znaczy w każdej fotorelacji skoro można się cofnąć i tam jest, kalinę już kilka razy podpisywałam. Chyba, ze jestem w błędzie i chcecie by podpisywać za każdym razem......tylko to wydłuża bardzo czas potrzebny do wgrania postu, a nie zawsze tyle go mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 12:16, 23 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Możesz czasami przypominająco podpisywać, masz tak dużo posadzonych drzew i krzewów,
że nie sposób innym ogarnąć, ja staram się być u Ciebie na bieżąco
i nie wszystko rozpoznaję, ale nie każdy wie, że Brandywine to klon i że to klon czerwony?
np. Acer rubrum Brandywine
Piękne jesienne barwy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mirka 12:28, 23 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na pierwszym zdjęciu pomarańczowa żarówa to dereń jadalny, na ostatnim kalina koralowa Podpisuję, ale jak pokazuję coś któryś już raz z rzędu to nie wiem czy jest sens znowu podpisywać.... znaczy w każdej fotorelacji skoro można się cofnąć i tam jest, kalinę już kilka razy podpisywałam. Chyba, ze jestem w błędzie i chcecie by podpisywać za każdym razem......tylko to wydłuża bardzo czas potrzebny do wgrania postu, a nie zawsze tyle go mam

Sylwia ok wiem że to czas zabiera.
Ta kalina to takie kwitnące białe kule? Bo takie kule mam ale jeszcze się nie przebarwiają liście.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 16:19, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Agania napisał(a)
Możesz czasami przypominająco podpisywać, masz tak dużo posadzonych drzew i krzewów,
że nie sposób innym ogarnąć, ja staram się być u Ciebie na bieżąco
i nie wszystko rozpoznaję, ale nie każdy wie, że Brandywine to klon i że to klon czerwony?
np. Acer rubrum Brandywine
Piękne jesienne barwy

Ok Aganiu, postaram się pamiętać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:25, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mirka napisał(a)

Sylwia ok wiem że to czas zabiera.
Ta kalina to takie kwitnące białe kule? Bo takie kule mam ale jeszcze się nie przebarwiają liście.

Białe kule to raczej Roseum, koralowa ma takie płaskie talerzykowate kwiatostany
Ty masz pewnie taką


a ta koralowa to taka

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:38, 23 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No faktycznie , jesień u Ciebie przecudowna, masz dużo roślin przebarwiających się na czerwono, jeszcze kilka dni do kulminacji kolorów co?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 20:12, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
kasiek napisał(a)
No faktycznie , jesień u Ciebie przecudowna, masz dużo roślin przebarwiających się na czerwono, jeszcze kilka dni do kulminacji kolorów co?

Patrzyłam w prognozy to najbliższe dwa tygodnie przymrozków u nas nie zapowiadają, więc się kolorami nacieszymyU nas już ze dwa tygodnie, albo lepiej tak się kolory nakręcają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 20:28, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)



ussuryjski łapie kolorambrowiec też




Jak długo rośnie u Ciebie ambrowiec i od jakiej wielkości.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:33, 23 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ula rośnie u nas już z 5 lat, był malutki, miał może z 70 cm wysokości, przez pierwsze dwa sezony zadomawiał się, potem były lata z mega suszą, lekko nie miał, ale dał radę, teraz już jest sporo ode mnie wyższy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies