Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 13:01, 27 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
popcarol napisał(a)
Ja mam w 2 miejscach agrowloknine i nikt mnie nie przekona zeby ja zdjac Sprawdzalam, roslinom krzywda sie nie dzieje. Wypowiedzialam sie zreszta w srtosownym watku

PS cudne jesienne kolory u Ciebie!
pozdrawiam
Karolina

Dzięki Karolina! Czytałam "stosowny wątek" i Twój też śledzę na bieżąco, tylko czasu brak, żeby każdemu napisać. Twoje ostatnie zakupy super. Ja muszę się mocno hamować, bo przy zmianach które planuję, zakupy roślin teraz poszłyby na zmarnowanie
Tobie życzę przyjemnego grzebania w ziemi i żeby wszystkie roślinki się przyjęły!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
aga_pe 13:13, 27 paź 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Wieloszka napisał(a)


wzorując się podpowiedziami z forum, wiosną będę kupowała rośliny w ilości nie mniejszej niż 3 szt. A co do traw to chyba będą to ilości hurtowe

Takiego miskanta (chyba) mam na razie w ilości aż...... 1 sztuka

Ja też dokupię traw, bo wyjątkowo dobrze u mnie rosną, tylko muszę coś zakomponować wokół nich, bo strasznie tam pusto od wczesnej wiosny prawie do końca czerwca. Kolejna rabata do zmiany



W "Sasance" też mają jakieś trawy

Zimę spędzę rysując ogród. Już dzwoniłam do siostry, by przywiozła w weekend długą miarę i kółko do mierzenia odległości, bo co zaplanuję rabaty, to w rzeczywistości się okazuje, że za mało miejsca
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Wieloszka 13:49, 27 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
aga_pe napisał(a)

W "Sasance" też mają jakieś trawy
Zimę spędzę rysując ogród. Już dzwoniłam do siostry, by przywiozła w weekend długą miarę i kółko do mierzenia odległości, bo co zaplanuję rabaty, to w rzeczywistości się okazuje, że za mało miejsca

No i widzisz Aga, a ja mam odwrotny problem - wszędzie za dużo miejsca
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
popcorn 13:52, 27 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki, Agnieszko - Wieloszko!
Owocnego zimowego planowania
____________________
Mój nowy ogródek
aga_pe 14:18, 27 paź 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Wieloszka napisał(a)


W "Sasance" też mają jakieś trawy
Zimę spędzę rysując ogród. Już dzwoniłam do siostry, by przywiozła w weekend długą miarę i kółko do mierzenia odległości, bo co zaplanuję rabaty, to w rzeczywistości się okazuje, że za mało miejsca

No i widzisz Aga, a ja mam odwrotny problem - wszędzie za dużo miejsca


oj mam zapędy do kupienia większej działki. Poczekam jeszcze jakiś rok. Szkoda trochę będzie tego ogródka, ale przynajmniej ktoś będzie miał ładniej .....jak go oczywiście dokończę heeheh
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Matka 17:49, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ja też byłam zwolenniczka włókniny(jeszcze rok temu)teraz kłade ja tylko tam gdzie chce się pozbyc chwastów potem ściągam i przekopuje i sadzę roślniki i kora-ma im się o wiele lepiej

Jak powiedział Szefowa do decyzji o włókninie każdy musi indywidualnie podejść i dojrzec do tego żeby ja zdjąć lub zostawić!

____________________
U Matki
Gardenarium 14:17, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcarol napisał(a)
Ja mam w 2 miejscach agrowloknine i nikt mnie nie przekona zeby ja zdjac Sprawdzalam, roslinom krzywda sie nie dzieje. Wypowiedzialam sie zreszta w srtosownym watku

Karolina


Bariera dla mikroorganizmów glebowych - podstawowy powód. Wbrew naturze, ściółka powinna być dostępna dla nich. Rozkładając się wzbogaca glebę, poprawia strukturę.
Pod matą masz tylko gołą, uklepaną glebę.
Zobaczymy za jakiś czas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 14:20, 02 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
gardenarium napisał(a)

Bariera dla mikroorganizmów glebowych - podstawowy powód. Wbrew naturze, ściółka powinna być dostępna dla nich. Rozkładając się wzbogaca glebę, poprawia strukturę.
Pod matą masz tylko gołą, uklepaną glebę.
Zobaczymy za jakiś czas

Tak Danusiu, ja to wszystko wiem, czytałam już kilka razy, nawet zanim trafiłam do ogrodowiska. Tylko powiedz kochana, jak sobie poradzić z tą ilością chwaściorów? Może ludzie, którym zakładałaś duże ogrody (np. miłośnicy roślin) mają jakieś sposoby? Bo u mnie w sezonie zanim skończę wyrywanie chwastów po zachodniej stronie ogrodu, na wschodzie już są nowe A styl mojego ogrodu i sama moja natura nie pozwala nawet na pojedyncze chwasty. Tak rozmawialiśmy ostatnio na ten temat z moim M. i planujemy wiosną usunąć matę z kilku rabat i ewentualnie znaleźć kogoś do pomocy, oczywiście w miarę możliwości finansowych. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gabriela 16:16, 02 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jakże ja Ciebie rozumiem. Przy moich dużych rabatach bylinowych w sezonie tak to właśnie jest - gdy już się skończy plewić, zaczyna się tam gdzie się zaczęło, bez pomocy " z zewnątrz" nie dałabym rady. Ściółka z kory, nawet gruba nie załatwia sprawy. I zgadza się, że na tego rodzaju rabatach, żadne maty i włókniny nie sprawdzają się.
Takie są "zalety" dużego ogrodu. Pewnie że można wszędzie posiać trawę i posadzić iglaczki, ale umarłabym z nudów w takim miejscu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 16:24, 02 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wieloszka, najważniejsza jest systematyczność. Nie dopuszczenie do wysiania się chwastów załatwi sprawę. Trzeba kogoś wziąć do pomocy na poczatku i wypielić totalnie, potem już tylko przejście raz w tygodniu, a potem rzadziej i chwasty nie rosną, Pojawiają się sporadycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies