Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » *.: U Szarotki :. *

Pokaż wątki Pokaż posty

*.: U Szarotki :. *

szarotka 15:36, 17 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Kocham mój ogród
Ogrom pracy już za mną, jeszcze wiele przede mną ale i tak każda chwila w nim spędzona to czysta przyjemność.
Wszystko w tym roku wsadzone wiec malutkie, mam czasem wrażenie że stoi w miejscu ale jak przeglądam zdjęcia jestem w szoku, że tak urosło. Serducho się raduje.

Ruszyły moje cudowne Vanilki. Cały czas się zastanawiam, które bukietówki lubię najbardziej. Kiedyś myślałam, że limki. Jak niedawno porównałam je z vanilkami to te drugie wydawały mi się piękniejsze. A od kilku dni zaczyna dawać popis polar bear i całkiem dobrze rokuje na 1 miejsce w rankingu

Szpaler z Vanilia Fraise pod nią rozpielnica Hameln.

____________________
Maja *.:U szarotki:. *
szarotka 15:44, 17 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Druga strona L-ki ze szpalerem z limek.
Lime Light śpią w porównaniu z Vanilką.
Rabata nie prezentuje się jeszcze jak należy. Korą jeszcze nie obsypana, chwasty szaleją. Ale wszystko w swoim czasie.

Najbardziej zdziwiła mnie różnorodność w wielkości i w kwitnięciu, Limelight i rozchodników, które były sadzone i przycinane (hortensje) w tym samym czasie. Szpaler z Vanilką równiutki a z Limką - bardzo nieregularny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie takich dysproporcji.



____________________
Maja *.:U szarotki:. *
szarotka 15:54, 17 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Przedogródek doczekał się wymiany tych nędznych trzmielin kupionych przez neta.
Trawa Morning Light podrosła, Ppolar Bear zaczyna kwitnąć. Efekt zaczyna przypominać ten, który miałam w zamyśle

____________________
Maja *.:U szarotki:. *
Kokesz 20:03, 17 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Bardzo ładnie jakie zmiany, prawie nie poznałabym Twojego ogrodu
Zupełnie inne nasadzenia niż na początku.
Myślę że te rośliny lepiej sobie poradzą na słońcu.
Jak ten czas leci, rok temu po raz pierwszy do Ciebie zajrzałam
Dobrze, że się nie poddałaś

Jedyne, co trochę mnie razi, to ten biały żwirek, aż kłuje po oczach.
Skoro chcesz jeszcze go dosypać, to spróbuj dać bardziej beż, będzie lepiej pasował do kostki i elewacji domu, trochę się ta rabata uspokoi.
Ta biel jest zbyt zimna w odbiorze.


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:14, 17 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Zobacz tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/5793-w-kruklandii?page=1648
Żwirek jest w cieplejszym odcieniu i ładnie komponuje się z elewacją domu.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 23:10, 17 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj Maju Bardzo się cieszę, że wzięłaś sobie rady do serca i ogród na tym tylko zyskał. Bardzo ładnie wyszło Ci to układanie rabat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
szarotka 09:52, 18 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Kokesz napisał(a)
Bardzo ładnie jakie zmiany, prawie nie poznałabym Twojego ogrodu
Zupełnie inne nasadzenia niż na początku.
Myślę że te rośliny lepiej sobie poradzą na słońcu.
Jak ten czas leci, rok temu po raz pierwszy do Ciebie zajrzałam
Dobrze, że się nie poddałaś

Jedyne, co trochę mnie razi, to ten biały żwirek, aż kłuje po oczach.
Skoro chcesz jeszcze go dosypać, to spróbuj dać bardziej beż, będzie lepiej pasował do kostki i elewacji domu, trochę się ta rabata uspokoi.
Ta biel jest zbyt zimna w odbiorze.




Biały żwirek a raczek otoczaki mam tylko na kawałeczku przedogródka pod kulkami z bukszpanu i tują. Chciałam je w ten sposób trochę wyeksponować (wydobyć ta soczysta zieleń). Reszta tej samej rabaty jest obsypana kora. Dom jak dostanie elewacje tez będzie biały Na razie proporcjonalnie bieli jest więcej ale jak bukszpany urosną to będzie tego naprawdę niewiele.
Czy dalej będzie źle? Kostka jest brudna od gliny, ale faktycznie jak patrze na te foty to ta biel pięknie kontrastuje z zielenią bonsai i bukszpanu ale z reszta niekoniecznie.
Cały przod poza rabata jest do zrobienia na przyszły rok. Zobaczę jak będzie z trawa , elewacja i resztą jak wszystko będzie zrobione - ale na pewno będę miała to na oku dziękuję.

____________________
Maja *.:U szarotki:. *
szarotka 10:05, 18 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Kokesz napisał(a)
Zobacz tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/5793-w-kruklandii?page=1648
Żwirek jest w cieplejszym odcieniu i ładnie komponuje się z elewacją domu.


Faktycznie dożo lepiej to wygląda, może uda mi się coś domieszać do tej bieli.
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
szarotka 10:06, 18 sie 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Maju Bardzo się cieszę, że wzięłaś sobie rady do serca i ogród na tym tylko zyskał. Bardzo ładnie wyszło Ci to układanie rabat


Sylwia, dziękuję bardzo :*
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
Agatorek 00:33, 04 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
szarotka napisał(a)


Biały żwirek a raczek otoczaki mam tylko na kawałeczku przedogródka pod kulkami z bukszpanu i tują. Chciałam je w ten sposób trochę wyeksponować (wydobyć ta soczysta zieleń). Reszta tej samej rabaty jest obsypana kora. Dom jak dostanie elewacje tez będzie biały Na razie proporcjonalnie bieli jest więcej ale jak bukszpany urosną to będzie tego naprawdę niewiele.
Czy dalej będzie źle? Kostka jest brudna od gliny, ale faktycznie jak patrze na te foty to ta biel pięknie kontrastuje z zielenią bonsai i bukszpanu ale z reszta niekoniecznie.
Cały przod poza rabata jest do zrobienia na przyszły rok. Zobaczę jak będzie z trawa , elewacja i resztą jak wszystko będzie zrobione - ale na pewno będę miała to na oku dziękuję.



Hej Maju .
Pięknie Ci to wszystko porosło. Super ten bonsai.

Też mam (jeszcze) białe otoczaki u siebie, ale będę je wymieniać. Kładliśmy je jakoś w ubiegłe lato i teraz nie wyglądają już za ładnie (po prostu są brudne ). Przeniesiemy je w inne miejsce. Całe szczęście, że to nie ja chciałam białe kamienie, inaczej bym się nasłuchała .
I też dopiero się rozkręcam .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies