Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

AnnaMS 00:33, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 00:42, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103



____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Margarete 14:43, 08 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cały czas sie zastanawiam jak to u ciebie sie wszystko mieści, po pierwsze - a po drugie jak ci to wszystko pieknie kwitnie w takim cienistym i zarośniętym od góry ogrodzie. U mnie hortensje te z tyłu ledwie kwitną z powodu niedoboru światła ( tak mysle) no i w tym roku wody ( to na pewno), liliowce ocienione przez rozrastającego sie u mnie lilaka palibina na pniu też licho kwitną bo światło dostają ograniczone, lilii sie jeszcze nie dorobiłam (mimo że w tym roku podjęłam próbę ale efektu nie ma - coś je zżarło). A u ciebie i lilie i hortensje i róże a cały ogród sprawia wrażenie mocno cienistego, nawet miejscami mrocznego i tajemniczego ...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaMS 16:46, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Margarete napisał(a)
Cały czas sie zastanawiam jak to u ciebie sie wszystko mieści, po pierwsze - a po drugie jak ci to wszystko pieknie kwitnie w takim cienistym i zarośniętym od góry ogrodzie. U mnie hortensje te z tyłu ledwie kwitną z powodu niedoboru światła ( tak mysle) no i w tym roku wody ( to na pewno), liliowce ocienione przez rozrastającego sie u mnie lilaka palibina na pniu też licho kwitną bo światło dostają ograniczone, lilii sie jeszcze nie dorobiłam (mimo że w tym roku podjęłam próbę ale efektu nie ma - coś je zżarło). A u ciebie i lilie i hortensje i róże a cały ogród sprawia wrażenie mocno cienistego, nawet miejscami mrocznego i tajemniczego ...

Dziękuję Ci kochana za ten wpis to daje pałera na dalsze działania
Małgosiu, sama nie wiem jak mi się to wszystko mieści biorąc pod uwagę wielkość ogródka i spontaniczne nasadzenia, bez projektowania rabat, miejsc na odpoczynek Wszystko jest przerabiane, dosadzane bo ogród był już wcześniej obsadzony jak leci ... Mam nadzieję że to jakoś już zaczyna wyglądać a lista chciejstw rośnie ... Słoneczka troszkę u mnie jest bo sosna mi jedna stara wyleciała
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Joku 22:11, 08 sie 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Aniu te lilie pachną?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
anpi 22:47, 08 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Ładniutkie lilie Aniu i chyba dobrze spełniają funkcję czasowego zastępstwa za róże? Musze też wetknąć tam gdzie teraz nic nie kwitnie,ale to chyba nie jest tak łatwo trafić bo większość moich lilii już przekwitło,a niektóre dopiero rozkwitają...to zależy od rodzaju lilii ,czy głębokości posadzenia ,a może wilgotności podłoża?Ale chyba raczej te co mam dłużej kwitną co roku w takiej samej kolejności.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 23:26, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Joku napisał(a)
Aniu te lilie pachną?

Tak Jolu, pachną ślicznie ale nie duszą Nie wiem jak się nazywają, bo na pudełku z którego brane były cebulki widniała fotka z innymi liliami niż mam, czyli znowu niespodzianka ale dość miła, jedno się zgadza - wysokość, miały być niskie i są takie no i są ładniutkie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:30, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)
Ładniutkie lilie Aniu i chyba dobrze spełniają funkcję czasowego zastępstwa za róże? Musze też wetknąć tam gdzie teraz nic nie kwitnie,ale to chyba nie jest tak łatwo trafić bo większość moich lilii już przekwitło,a niektóre dopiero rozkwitają...to zależy od rodzaju lilii ,czy głębokości posadzenia ,a może wilgotności podłoża?Ale chyba raczej te co mam dłużej kwitną co roku w takiej samej kolejności.

Tak Aniu, zastępstwo jest idealne, a kwitnienie ich zależy pewnie od tych wszystkich czynników które wymieniłaś Mam chęć jeszcze na białe lilie i te prawie czarne, tylko gdzie ja je biedna posadzę ?
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Johanka77 23:06, 10 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AnnaMS napisał(a)




Przecież Ty masz duży ogród! Tylko gęsto obsadzony
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AnnaMS 07:29, 11 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Johanka77 napisał(a)


Przecież Ty masz duży ogród! Tylko gęsto obsadzony

Oczywiście Poszaleć można z kilkoma gatunkami do cienia
Dziękuję za odwiedziny
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies