Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

Sebek 10:03, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No - o takie coś mi chodziło
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 11:13, 09 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Paweł jak zwykle niezastąpiony!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gabriela 11:25, 09 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Miałam raz taką kompozycję, chyba dwa albo trzy lata temu w okrągłej, niewysokiej dużej donicy i sadziłam piętrowo - narcyzy, szafirki i tulipany, pięknie wyglądały na tarasie, akurat zakwitły na Wielkanoc, niestety nie mam zdjęć. Wsadzałam wtedy odmiany niskie, narcyzy tet a tet i tulipany botaniczne, wcześnie kwitnące. Myślę że inne, wysokie się nie nadają, Donicę owinęłam włókniną, żeby się nie pobrudziła i zakopałam jesienią w ziemi, w szklarence. Wyjęłam pod koniec marca. Polecam ten sposób.
Myślę jednak, że cebulowe w doniczkach na wiosnę są tak tanie i ładne, w przeliczeniu nawet tańsze od zakupu cebulek jesienią, że taką kompozycję można stworzyć równie dobrze wiosną.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 13:22, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gabriela napisał(a)
Miałam raz taką kompozycję, chyba dwa albo trzy lata temu w okrągłej, niewysokiej dużej donicy i sadziłam piętrowo - narcyzy, szafirki i tulipany, pięknie wyglądały na tarasie, akurat zakwitły na Wielkanoc, niestety nie mam zdjęć. Wsadzałam wtedy odmiany niskie, narcyzy tet a tet i tulipany botaniczne, wcześnie kwitnące. Myślę że inne, wysokie się nie nadają, Donicę owinęłam włókniną, żeby się nie pobrudziła i zakopałam jesienią w ziemi, w szklarence. Wyjęłam pod koniec marca. Polecam ten sposób.
Myślę jednak, że cebulowe w doniczkach na wiosnę są tak tanie i ładne, w przeliczeniu nawet tańsze od zakupu cebulek jesienią, że taką kompozycję można stworzyć równie dobrze wiosną.


Powiem Ci, że masz rację - zwłaszcza narcyzy - ja płaciłem 4 złote w doniczce z pąkami, a cebulek było 8. Hiacynty wychodzą drożej, ale w tym roku kupiłem trzy cebulki w ceramicznej osłonce za 11 złotych - za osłonkę płacę więcej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 20:52, 12 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
W tym roku pierwszy raz poczyniłam cebulowe zakupy. Mam na tarasie małą kolekcję glinianych donic. Po pierwszych przymrozkach schowam je na strych (nieogrzewany), a 3 duże ciężkie donice postawię na styro i owinę folią bąbelkową i agrowłókniną. Ciekawe co z tego wyjdzie...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
nesa 21:29, 13 paź 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
ja mam podobny pomysł, będziemy mogły wiosną porównać rezultaty
chyba, że ktoś się nade mną (a raczej nad moimi kwiatkami ) zlituje i udostępni miejsce do zadołowania, bo ja nie mam gdzie
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Joanka 21:44, 13 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ja w tym roku wsadzam żonkile. Dostałam worek cebul, szkoda by się zmarnowały.
Przezimują w skrzynkach na balkonie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Dzidzia 18:16, 21 paź 2011


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 77
Witajcie zakręceni na zielono, przedstawiam moją kompozycję z tulipankami z zeszłego roku
zimowały na tarasie w pudle zasypane korą









____________________
Sebek 21:29, 21 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super pomysł
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:02, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super pomysł i ładna dekoracja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies