Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Pokaż wątki Pokaż posty

Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

KasiaLangier 22:30, 01 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Runianka dorasta tak gdzieś do 20 cm i rośnie u mnie wszędzie To roślina nie do zdarcia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Gardenarium 22:33, 01 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odmiana Green Carpet jest niższa, bardziej kompaktowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_KRK 11:16, 03 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, a czy runianka preferuje cień suchy czy cień mokry? Czy to nie ma znaczenia?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaLangier 11:34, 03 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Basia_KRK napisał(a)
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, a czy runianka preferuje cień suchy czy cień mokry? Czy to nie ma znaczenia?

Według mnie woli mokry cień, ale u mnie rośnie też na słońcu w suchym miejscu
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Basia_KRK 17:11, 04 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziękuję Kasiu
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
KasiaBawaria 12:52, 04 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja runianka juz tak pieknie sie rozrosla a po tej zimie zachorowala. Lalo cala jesien i zime i zlapal ja grzyb. Obcielam co chore,opryskalam, podlalam alette ale chyba mi padnie. A miala byc nie do zdarcia
____________________
Zapraszam na kawe
iwonkap 09:38, 22 sie 2022

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Mam pytanko czy rumianka green carpet może rosnąć na rabacie jako zadarnienie na której rosną trawy ( sesleria, miskanty)- nie będzie wrastać i jakoś przeszkadzać czy może będę sobie fajnie wspólnie rosnąć ?
Iwk4 11:35, 22 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
iwonkap napisał(a)
Mam pytanko czy rumianka green carpet może rosnąć na rabacie jako zadarnienie na której rosną trawy ( sesleria, miskanty)- nie będzie wrastać i jakoś przeszkadzać czy może będę sobie fajnie wspólnie rosnąć ?

Z mojego doświadczenia runianka tworzy pod ziemią płożący system rozłóg, z którego wyrastają nowe roślinki i korzenie. Podsadziłam nią hortensje, bo gdy góra łysa, dół zima zielony. Hortensje mają głęboki system korzeniowy.
Miska ty mają głęboko korzenie, więc jest szansa, że nie będą pobierać wody z tej samej partii. Z seslerią bym nie sadzila. Obie tworzą niskie piętro, obie silnie się rozrastają i korzenią. Po trzecim sezonie planuję wykopać seslerie i podzielić, by ładniej wyglądała. Runianka by mi przeszkadzała.
____________________
Ogródek Iwony II
iwonkap 21:32, 22 sie 2022

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Iwk4 napisał(a)

Z mojego doświadczenia runianka tworzy pod ziemią płożący system rozłóg, z którego wyrastają nowe roślinki i korzenie. Podsadziłam nią hortensje, bo gdy góra łysa, dół zima zielony. Hortensje mają głęboki system korzeniowy.
Miska ty mają głęboko korzenie, więc jest szansa, że nie będą pobierać wody z tej samej partii. Z seslerią bym nie sadzila. Obie tworzą niskie piętro, obie silnie się rozrastają i korzenią. Po trzecim sezonie planuję wykopać seslerie i podzielić, by ładniej wyglądała. Runianka by mi przeszkadzała.


Rabata będzie liniowa że spadem / mała skarpa..planuje liniowo miskant, poniżej hortensja i najniższe piętro/dol sesleria
Myślałam żeby posadzić runianke od góry za miskantami i pomiędzy miskant/hortensja. Ale teraz myślę czy da się nad nią zapanować żeby nie zarośla seslerii oraz o przycinaniu wiosennym czy nie będzie przeszkadzać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies