Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Ania111 21:48, 08 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Kim napisał(a)


Madziu zmiany w ogródku nadal trwają mój eM jak zwykle ma czas a potrzebny tam jest żeby zrobić obrzeża
Coś tam dzisiaj podziałał ale jest bardzo mokro i bagno się robi wszędzie





Chociaż trawa szybko urosła



oj ' gruba robota ' się szykuje
a trawka - super
____________________
Ania Spelnione marzenie
Kim 21:52, 08 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
popcorn napisał(a)
Jaka trawa! No i roboty idą do przodu! Super! I jaką masz dobrą ziemię, chcę taką!

Dzisiaj dosialiśmy trawę między płyty i przy warzywniku ,mam nadzieję że wzejdzie równie szybko jak poprzednia
Ziemię mam beznadziejną,twardą zbitą glinę eMek przywiózł wielką przyczepę przekompostowany ziemi z pod pieczarek i staraliśmy się ją dobrze przekopać z naszą gliną
Warzywnik dodatkowo dostał obornik od naszych kurek i mączkę bazaltową
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Helen 21:58, 08 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Kim napisał(a)

Dzieje się dzieje ale jeszcze czeka nas przenoszenie suszaka na pranie a to też będzie wyczyn słupki są zabetonowane na metr w ziemi i w dodatku połączone ze sobą belką z betonu nie wiem co teść miał zamiar tam wieszać że zrobił taki fundament
Z daleka wygląda całkiem niewinnie na fotce widać kawałek


Też mieliśmy takie słupki, cieszę się, że się ich pozbyliśmy fajnie wyszły te krawężniki i bardzo równo
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 21:59, 08 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Bożenko
warzywnik ze ścieżką wygląda świetnie
fajne zmiany wprowadzasz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 22:10, 08 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Też mieliśmy takie słupki, cieszę się, że się ich pozbyliśmy fajnie wyszły te krawężniki i bardzo równo

Ten suszak to taki relikt przeszłości ale niestety przydaje się bardzo teraz mnie bardzo drażni ale jak będzie nie widoczny od strony ogrodu to niech sobie jest
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 22:14, 08 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Magleska napisał(a)
Bożenko
warzywnik ze ścieżką wygląda świetnie
fajne zmiany wprowadzasz

Madziu
jeszcze huk roboty przedemną
Jak będziesz w pobliżu to wpadnij oglądniesz mój grajdziołek wiesz ja zawsze twierdzę że na fotkach lepiej to wszystko wygląda
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
wiola_14 22:37, 16 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Kim wkońcu znalazlam czas i zajrzałam do Ciebie. Szacun dla wykonanej pracy. Super sobie poradziłaś. Efekty już widac. Jest pięknie. Dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Ja jestem jeszcze na początku mojej drogi. Na razie planuję, rysuję zaglądam do innych i się inspiruję. Pogoda nie sprzyja na dalsze prace a i planu konkretnego w głowie brak. Może się coś wyklaruję. Zaglądaj do mnie jak będziesz miała troszkę czasu. czekam na twoje podpowiedzi, Pozdrawiam Wiola
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
ElzbietaFranka 20:28, 18 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Kim napisał(a)


Wiolu miskanty posadziłam jakieś 1,2cm od tuji ale jak piszesz że to takie potwory to rzeczywiście muszę je przesadzić ale o ile je przesunąć ? Czy o 30cm to coś pomoże ,czy od razu dać je 2m od tujek



Bożenka dziołcha stanowczo za blisko te Memory to duże i wysokie trawy i szybko się rozrastają. Ladne ale u mnie się pokładają może za dużo deszczu może mają za dobrą ziemię i urosły ponad miarę.
Chodzi o to,żeby szmaragdy nie były zacienione bo zaczną ci brązowieć z braku słońca lub wyciągać głowy do słońca.
A czy te Memory tam muszą być posadzone wszystkie trzy. Porozsadzaj je po działce. One są piękne jako solitery też.
Tam możesz posadzić niższe np rozplenice.

Widzę za ogrodzeniem hektary "majsu" to gospodarstwo masz?
Bardzo ładnie zrobiony ogród tak trzymać.
Piszesz że masz wody w brud tak jak u mnie ziemia gliniastą nie przepuszcza wody.
Bożenko napisz na priv skąd konkretnie że Slaska

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 06:26, 19 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
wiola_14 napisał(a)
Kim wkońcu znalazlam czas i zajrzałam do Ciebie. Szacun dla wykonanej pracy. Super sobie poradziłaś. Efekty już widac. Jest pięknie. Dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Ja jestem jeszcze na początku mojej drogi. Na razie planuję, rysuję zaglądam do innych i się inspiruję. Pogoda nie sprzyja na dalsze prace a i planu konkretnego w głowie brak. Może się coś wyklaruję. Zaglądaj do mnie jak będziesz miała troszkę czasu. czekam na twoje podpowiedzi, Pozdrawiam Wiola

Witaj Wiolu
U mnie ciągle jakieś zmiany nie powiem dużo już zmieniliśmy ale jeszcze mnóstwo roboty przede mną

Praca w ogrodzie to nie kończąca się opowieść więc weź to sobie na spokojnie ,przede wszystkim oglądaj cudze ogrody na O jest mnóstwo takich które mogą być duża inspiracją można podpatrzeć i zgapić tutaj nikt się nie obraża
Powolutku a napewno stworzysz piękny ogród
Zaglądam do Ciebie na bieżąco ale ciężko czasem doradzać jak człowiek sam potrzebuję pomocy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 06:36, 19 paź 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)



Bożenka dziołcha stanowczo za blisko te Memory to duże i wysokie trawy i szybko się rozrastają. Ladne ale u mnie się pokładają może za dużo deszczu może mają za dobrą ziemię i urosły ponad miarę.
Chodzi o to,żeby szmaragdy nie były zacienione bo zaczną ci brązowieć z braku słońca lub wyciągać głowy do słońca.
A czy te Memory tam muszą być posadzone wszystkie trzy. Porozsadzaj je po działce. One są piękne jako solitery też.
Tam możesz posadzić niższe np rozplenice.

Widzę za ogrodzeniem hektary "majsu" to gospodarstwo masz?
Bardzo ładnie zrobiony ogród tak trzymać.
Piszesz że masz wody w brud tak jak u mnie ziemia gliniastą nie przepuszcza wody.
Bożenko napisz na priv skąd konkretnie że Slaska

Pozdrawiam

Eluniu
Może nie doczytałaś ale miskanty przesadziłam i są teraz 2m od tuj myślę że narazie będzie dobrze ,jak się rozbujają to rozsadze je

U mnie dookoła domu same pola uprawne ,w tym roku obsadzone kukurydzą tylko od strony zachodniej mam sąsiadów

Mamy małe gospodarstwa pola uprawnego 1.5h.
Są to głównie pola obsiane zbożem lub jak w tym roku kukurydzą
Więc to taka bardzie rekreacja niż ciężka praca

Od dzisiaj zapowiadają u nas pogodę ,oby tak było bo za chwilę będę musiała zamienić wszystkie rośliny na okazy przeznaczone do uprawy w wodzie
Kończę niestety muszę iść do pracy

Pozdrowionka
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies