Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Helen 05:56, 07 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kim napisał(a)





Mnie się ta rabata bardzo podoba.
Co rośnie pomiędzy lub przed miskantami - delikatne, białe kwiatki?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 06:36, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Mnie się ta rabata bardzo podoba.
Co rośnie pomiędzy lub przed miskantami - delikatne, białe kwiatki?

Gdybym myślała sadząc tuje to nie musiałabym tego teraz przerabiać brakuje mi tam kilka sztuk szmaragdów ,głupia posadziłam przy płocie magnolie,perukowca i bez czarny jako przerywnik w tujach
Denerwuje mnie to teraz i muszę to przestawić
przy okazji pozmieniam coś

Ale jak narazie pada deszcz,cała noc padało ja nie wiem czy to tylko u mnie tak leje

A przed miskantami rosną róże Stephenie Baronin
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 07:42, 07 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kim napisał(a)

Gdybym myślała sadząc tuje to nie musiałabym tego teraz przerabiać brakuje mi tam kilka sztuk szmaragdów ,głupia posadziłam przy płocie magnolie,perukowca i bez czarny jako przerywnik w tujach
Denerwuje mnie to teraz i muszę to przestawić
przy okazji pozmieniam coś

Ale jak narazie pada deszcz,cała noc padało ja nie wiem czy to tylko u mnie tak leje

A przed miskantami rosną róże Stephenie Baronin

A teraz chcesz zrobić szpaler tujowy, tak?
____________________
Helen - Hortensjowo
MiluniaB 14:12, 07 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kim napisał(a)
Parę fotek z rabatek jesień idzie ...buuu...

No no piękne ujęcie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kim 17:49, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
MiluniaB napisał(a)

No no piękne ujęcie

Rabatki dziękują
Mirelko tam czekają mnie lekkie zmiany chciałabym już coś robić ale niestety pogoda nie sprzyja
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 17:51, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

A teraz chcesz zrobić szpaler tujowy, tak?

Chcę tam dosadzić dosłownie pięć szmaragdów ,a resztę roślin poprzesuwać do przodu
Może na tej fotce będzie coś widać
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 17:59, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Posadziłam też Miskanty Memory ,oczywiście zaczęłam od d...y strony bo została jeszcze trawa do zdarcia
To będzie taka rabata przy warzywniku ,zasłaniająca suszak na pranie który też czeka na przenosiny
Dosadzę jeszcze przed Memory hortensje niebieskie ,bardzo starą odmianę która rośnie u mamy ,pamiętam ją z dzieciństwa
Jest niezawodna zawsze dobrze zimuje i pięknie kwitnie
Myślę że ze 3szt tam spokojnie wejdę
narazie fota bez szału
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Wiolka5_7 20:09, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Kim napisał(a)
Posadziłam też Miskanty Memory ,oczywiście zaczęłam od d...y strony bo została jeszcze trawa do zdarcia
To będzie taka rabata przy warzywniku ,zasłaniająca suszak na pranie który też czeka na przenosiny
Dosadzę jeszcze przed Memory hortensje niebieskie ,bardzo starą odmianę która rośnie u mamy ,pamiętam ją z dzieciństwa
Jest niezawodna zawsze dobrze zimuje i pięknie kwitnie
Myślę że ze 3szt tam spokojnie wejdę
narazie fota bez szału


Piękne masz rabatki i trawniczek Bożenko

A jesli mogę doradzić to Memory zdecydowanie za blisko tuji, one same będą mialy z metr średnicy z czasem a Memory u mnie w drugim roku ma ok.1,5 m średnicy, to potffoor !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 21:03, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też posadziłam hortki w darni bo zdzieranie będzie wiosną.
Ale że tak rozplenice ci już kwitną. U mnie Moudry jeszcze nic a hamelny dopiero zaczynają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 21:33, 07 wrz 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Wiolka5_7 napisał(a)


Piękne masz rabatki i trawniczek Bożenko

A jesli mogę doradzić to Memory zdecydowanie za blisko tuji, one same będą mialy z metr średnicy z czasem a Memory u mnie w drugim roku ma ok.1,5 m średnicy, to potffoor !


Wiolu miskanty posadziłam jakieś 1,2cm od tuji ale jak piszesz że to takie potwory to rzeczywiście muszę je przesadzić ale o ile je przesunąć ? Czy o 30cm to coś pomoże ,czy od razu dać je 2m od tujek
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies