Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Gruszka_na_w... 17:20, 17 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
No wreszcie!
Powiem Ci, że na tych ostatnich zdjęciach fajnie to zaczyna wyglądać.
Dobrze byłoby, żebyś machnęła plan działki w postaci rysunku na kratkowanym papierze. Nanieś budynek, kompostownik i istniejące rabaty.
Skoro wątek jest w projektowaniu z pewnością plan się przyda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gardenarium 19:05, 17 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jaka fajna historia i piesie też fajne. Ja też ma dwa, ale wolą leżeć na nas dosłownie

To będzie pamiętnik że ho,ho. Zobaczysz za trzy lata jakie zajdą zmiany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariposa 22:14, 17 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No nareszcie, Moniu! Miło, że można do Ciebie zajrzeć Każdy by chciał wieczną Majówkę
Tak się krygujesz, a działeczkę masz już nieźle zagospodarowaną.
____________________
Ela Motylogród
mikina34 08:04, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Monia No nareszcie będzie gdzie Cię odwiedzać
Wychodzi mi na to, że chyba startowałyśmy z pierwszymi nasadzeniami w tym samym czasie I długość działki mamy taka samą plus usytuowanie w polach. Mnie się wydawało, że moja szeroka na 25 metrów to wąska kiszka, a czytam, że Ty masz jeszcze węziej, to budzi moją ciekawość jak sobie z tym poradziłaś. Bo w to, że w końcu całość zagospodarujesz to nie wątpię

Witaj Sylwio w końcu się doważyłam, z przyjemnością będę witać wszystkich gości. U Ciebie jest 25m to jest gdzie poszaleć w porównaniu do moich 17-stu problem w tym, ze nachodzić się trzeba w jedną i drugą Zarzekałam się, że nie będę nic robiła na pozostałej części, ale już powolutku coś tam wsadzamy, marzy i się jakiś mały "zagajnik", co z tego wyniknie zobaczymy.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:11, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
No wreszcie!
Powiem Ci, że na tych ostatnich zdjęciach fajnie to zaczyna wyglądać.
Dobrze byłoby, żebyś machnęła plan działki w postaci rysunku na kratkowanym papierze. Nanieś budynek, kompostownik i istniejące rabaty.
Skoro wątek jest w projektowaniu z pewnością plan się przyda.

Haniu, jak miło Cię "widzieć" mówił, mówił i namówił
Spróbuję narysować jakiś zarys działki i co na niej aktualnie jest, trochę rozgardiasz i tak czasem "od czapy" pewnie, jak już pisałam artystka ze mnie mizerna Ale z wielką przyjemnością przyjmę każdą radę i pomysł co zrobić żeby wszystko miało ręce i nogi.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 08:28, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gardenarium napisał(a)
Jaka fajna historia i piesie też fajne. Ja też mam dwa, ale wolą leżeć na nas dosłownie

To będzie pamiętnik że ho,ho. Zobaczysz za trzy lata jakie zajdą zmiany

Witam Cie Danusiu na Majówce
Nasze psy tez najchętniej leża nam na nogach i weź się tu człowieku rusz czy przekręć, oczywiście w nocy my na brzegach łóżka, one rozwalone na środku
Liczę, że dzięki Waszej pomocy uda się wprowadzić większy ład i zagospodarować puste miejsca.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:15, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mariposa napisał(a)
No nareszcie, Moniu! Miło, że można do Ciebie zajrzeć Każdy by chciał wieczną Majówkę
Tak się krygujesz, a działeczkę masz już nieźle zagospodarowaną.

Hej Elu, jestem nareszcie, zapraszam
Działka już jako tako zagospodarowana, ale wierz mi, że jest tam jeszcze co robić, najgorsze jest to, że jest całkiem odwrotnie niż u Ciebie, Ty zaczynałaś od podstaw, ja od d..y strony dopiero teraz zaczynam wzbogacać glebę i podrzucać roślinom dobroci. Ale jak mawiają starożytni Indianie, lepiej późno niż wcale
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 10:15, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
mikina34 napisał(a)

Witaj Sylwio w końcu się doważyłam, z przyjemnością będę witać wszystkich gości. U Ciebie jest 25m to jest gdzie poszaleć w porównaniu do moich 17-stu problem w tym, ze nachodzić się trzeba w jedną i drugą Zarzekałam się, że nie będę nic robiła na pozostałej części, ale już powolutku coś tam wsadzamy, marzy i się jakiś mały "zagajnik", co z tego wyniknie zobaczymy.

Prawdziwy ogrodnik z krwi i kości nie zostawi kawałka ugoru
Wiem ile sie nalać trzeba, u mnie dodatkowo pod górę
Zagajnik fajny pomysł na końcu, też posadziła, przed nim łąki kwietnej nie chcesz? Zrobi się naturalnie na końcu i roboty najmniej w sezonieI łąki podlewać nie trzeba.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 10:30, 18 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Jak Hania zauważyła, na ostatnim zdjęciu ta rabata zaczyna już jakoś wyglądać. Trochę racji w tym jest, jest dużo berberysów, oczywiście każdy z innej parafii, są tawuły brzozolistne - moje ulubione - tu cis jeszcze przed fryzjerem (06.2018)

Cis ma być kiedyś pięknym stożkiem, na razie kształtem podobny do rakiety kosmicznej

po cięciu


Są też trzy fajne kule bukszpanu (od Karoli Popcorn) tylko cicho żeby się ćma nie dowiedziała (pułapkę już zawiesiłam, na razie był spokój)



I mini wrzosowisko, to na razie dzielnie się trzyma i nawet mi się podoba chociaż wiem, że powinnam bardziej o nie zadbać, ale tu liczę na Wasza pomoc.


Jest kolorowo
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hanka_andrus 10:35, 18 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I oby tak dalej w takim tempie, ale znając żywotność roślin, w tym sezonie będzie. mega szybko. Ma być wilgoci odpowiednia ilość. Podobno!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies