Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 13:45, 04 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
AgataM napisał(a)
Witaj Jak bajecznie,kolorowo jest u Ciebie. Wszystko pięknie skomponowane. Napisz mi proszę, czym czyścisz kostkę? Moja pod brzozami zczerniała i wygląda tragicznie.

Witaj Agato do bajki troszkę jeszcze daleko ... ale dziękuję
Kostka od północnej strony była czyszczona karcherem ale to mały fragment, mąż uparł się że chce całą oczyścić wokół domu ale się nie zgodziłam ponieważ wszystkie kwiaty już porozwijały wtedy liście a ten strumień jest na tyle silny że ta woda rozbryzgiwała się w promieniu dwóch metrów dalej niszcząc przy tym rośliny ... Trzeba to robić wczesną wiosną jak roślinki jeszcze nie powyłaziły ale i tak radzę zabezpieczyć rabaty choćby agrowłókniną. Potem po wyschnięciu kostki można pomalować ją specjalnym preparatem gruntującym aby powierzchnia nie była tak nasiąkliwa i nie pokrywała się brudami czy porostami. Jak tylko położyli kostkę trzeba było to zrobić ale wówczas mi to do głowy nie przyszło ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AgataM 13:57, 04 sie 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
AnnaMS napisał(a)

Witaj Agato do bajki troszkę jeszcze daleko ... ale dziękuję
Kostka od północnej strony była czyszczona karcherem ale to mały fragment, mąż uparł się że chce całą oczyścić wokół domu ale się nie zgodziłam ponieważ wszystkie kwiaty już porozwijały wtedy liście a ten strumień jest na tyle silny że ta woda rozbryzgiwała się w promieniu dwóch metrów dalej niszcząc przy tym rośliny ... Trzeba to robić wczesną wiosną jak roślinki jeszcze nie powyłaziły ale i tak radzę zabezpieczyć rabaty choćby agrowłókniną. Potem po wyschnięciu kostki można pomalować ją specjalnym preparatem gruntującym aby powierzchnia nie była tak nasiąkliwa i nie pokrywała się brudami czy porostami. Jak tylko położyli kostkę trzeba było to zrobić ale wówczas mi to do głowy nie przyszło ...



I z tą okrągłą końcówką też tak chlapie? Moi panowie zamówili jakiś kwas do czyszczenia kostki. Podobno nie niszczy roślin i jest bezpieczny, a w dodatku idealnie czyści kostkę. Ale czy to prawda? Może ktoś go już używał? O gruntowaniu też słyszałam...
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AnnaMS 15:29, 04 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
AgataM napisał(a)



I z tą okrągłą końcówką też tak chlapie? Moi panowie zamówili jakiś kwas do czyszczenia kostki. Podobno nie niszczy roślin i jest bezpieczny, a w dodatku idealnie czyści kostkę. Ale czy to prawda? Może ktoś go już używał? O gruntowaniu też słyszałam...

Jaką ma końcówkę tego nie wiem O chemii do kostki też słyszałam a jak się ma do roślin to tego nie wiem, na logikę może uszkodzić rośliny ... Trzeba poszukać coś na ten temat.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 17:45, 04 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Już wiem co to za hosta
Hosta 'Red October'

- znalazłam ją na Alab... po 11,99 zł.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
bogumila 21:52, 05 sie 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Przeglądałam rabaty...pięknie je komponujesz.Bukszpany,hortensje,hosty -też je zaliczam do ulubionych...chociaż z hostami mam problem-ślimaki.Hortensji Bomboshell nie znam.Rośnie nisko?U Ciebie wygląda imponująco.Ogrodowe też mi przemarzają,ale w tym roku kilka ładnie kwitnie,okrywam...czasem pomaga czasem nie....Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
AnnaMS 10:04, 06 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
bogumila napisał(a)
Przeglądałam rabaty...pięknie je /komponujesz.Bukszpany,hortensje,hosty -też je zaliczam do ulubionych...chociaż z hostami mam problem-ślimaki.Hortensji Bomboshell nie znam.Rośnie nisko?U Ciebie wygląda imponująco.Ogrodowe też mi przemarzają,ale w tym roku kilka ładnie kwitnie,okrywam...czasem pomaga czasem nie....Pozdrawiam.

Witaj Bogumiło Dziękuję Ślimaki i u mnie się rozgościły, niestety bez niebieskich granulek po hostach by było wspomnienie.
Tak, hortensja 'Bombshell' jest z tych niskich, za nimi zamierzam posadzić 'Mont Blanc' osiąga 150cm. wysokości. Pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Margarete 11:12, 07 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i gdzie te obiecane fotki z nowej rabaty pomarańczowej ?

CZy twoje jeżówki odmianowe powtarzają za rok i czy w ogóle wychodzą z ziemi bo u mnie z tym problem. Co roku dokupuje jezówek odmianowych i .... cieszę sie nimi tak jakby były jednoroczne
Za rok nie wschodzą w ogle albo jesli juz to sa takie rachityczne...
Co roboe nie tak ? - nie wiem. te zwykłe białe i te zwykłe nieodmianowe różowe pieknie sie mnożą i co roku kwitną obficie...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaMS 11:25, 07 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Margarete napisał(a)
No i gdzie te obiecane fotki z nowej rabaty pomarańczowej ?

CZy twoje jeżówki odmianowe powtarzają za rok i czy w ogóle wychodzą z ziemi bo u mnie z tym problem. Co roku dokupuje jezówek odmianowych i .... cieszę sie nimi tak jakby były jednoroczne
Za rok nie wschodzą w ogle albo jesli juz to sa takie rachityczne...
Co roboe nie tak ? - nie wiem. te zwykłe białe i te zwykłe nieodmianowe różowe pieknie sie mnożą i co roku kwitną obficie...

Witaj Małgosiu wiem, obiecałam, zbrakło mi kory rzeby podsypać roślinki bo na tej glinie źle wszystko wygląda i chciałam przesadzić jeszcze bukszpana ale słońce przypiekało, dziś w nocy w końcu popadało to się wezmę do roboty
Z tymi jeżówkami to i ja mam problem, po zimie, z 16 szt. wzeszło 5 Te obfocone to nabytek z targu bez nazwy i widać mocne i powschodziły, myślę że to wina przenawożenia przez ogrodników albo sama nie wiem już co ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
greg66 12:36, 07 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Witaj Aniu
No proszę znowu ładny ogród daleko ode mnie
Wodopój ekstra jak jest zrobiony, mozna go wykorzystac jako oczko?
Jeżówki i funkie to moje ulubione więc nie odczepie się od Ciebie i będę zaglądał
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
AnnaMS 15:58, 07 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
greg66 napisał(a)
Witaj Aniu
No proszę znowu ładny ogród daleko ode mnie
Wodopój ekstra jak jest zrobiony, mozna go wykorzystac jako oczko?
Jeżówki i funkie to moje ulubione więc nie odczepie się od Ciebie i będę zaglądał
Pozdrawiam

Witam Zaglądaj proszę Sposób wykonania oczka dokładnie zobrazowany jest na stronie 48 i 49 Jest to plastikowa wytłaczanka na 500L. o gł.40cm. więc rybki zimą nie mają szans, ja chciałam mieć tylko wodę, bez rybek, obowiązków na razie mam wystarczająco dużo, chcę mieć troszkę czasu tak tylko dla siebie - herbatka, kilka fotek
Jeżówki i hościaki są super no i jeszcze paprocie, hortensje, lilie, liliowce ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies