Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Robi na trzystu metrach ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Robi na trzystu metrach ;)

nielubierodz... 20:19, 10 paź 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
Drewutnia
od kiedy kupiliśmy działkę, wiedziałem że po skończeniu wszelkich robót związanych z ociepleniem i tynkowaniem domku, będę musiał zmierzyć się ze zrobieniem drewutni. Ponieważ w domku mamy kominek, siłą rzeczy potrzebowaliśmy miejsca na drewno różnorakie






Im bliżej jesieni tym bardziej czułem wibrujące w powietrzu, niewidzialne naciski ze strony Szefowej, tak więc jak tylko tynki zaczęły schnąć wziąłem się do roboty.

Z tyłu domku od strony południowej było idealne miejsce. Poprzedni właściciel coś w tym miejscu kombinował i zostawił sporą betonową wylewkę o wymiarach 200x75cm. Wystarczyło przedłużyć ją o metr w stronę komina i na tym postawić konstrukcję z drewna







(kolor tynku nie do końca był tym naszym wymarzonym, ale dostaliśmy go od dobrych ludzi więc nie narzekaliśmy Na szczęscie jest tylko na tej jednej ścianie

Długie, prawie 3 metrowe belki miały posłużyć za szkielet konstrukcji, a deski z palet po zaimpregnowaniu przydały się na "podłogę" oraz ściany

Najwięcej czasu zajmowało mi przygotowanie i malowanie materialu.



Sam montaż był dużo przyjemniejszy wysokość drewutni miałem ograniczoną oknem, tak więc nie potrzebowałem pomocy przy montowaniu górnych belek. Było akurat na wyciągnięcie ręki w górę











A jeszcze przy okazji malowania Szefowa podrzuciła mi drewnianą "donicę" do zaimpregnowania. Rosną w niej różne ziółka do obiadów, nazw niestety nie pamiętam









W międzyczasie zajrzał mój tata który stwierdził że przydałoby się dojście do drewutni, więc zrobil kawałek Ścieżki z kamieni:



Niestety kamienie szybko się skończyły, więc załatwił trochę pozbruku. Nie pasuje to do królewskich ogrodów, ale działa. A to najważniejsze





Przy okazji zostało mi jeszcze kilka palet więc zrobiłem naprędce jeszcze tymczasową kładkę Później coś się wymysli


Kontrola Szefowej. Groźna mina, więc przyspieszam ruchy...





Daszek z tworzywa to była już ostatnia część montażu. Pierwsze deszcze już spadły, więc wkrótce okaże się ile toto wytrzyma
____________________
po prostu Robi :)
nielubierodz... 10:12, 11 paź 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
Basiaw napisał(a)
Gratulacje dla pomysłowego młodego człowieka, mama pewnie puchnie z dumy

Robi, zastanów się jeszcze, czy będziesz w stanie wygrzebywać ten kompost spod spodu. My też zrobiliśmy taki kompostownik, dębowe słupki opalane, deski, z przodu prowadnice i wpuszczane deski i co? I właśnie ślubny przymierza się do przebudowy i dorobienia drugiej takiej bliźniaczej komory, bo wyjęcie spod spodu przekompostowanej masy, przysypanej ciężarem świeżych dostaw zielska jest w zasadzie niewykonalne. Nie, no oczywiście, wszystko się da zrobić, ale jest to bardzo trudne i ciężkie.

Ścieżka paletowo-żwirowa jest niesamowita, świetny pomysł!!!


dziękuję
pewnie masz rację co do kompostownika, ale póki co jakoś będę musiał sobie radzić z tą jedna komorą, bo ciasno tam w narożniku...
w sumie czas pokaże jak będzie trzeba to dorobię obok i już
____________________
po prostu Robi :)
hanka_andrus 10:40, 11 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ale nie oblepiaj swego domku ,jak ślimak skorupą.Wiem,że mało miejsca,ale każda przybudówka do ściany z innego materiału niż dom,mimo użyteczności ....... wybacz ale pogarsza wygląd.Chwali ci się chęć do pracy!
Mam jakąś niechęć do takich budów od czasu,kiedy mój ,,pomysłowy Dobromir" taką działalność uskuteczniał.Niektóre,, dzieła" straszą do dzisiaj.

Pomyśl w przyszłości o innym daszku.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 11:15, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobaczcie Kochani, jak ślicznie drewno jest poukładane.
Haniu, troszkę się nie zgodzę, jakość prac Robi, jest doskonała i bardzo dba o estetykę całości. Ten lekki, przezroczysty daszek prawie jest niewidoczny.
Ja bym się nie czepała

U moich sąsiadów to dopiero są przybudówki, niektore obite kartonami.

Jeszcze zapytam jaką opcję ustawiasz w aparacie, że masz taką panoramę Bardzo mi sie to spodobało.
Pewnie mam taką a nawet nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 11:59, 11 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja się nie czepiam Danusiu.Mam tylko takie skojarzenia z mojego życia.....A wszelkie prace koło domu wykonane we własnym zakresie i starannie.... cieszą. 300 m/2 -to nie jest wiele.Sama mam taki ogród i wiem ile można tam zmieścić.
Każda sensowna inwestycja tylko cieszy i zachęca do dalszych pomysłów.!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pwl 17:18, 11 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
gardenarium napisał(a)
Zobaczcie Kochani, jak ślicznie drewno jest poukładane.
Haniu, troszkę się nie zgodzę, jakość prac Robi, jest doskonała i bardzo dba o estetykę całości. Ten lekki, przezroczysty daszek prawie jest niewidoczny.
Ja bym się nie czepała

U moich sąsiadów to dopiero są przybudówki, niektore obite kartonami.

Jeszcze zapytam jaką opcję ustawiasz w aparacie, że masz taką panoramę Bardzo mi sie to spodobało.
Pewnie mam taką a nawet nie wiem.


to się nazywa rybie oko - Fish-eye interesowałem się tym efektem
kiedyś ale na wynalezieniu nazwy się skończyło. Jak to robisz Robi?
____________________
paweł
justi 21:33, 11 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Rybie oko da się zrobić w programie photoshop, ale trzeba go mieć. W innych podobnych pewnie tez jest, a czy w aparatach - nie wiem.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Agacia 13:01, 12 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Ścieżka z palet rządzi, w ogóle lubię DIY. Ja natomiast wykorzystałam palety z budowy pobliskiej drogi do podstawy na składowanie drewna - na parę lat starczy. Budka narzędziowa z zielonym dachem i szyną na doniczki wygląda po prostu świetnie - oto przykład na efektywne wykorzystanie przestrzeni!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Katkak 16:24, 01 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No Stary, chylę czoła przed pomysłowością i talentem Wszystko co zrobiłeś baaaaardzo mi się podoba
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies