Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

abiko 10:42, 18 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
A tak mi się wydawał znajomy awatarek
Będzie niezły pamiętnik ogrodowy.
Witam się więc u Ciebie. Masz działkę faktycznie jak Sylwia.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mikina34 10:51, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Oj Haniu, z ta wilgocią to u nas największy problem, gleba piaszczysta, nawet jak mocno leje to spływa szybciej niż napada... Dlatego gdzie się dało na rabatach są rozłożone taśmy nawadniające, ale z trawnikiem już gorzej, trzeba podlewać zraszaczem. W zeszłym sezonie była maskara, oby jak piszesz, w nadchodzącym było lepiej
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:54, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
abiko napisał(a)
A tak mi się wydawał znajomy awatarek
Będzie niezły pamiętnik ogrodowy.
Witam się więc u Ciebie. Masz działkę faktycznie jak Sylwia.


Hej Aga masz kosmiczny podpis
Tak z Sylwią mamy wiele wspólnego, obie pokonujemy maratony, tylko ona jeszcze pod górę Zapraszam częściej, każda para oczu się przyda
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Toszka 12:42, 18 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mikina34 napisał(a)

Witaj Sylwio w końcu się doważyłam, z przyjemnością będę witać wszystkich gości. U Ciebie jest 25m to jest gdzie poszaleć w porównaniu do moich 17-stu problem w tym, ze nachodzić się trzeba w jedną i drugą Zarzekałam się, że nie będę nic robiła na pozostałej części, ale już powolutku coś tam wsadzamy, marzy i się jakiś mały "zagajnik", co z tego wyniknie zobaczymy.


No to dołączam do wąskoogrodników, choć u mnie metraż mniejszy - 120m z haczykiem w wzdłuż i w porywach do 7,5 w szerz. Też się nalatać muszę i ostatnio psioczyłam pod nosem, że jakiś idiota postawił sobie kompostownik na końcu, a ja z kubełkiem odpadków kuchennych muszę drałować w śniegu i mrozie ściskającym pośladki
Dopiero dziś spostrzegłam wątek i melduję, że poczytałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 12:50, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Toszka Ty to masz ekstremalnie wąsko i długo, ale jak pięknie sobie poradziłaś A kompostownik....no cóż dobre na figurę i kondycję) Ja mam kompostownik na dużym ogrodzie na dole , więć z samej góry chociaż w dół znosze , a nie pod górę, za to ognisko mam na samej górze to do palenia resztek ogrodowych. I nieraz z różami po cięciu latam na samą góre i to aż z podwórkaCzyli z drugiego ogrodu
A jeszcze do ogrodu latam bez wzgl na pogodę codziennie ok 1,5km w jedną stronę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 13:02, 18 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
też miałam początkowo spadek...kilka kamazów ziemi rozwiązało problem

boszsz...do tej pory wspominam to rozwożenie ziemi...okropne uczucie...latasz z taczką w tą i z powrotem i wydaje się, że góra ziemi nigdy nie zmaleje...dobrych kilka lat minęło, a ja dalej mam koszmary nocne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 13:10, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Toszka napisał(a)
też miałam początkowo spadek...kilka kamazów ziemi rozwiązało problem

boszsz...do tej pory wspominam to rozwożenie ziemi...okropne uczucie...latasz z taczką w tą i z powrotem i wydaje się, że góra ziemi nigdy nie zmaleje...dobrych kilka lat minęło, a ja dalej mam koszmary nocne

U mnie by tych kamazów musiały być tysiące, a i to dom by sie musiał znaleźć pod ziemią Moja działka to taka niecka między dwoma pagórkami, podwórko na jednym pagórku, a ogród na drugim. Cos w rodzaju miednicy tylko ta miednica jeden brzeg ma trzykrotnie wyższy niż drugi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 13:41, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Chciałam Wam pokazać jak powstawał nasz domek ale okazało się, że nie skopiowałam zdjęć więc będzie następnym razem.
Teraz kolejne etapy powstawania długiej rabaty, rzeczywiście jest dłuuuuga, chyba trochę za wąska, tu poproszę o opinię. Oczywiście obecnie nic z tego co było pierwotnie wsadzone tam nie ma, a nie przepraszam, żurawka jest

09.2015 - zwracam uwagę na "trawnik" przecudnej urody


09.2016


12.2017




____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:54, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A teraz tak to wygląda, z daleka wygląda nawet ok ale z bliska widać sporo mankamentów widać

01.2018



09.2018

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:01, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Toszka napisał(a)


No to dołączam do wąskoogrodników, choć u mnie metraż mniejszy - 120m z haczykiem w wzdłuż i w porywach do 7,5 w szerz. Też się nalatać muszę i ostatnio psioczyłam pod nosem, że jakiś idiota postawił sobie kompostownik na końcu, a ja z kubełkiem odpadków kuchennych muszę drałować w śniegu i mrozie ściskającym pośladki
Dopiero dziś spostrzegłam wątek i melduję, że poczytałam

Witam zacnego gościa w w moim ogrodzie
Toszka, kiedyś doczytałam jak opisywałaś, że jakby tak mieć dłuższe ręce i wyciągnąć w bok to można by złapać za ogrodzenie , przyznam, że trudno jest mi sobie wyobrazić te twoje 7,5m wszerz, ale to pewnie kwestia perspektywy i a przy tym dobrej organizacji.
U mnie schowek/przybornik jest na początku działki, warzywnik, kompostownik za jakieś 60m, trochę się czasem nalatam Juz się zastanawiałam nad jakąs hulajnoga, ale mnie sprowadzono na ziemię, że ni kija, nie da rady.

sylwia_slomczewska napisał(a)

A jeszcze do ogrodu latam bez wzgl na pogodę codziennie ok 1,5km w jedną stronę

Sylwia, Ty to jakaś terminatorka normalnie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies