Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Robi na trzystu metrach ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Robi na trzystu metrach ;)

nielubierodz... 22:52, 10 wrz 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
Kłaniam się nisko i zakładam wątek o działce na której stawiam pierwsze kroki w organizowaniu przestrzeni Od ponad dwóch miesięcy praktycznie codziennie doprowadzam do stanu przyzwoitości różne zakątki terenu o wymiarach 21,5 m x 16 m. Mam szefa, a właściwie Szefową, która czasem trzyma krótko a czasem daje wolną rękę Gdybym na początku wiedział co mnie czeka, chyba bym uciekł do Mongolii

Jak to by zacząć... dobra, najpierw kompostownik o którym już gdzieś na tym forum wspominałem

po poprzednich właścicielach znaleźliśmy takie cuś:




ponieważ nie przepadam za pająkami to ociągałem się tak długo, aż przyszła Szefowa. Natychmiast wziąłem się za oczyszczanie terenu:





Ponieważ metraż działki nie jest oszałamiający, uznałem, że wystarczy coś małego wciśniętego w kąt. Miałem do dyspozycji kilka palet i drewniane słupki które pomalowałem impregnatem w kolorze Teak i wkopałem robiąc przy okazji pod nimi betonowe wylewki:







oto efekt końcowy:


przy okazji dowiedziałem się, że muszę wykombinować system wybierania przerobionego kompostu ze spodu, więc zrobiłem prowadnice do dwuczęściowej ścianki czołowej

____________________
po prostu Robi :)
monteverde 22:55, 10 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
cześć Robi, aleś Ty zdolny pisz dalej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 23:00, 10 wrz 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Robi, oryginalny początekmy tu wszyscy zaczynamy od ogrodów i rabatek a Ty...z drugiej strony!fanjnie, podoba mi się będę zaglądać i na kawkę wpadaćjakąś ławeczkę masz?
____________________
U Matki
Sebek 23:01, 10 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Świetnie pomyślałeś z tym kompostownikiem - trzeba to opatentować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nielubierodz... 23:40, 10 wrz 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 8
W związku z tym, że pracy na tym małym kawałku ziemi jest mnóstwo, będę opisywał te prace, które mi najłatwiej pokazać Czas na "ścieżkę" przy przybudówce, w której mam swoje królestwo
Pomysł był taki, by wykorzystać palety które udało mi się zdobyć przy okazji remontu drogi.
Najgorsze prace były na samym początku. Musiałem dociąć na wymiar 6 palet i je zaimpregnować. Później w ruch poszedł łom którym zrobiłem dwa rowki które przykryłem agrowłókniną.













następnie ułożyłem przy siatce deski, żeby kamyki nie leciały do sąsiada i później najprzyjemniejszy moment, czyli wysypywanie kamieni





jeszcze tylko ułożyłem mozaikę z resztek po budowie



i voila!


____________________
po prostu Robi :)
Matka 23:43, 10 wrz 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
U Matki
Sebek 23:56, 10 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aaaale masz świetne pomysły - brawo za inteligencję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 00:12, 11 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bardzo pomysłowo wykorzystany kącik
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ell 08:01, 11 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
pomysł z paletami - genialny
w jednym i drugim przypadku
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
zbigniew_gazda 08:54, 11 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Robi - zdolniacha z Ciebie .Pokazuj dalej. Acha masz fajną Szefową.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies