Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

m_gocha 21:07, 18 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Gardenarium napisał(a)
Po przekwitnięciu korzenie nie mają znaczenia bo do cebuli zapasy płyną z łodygi i liści. Można tulipany nawet wyrwać z korzeniami i gdzieś w kącie sobie spokojnie zaschną.
Ooooo!? Nie wiedziałam. Myślałam, że nadal korzonkami odżywia się i łodyga i cebula.
W moim poście pytałam jednak mozliwosc uszkodzenia korzeni na etapie wyciągnięcia donic przed zakwitnięciem - marzec, kwiecień
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 16:31, 19 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uszkodzenie marzec kwiecień jest możliwe jak zrobisz to nieumiejętnie, Chcesz sadzić z doniczek w grunt? Posadź z doniczkami a potem z nimi tez wyjmiesz.

Nadmieniam, przesadzałam kwitnące tulipany, bo musiałam i nic im nie było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goska 14:48, 20 lut 2017


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Czy mogę dopiero wsadzić cebulki tulipanów w pojemniki???
____________________
gosia
malgol 14:58, 20 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu, moje wyglądają tak! Zostawić je na zewnątrz czy jakoś jeszcze okrywac? Mają być nocami jeszcze przymrozki


____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 13:59, 21 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było nie wykopywać, za wcześnie. Raczej jednak nic im nie będzie od minus 3.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:00, 21 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
goska napisał(a)
Czy mogę dopiero wsadzić cebulki tulipanów w pojemniki???


Nie, bo te cebulki są nic nie warte w lutym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 17:16, 22 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Myślałam, że jaksa takie duże to trzeba wyciągnąć z ziemi, żeby światła miały wiecej...mogłam odkryć liście a zostawić w ziemi Trudno. Dziękuję Danusiu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 22:36, 23 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ziemi miały ciepło, teraz są narażone, ale zapewne nic im nie będzie. To jasne zagrożone, bo delikatne i niezwyczajne mrozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 22:56, 23 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziękuję Danusiu, poobserwuje prognozy i najwyżej przed mrozem je schowam na chwile
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Yellowrose84 13:41, 09 mar 2017

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Chciałam się poradzić. Ostatnio od kilku dni pada u mnie na okrągło. Obawiam się czy moje tulipany, które są zadołowane w donicy w ziemi nie zgniją. Delikatnie odkryłam korę i widzę, że zaczely sie juz dobrze wybijać. Nie wiem czy zostawić je jeszcze w ziemii czy lepiej wyciągnąć i schować przed tym deszczem na tarasie ???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies