Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

ElzbietaFranka 23:24, 24 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kim napisał(a)
Muszę wyciepać pięciorniki żółte ,wkurzają mnie ,niby kwitną ale te które przekwitają są takie bure
myślałam o różach okrywowych Bonica ,będę na jesień zmieniać co nieco na tej rabacie to chyba dam tam te róże co myślicie o tym ?




A ja się nie zgadzam. Pięciorniki sa bardzo ładne szczególnie te żółte.
Przede wszystkim pięciorniki trzeba każdej wiosny przyciąć na wysokość ok 25-30 cm od ziemi wypuszczają mnóstwo młodych pędów. Możesz je przyciac na kopczyki. Jesienią daj obornika pod nie i przekop ziemię. Zobaczysz jakie będą ładne.
Czy one nie są zasuszone jakieś szare lub rdza na nie poszła.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 19:43, 25 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Jolu no dziękuję Ci bardzo jeszcze mnóstwo roboty przede mną ,teraz muszę zająć się planowaniem rabaty wokół altanki

tak pomyślałam że plan mogę mieć ,będzie czekał cierpliwie a wkurza mnie ta altana jak tak stoi samotna na ogrodzie
Na fotkach widać gołe patyki Dębów błotnych ,narazie nie wykazują chęci do życia poczekam do wiosny może się wezmą


Bożenka planowanie to też fajna sprawa - można się wyciszyć i odpocząć. Pośmigac po necie, poszukać czegoś ciekawego. To fajny etap, a robienie rabaty wokół altany to w ogóle temat wyzwanie trzymam kciuki!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 08:46, 29 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
MiluniaB napisał(a)
Jasne plan mysi być najpierw w głowie potem na papierze - tak przynajmniej zawsze było u mnie. Pamiętam te moje bazgroły tylko dla mojego oka
Planowanie to jednak fajna sprawa

Pokażesz jak już coś narysujesz?

Mam taki zeszyt z rysunkami i planami rabat tak czasami planuje w przypływie chwili i co na dany moment mi się podoba ,no śmiechu cała beczka jak czasami to przeglądam

Jak coś nowego wymyślę to oczywiście pokaże
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 08:57, 29 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)




Dziołcha co ty za pierdoły piszesz. Co ty chcesz przerabiac.
Masz wszystko pięknie posadzone rośnie dobrze za dwa lata będziesz miała już dojrzały. Wtedy pomyślisz co zmienić. Nie można ciągle grzebać w ziemi daj urosnąć.
Przed płotem szmaragdy za płotem majs i o to chodzi niech rośnie.

Pozdrawiam

Eluniu fakt że cierpca mi brakuje muszę dosadzić tuje przy płocie i tam muszę zrobić przeróbkę przy okazji podnieść troszkę rabatę bo tam jest najniższe miejsce w ogrodzie i często tam woda stoi
A jak tylko wrócę bierzemy się z eMem i dzieciakami za warzywniak ,tam też mnóstwo zmian

A z tymi pięciornikami to może masz rację,one jakoś dziwnie poszarzałe ,może je prysnę na jakiegoś grzyba, one rosną na rabacie gdzie często woda stała a od maja u nas wiecznie deszcz ,
na wiosnę zawsze ciacham je na jeża

Tymczasem pozdrowienia z cudownej Karwii



____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 09:02, 29 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)


Bożenka planowanie to też fajna sprawa - można się wyciszyć i odpocząć. Pośmigac po necie, poszukać czegoś ciekawego. To fajny etap, a robienie rabaty wokół altany to w ogóle temat wyzwanie trzymam kciuki!

Jak mam czas i wene to lubię bazgrolić rabaty na papierze
Joluś myślę że przez zimę z Waszą pomocą uda mi się zaplanować rabatę altanową
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 11:15, 29 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kim napisał(a)

Eluniu fakt że cierpca mi brakuje muszę dosadzić tuje przy płocie i tam muszę zrobić przeróbkę przy okazji podnieść troszkę rabatę bo tam jest najniższe miejsce w ogrodzie i często tam woda stoi
A jak tylko wrócę bierzemy się z eMem i dzieciakami za warzywniak ,tam też mnóstwo zmian

A z tymi pięciornikami to może masz rację,one jakoś dziwnie poszarzałe ,może je prysnę na jakiegoś grzyba, one rosną na rabacie gdzie często woda stała a od maja u nas wiecznie deszcz ,
na wiosnę zawsze ciacham je na jeża

Tymczasem pozdrowienia z cudownej Karwii







To wypoczywaj. W Wawie pada deszcz z przerwami.
Nad morzem widać, że też nie ciekawie, ale nie trzeba się ciągle opalać jest wiele innych sposobów na spędzanie czasu. Najważniejsze aby bryzę morska wdychać.
Też miałam piękna plażę i wodę w Rogowie.

U mnie też podmokły teren. Prawie wszystkie rabaty mam na podwyższeniu. Jak jest sucho muszę podlewac, a jak mokro nogi roślin nie stoją w wodzie.

Miłego dnia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 11:51, 29 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Lubię plażę w Karwii, w ogóle lubię polskie morze, ale tak bardziej odludne miejsca.
Elu ja w tym roku również urlop spędziłam w Rogowie! Pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 21:46, 03 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)




To wypoczywaj. W Wawie pada deszcz z przerwami.
Nad morzem widać, że też nie ciekawie, ale nie trzeba się ciągle opalać jest wiele innych sposobów na spędzanie czasu. Najważniejsze aby bryzę morska wdychać.
Też miałam piękna plażę i wodę w Rogowie.

U mnie też podmokły teren. Prawie wszystkie rabaty mam na podwyższeniu. Jak jest sucho muszę podlewac, a jak mokro nogi roślin nie stoją w wodzie.

Miłego dnia

Elu ,że byłam nad morzem to już prawie zapomniałam byliśmy tylko na weekend ,ale lepsze to niż nic ,
pogoda była cudna no może jedno dopołudnie było pochmurne ,jednak szybko wyszło słońce i mogliśmy plażować

Wszystko co dobre szybko się kończy i teraz już tylko praca ,niestety nie tylko ta ogrodowa


____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 21:51, 03 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)
Lubię plażę w Karwii, w ogóle lubię polskie morze, ale tak bardziej odludne miejsca.
Elu ja w tym roku również urlop spędziłam w Rogowie! Pozdrawiam!

W tym roku to trudno znaleźć odludne miejsca nad naszym morzem ludzi całe masy , dosłownie wszędzie
Trudno się dziwić
takie czasy

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 19:12, 04 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Moje wczorajsze zakupy
Miskant Memory i Hakonechloe i dzisiejsze już posadzone Palczatka HA HA Tonka śmieszna nazwa


____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies