Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 09:28, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Już w maju będziemy cieszyć oczy rozwiniętymi funkiami Ten widok świeżo rozwiniętych host ... już niedługo
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Gocha 19:03, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AnnaMS napisał(a)
Witaj Gosiu dziękuję Są hosty które dają radę na słoneczku, a Ty masz drzewka to i delikatny półcień więc możesz pomyśleć o rabatce hostowej, do tego kopytnik na obwódkę, może Cię skuszę Co do Anabelki różowej, to mam patyczki, włożyłam je od razu do ziemi po cięciu więc z przyjemnością oddam kilka patyczków. Te patyczki w porównaniu z innymi odmianami hortensji, są cienkie ale może coś z nich wyjdzie a że dopatrzyłaś się że pięć lat to super, jak ten czas szybko mija ...


Dzięki Aniu, z przyjemnością wezmę od Ciebie patyczki tylko nie wiem czy teraz można je wyciągać z ziemi czy lepiej je u Ciebie zostawić niech puszczą korzonki. Kopytnik bardzo chętnie przygarnę jak bedziesz miała nadwyżki.
Ja też niestety nie ogarniam jak robię w ogrodzie, Dobrze że trochę udało mi się na święta posprzątać. Pozdrawiam gorąco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
AnnaMS 19:09, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Byłam dzisiaj w mieście i poczyniłam pierwsze tegoroczne zakupy do zakątka z Antonówką , najpierw w Centrum Kostki Brukowej kupiłam otoczaki grafitowo czarne i szkło o odcieniu jasnego różu (miało być turkusowe ale ten kolor był zbyt intensywny), potem podjechałam do szkółki i nabyłam takie to oto pnącza :
- Hortensja pnąca - Hydrangea anomala 'TAKE A CHANCE'
- Clematis 'STOLWIJK GOLD'
- Przywarka japońska - Schizophragma hydrangeoides 'ROSEUM'


Jeszcze nie wiem gdzie posadzę, ale to normalne
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 19:12, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Gocha napisał(a)


Dzięki Aniu, z przyjemnością wezmę od Ciebie patyczki tylko nie wiem czy teraz można je wyciągać z ziemi czy lepiej je u Ciebie zostawić niech puszczą korzonki. Kopytnik bardzo chętnie przygarnę jak bedziesz miała nadwyżki.
Ja też niestety nie ogarniam jak robię w ogrodzie, Dobrze że trochę udało mi się na święta posprzątać. Pozdrawiam gorąco

Gosiu to zdzwonimy się albo zpiszemy może umówimy się tak wstępnie pod koniec maja z tymi roślinkami niech się troszkę rozwiną.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Gocha 19:18, 23 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AnnaMS napisał(a)

Gosiu to zdzwonimy się albo zpiszemy może umówimy się tak wstępnie pod koniec maja z tymi roślinkami niech się troszkę rozwiną.

Ok zdzwonimy się. Do zobaczenia
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
AnnaMS 19:54, 23 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
I takie wspominki świąt:

____________________
Zielony zakątek z Antonówką
jona 04:00, 24 kwi 2019


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Macham wiosennie i bardzo cieszę się, że założyłaś wątek .
Klimaty leśno - paprociowo - hostowe jak najbardziej mnie interesują
Antonówka to jedno z drzew, które posadziłabym, gdybym miała trochę miejsca.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
AnnaMS 09:43, 24 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Jona Dzięki za odwiedziny Masz bardzo ładny ogródek, taki kolorowy - Ty nie masz miejsca na drzewko a ja na byliny lubiące słońce, ale i tak potrafimy coś wyczarować w warunkach jakie mamy
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Jola_M 16:10, 24 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej witaj,
ja też uwielbiam hosty - w doniczce już się u mnie pokazały - z gruntu jeszcze walczą o wyjście

U mnie niestety patelnia na działce - jedyne miejsce ocienione pod płotem - ale i tak letnie słońce tam sięga i chyba nici z mojej rabaty paprociowo-hostowej, którą zrobiłam w zeszłym roku

Świetne zakupy poczyniłaś - hortensja pnąca i przywarka - baaaardzo fajne roślinki, chociaz przywarka u mnie padła, chyba za dużo słońca miała Ale Pan Marczyński - mistrz wszelakich pnączy, bardzo ją chwalił do cienia - nawet jako pnącze okrywowe na rabatach. Pozdrawiam i będę śledzić - uwielbiam Antonówki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
AnnaMS 21:37, 25 kwi 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dzięki Jola piękna hosta. Pocieszę Cię, są hosty które dają radę na słoneczku, jeżeli przez pewien czas masz słońce a potem cień czy odwrotnie to na pewno da radę, taka samo z paprociami, ja mam taką zwykłą paproć, duża, rośnie w kępie i też przez kilka lat rosła na rabacie słonecznej, potem jak zrobiliśmy pergolę wypoczynkową to ją posadziłam przy pergoli pod świerkiem kłującym, widać na zdjęciu Miałam też hostę na słońcu i nie przypalało liści. Także nie rezygnuj z rabaty, daj czas roślinkom, niech się przyzwyczają, albo wymień na odpowiednie odmiany które poradzą sobie w słońcu
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies