Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

Gardenarium 14:38, 09 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli doniczki mają dziury, to nie masz się czego obawiać. Padający deszcz nie szkodzi o ile nie stoją w wodzie stale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yellowrose84 16:31, 12 mar 2017

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Dziękuję, to wielka ulga, bo to moje pierwsze tulipany.
magdamina 13:27, 06 wrz 2017

Dołączył: 06 wrz 2017
Posty: 4
Witam

W tym roku cieszyłam się po raz pierwszy tulipanami w donicy. Niesprzyjająca pogoda sprawiała, że z dnia na dzień odkładałam wykopanie cebul. Pózniej całkiem o nich zapomniałam. Co zrobić teraz, czy te tulipany normalnie zakopać w tej samej ziemi i donicy i wzejdą w kolejną wiosnę??
Urszulka 11:36, 07 wrz 2017


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Witam, Magdamina, chyba jeszcze troszkę za wcześnie na sadzenie cebulowych, ja sadzę pod koniec września lub na początku października, teraz jeszcze rabaty zajęte. Teraz czas zakupów cebulowych, zwłaszcza że pogoda taka bardziej "zakupowa" pozdr
____________________
Ulla
Gardenarium 11:45, 07 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy te tulipany są w donicach a donice w ziemi? Czy donice stoją na wierzchu?

Skoro cebulki zostały w donicach, to należało je wyjąć (cebule) - oczyścić, wybrać malutkie i oddzielić (możesz i teraz to zrobić), a te okazałe wsadzisz w październiku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdamina 09:44, 08 wrz 2017

Dołączył: 06 wrz 2017
Posty: 4
Tulipany są w donicy i stoją na wierzchu. Dziękuję za poradę, nie sądziałam, że mogę je teraz wyjąć bez szkody dla nich. A co zrobić z tymi malutkimi, po prostu wyrzucić ?
sanderstje 21:08, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 3
Dzień dobry, chciałabym zapytać głównie osób, które sadziły tulipany w donicach, jak gęsto można je posadzić? Nie mam zabyt dużo miejsca na balkonie i kilka doniczek, a z tego co widziałam u Pani Basi na zdjęciach z 2016 roku tulipany wyglądały na gęsto posadzone.
Obawiam się, że mogą nie wyrosnąć, jeśli je "ścisnę", ale może się mylę

Z góry serdecznie dziękuję, za każdą odpowiedź. Pozdrawiam! Ola
sanderstje 21:13, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 3
magdamina napisał(a)
Tulipany są w donicy i stoją na wierzchu. Dziękuję za poradę, nie sądziałam, że mogę je teraz wyjąć bez szkody dla nich. A co zrobić z tymi malutkimi, po prostu wyrzucić ?



również podpinam się pod pytanie, mam pełno malutkich cebulek przybyszowych, gdzie i czy w ogóle je wysadzać? Z góry dziękuję za pomoc
magdamina 09:07, 29 wrz 2017

Dołączył: 06 wrz 2017
Posty: 4
sanderstje napisał(a)
Dzień dobry, chciałabym zapytać głównie osób, które sadziły tulipany w donicach, jak gęsto można je posadzić? Nie mam zabyt dużo miejsca na balkonie i kilka doniczek, a z tego co widziałam u Pani Basi na zdjęciach z 2016 roku tulipany wyglądały na gęsto posadzone.
Obawiam się, że mogą nie wyrosnąć, jeśli je "ścisnę", ale może się mylę

Z góry serdecznie dziękuję, za każdą odpowiedź. Pozdrawiam! Ola


Witam Olu, ja moje posadziłam gęsto, co widać na zdjęciu i wszystkie bez problemu wyrosły, nawet jeden na drugim, ale nie do końca mi się podobał efekt końcowy.
sanderstje 09:59, 29 wrz 2017


Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 3
Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź, mnie się ten efekt podoba i to bardzo. To moje drugie podejście do tulipanów, dlatego tak wiele wątpliwości Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam! ♥
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies